1050ti - Ekrana görüntü gelmiyor

nancy
18-07-2018, 05:33   |  #1  
nancy avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle herkese iyi forumlar. 1 yıl önce topladığım kasam sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Biraz önce film izlerken birden bire siyah ekran geldi, sesler biraz takıldı ve görüntü gitti ,ayrıca birden bire ekran kartı fanlarım çok hızlı çalışmaya başladı. Bilgisayarı kapattım ekran kartını soketinden çıkarttım temizledim geri taktım fakat ne zaman çalıştırmaya başlasam ekran kartının fanları birkaç saniye dönüp duruyor ve monitörün kablosunu kasa çalışıyorken çıkar-tak yaptığımda ekran kartı fanları çok hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor ama bir şekilde görüntü gelmiyor. Bu konu hakkında yardımcı olabilecekler varsa şimdiden teşekkürler.

klyglsn
18-07-2018, 15:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

filmi izlediğiniz yerden virüsde almış olabilirsiniz ekrankartının diğer çıkşlarınıda kontrol ettinizmi bilgisayarınıza ekrankartsız girebiliyorsanız bir virüs taraması yapın belkide sürücüleriniz çökmüştür veya sistem geriyükleme yapın ekrankartınızıdan emin olmak için başka bir pcde kontrol ettirin ısı jeline kadar

Son Düzenleme: klyglsn ~ 18 Temmuz 2018 15:51
excel_mustafa
18-07-2018, 17:39   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

güç kaynağı arızasından dolayı ekran kartı yanmış olmalı. onboardda veya başka ekran kartında da görüntü gelmiyorsa anakart ve diğer parçalar da zarar görmüş olabilir.