1050Ti tüm oyunlarım kasıyor!

asertman
22-07-2020, 02:02   |  #1  
asertman avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bilgisayarımda tüm oyunlarda fazla derecede FPS düşüşü yaşıyorum. Daha önceden sadece PUBG Lite'de bu durumu yaşıyordum ve bugün CS:GO'da da yaşamaya başladım hatta PUBG Lite açılmamaya bile başladı. deli gibi FPS düşüşü alıyorum. Önceden FPS değeri tüm oyunlarda 300E kadar çıkabiliyordu. Tüm Driver'larım güncel PC'ye yeni USB ile temiz bir format attım. Technopat arızalı RAM tespiti videosundaki testi yaptım ve ramimde hiçbir sorun bulunmadı. Sıcaklık değerlerim de gayet normal yük altında işlemcim 60-65 arası GPU ise 65-70 arası değişiyor. HDD'ye ise arıza tespiti yaptığımda gayet sağlıklı olduğunu gördüm tüm parçalardımda hiçbir sorun yok fakat bilgisayarım önceden rahatlıkla çalıştırdığı oyunları şu an açarken hata veriyor, açtığımda FPS düşüşü yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

CPU: i5-7400.
GPU: GTX1050 Ti.
RAM: 8 GB DDR4.
HDD: 1TB WD10EZEX.

excel_mustafa
22-07-2020, 16:24   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

ekran kartının nvidia.com dan eski sürüm driverını yükle. ekran kartının biosunu güncelle. aida64 ile stress test yapıp kullanım yüzdelerine bak.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]