14 - 15 Eylül W.L.Messenger Sorununa ilişkin ...

Turkish Developer
15-09-2009, 01:07   |  #1  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj

Windows Live Messenger  belirli sürümlerinde, Zorunlu güncelleme uyarısında bulunduğunu Chip Online Haberlerinde ( BURADA ) ve Okur Haberleri köşesinde ( BURADA ) duyurmuştu.

Bu gün özellikle akşam saatlerinde başlayan ,ve belirli zaman aralıklarında yaşanan bir takım sorunlardan dolayı, Windows Live Messenger hizmeti çeşitli hata raporlarıyla kullanıcılarıyla karşı karşıya bırakmıştır.

Özellikle 14 Eylül tarihi itibariyle akşam saatlerinde hizmet gerçekleştirilmiyor. İlgili bu hata; Güncellemeye tabi olacak sürümler veya güncellenmiş sürümler ile ilgisi bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı Windows Live Messenger Team yetkilisinden aldığım bilgiye göre; Kullanıcıların işletim sistemlerinde veya bu nedenden dolayı  internet - servisi ayarlarında oynamamaları, Messenger programını kaldırıp kurmak gibi bir gereksinim duymamaları,ve bu geçici rahatsızlığın ortadan kalkması için biraz sabırlı olunması gerektiği  konusunda hatırlatmada bulunulmuştur. İlgili bu küçük sıkıntı bu gece itibari ile ortadan kaldırılmaya çalışılacaktır. Yoğunluklu olarak bu sıkıntı balkan ve orta doğu ülkelerinde ciddi oranda görüldüğü belirtilmiştir.

TURKİSH DEVELOPER

ufuk_35
15-09-2009, 05:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

Yasaklasalar şu msn i de kurtulsak ya.
Olur olmaz zamanda mesaj geliyo cebe. Msn e gel. Niye geleyim msn e. Ara söyle ne diceksen.
Telekom, anca sen kurtarırsın beni, yasakla bunu da. Alışkınsın ne de olsa. :D

Semih Özyurt
15-09-2009, 07:02   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

her sene olan bir olay ne hikmetse :)

matrax-38
15-09-2009, 07:09   |  #4  
matrax-38 avatarı
Yıllanmış Üye
746 mesaj

Evet dün akşam kimseye iletemedim mesajlarımı bi hatada vermiyordu ama cevapta gelmiyordu :)Valla chipte olmasa dünyadan heberimiz olmayacak haber için çok saolun.

H@ckerCesur
15-09-2009, 08:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

Kadir gecesi hazırlıklarıdır

Erdinç Gür
15-09-2009, 08:52   |  #6  
Üye
63 mesaj

Ben sabah denedim bakalım açılcakmı diye eski sürümdü açılmadı o birşey değil internetede giremedim.

runoades
15-09-2009, 10:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

Dün TTnet'in Gayrettepe pop noktasında bir arıza vardır. Yani yurtdışı çıkışlarındaki sorun nedeniyle öyle oldu. MSN ile Microsoft ile alakası yok bunun.

Ciim
15-09-2009, 11:24   |  #8  
Yıllanmış Üye
454 mesaj
Alıntı: runoades  
Dün TTnet'in Gayrettepe pop noktasında bir arıza vardır. Yani yurtdışı çıkışlarındaki sorun nedeniyle öyle oldu. MSN ile Microsoft ile alakası yok bunun.
kesinlikle katılıyorum ttnet kaynaklı bir sorun olması muhtemelen sadece msn değil bazı başka sitelerdede sorun yaşadım dün gece gayrettepe mi başka yerdemi bu nokta bilemiyorum ama ttnet yine yapıyor değişikliklerini sanırsam...

Turkish Developer
15-09-2009, 13:38   |  #9  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
671 mesaj

Balkan  ve orta doğu ülkelerindeki WLM hizmet tabanları, Gayrettepe deki sistemler üzerinden mi geçiyor ? :) Ankara , İzmir, Bursa ,Antalya daki internet kullanıcısının bahsini ettiğiniz yerle ilgisi yok. Gayrettepe Telekom bölgesel  sınırlılık kapsamındadır. Ciddi derecede ülke  çıkışı sorunu  yaşanmasından doğabilecek sıkıntıda  WLM hizmeti kullanılmaz. Diğer bir ayrıntı ; İnternet erişiminde sorunlar meydana gelir. Daha önceden Türk Telekom un deniz altından geçen kabloların kopmasında bu durum meydana gelmişti.

Bazı alanlarda, Rus hackerların saldırı yaptığı bilgisi de dolaşıyor, ne yazıkki bunlarda kurmaca ifadelerden başka bir şey değildir.
Lütfen bilgilendirmeleriniz için RESMİ bildirilerin yapıldığı linkleri veya referasnları vermeyide unutmayınız

Saygılar.

Kırık Çocuk
15-09-2009, 13:43   |  #10  
Yıllanmış Üye
473 mesaj

Ben başka bir sitede sorun yaşamadım. Zaten gece sorun düzelmiş. O yüzden sorunun sunucu kaynaklı olması muhtemel.

EbRaR ErDeM
15-09-2009, 14:20   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj
Alıntı: H@ckerCesur  
Kadir gecesi hazırlıklarıdır
Beğendim

gokhan38
15-09-2009, 16:35   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

kafamızı dinleriz biraz alışkanlık yapıyor zaten :D:D

zxsel
16-09-2009, 02:22   |  #13  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

arkadaslar son surumu burdan ınıdırın yanlız yukleyınce haberınızolsun msn kısı lıstenız bos cıkacaktır bu sorunu soyle cozdum ben  epostanızı acın msn den yenı surumden mesela  ordanda kısılerı tıklayınyukarda ortada  dır uste yanı kısılerı tıklayınca tum lıstenızı ordanyenden ekleyebılırsınız:)

tıkla karsıdan yukle de
yenı surum lınkı:orji     

sımdı alını tıkla karsıdan yuklede ındı

pcman34
16-09-2009, 18:07   |  #14  
pcman34 avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

ben hala 8.5 kullanıyorum perfect xp SP3 dvdsinden kurdum wlm yi halada zorunlu güncelleme bi bana gelmedi haaa :D

sitem
27-09-2009, 09:15   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

Bu yazıyı daha önce okumak isterdim, messenger açtığımda sürüm yükseltilmesini sordu defalarca hayır dediysemde messenger açmama izin vermedi. neyseki sonunda kabul ettim üst sürümü yükledim güncelleştirmelerini yaptı, bütün sorunlar bundan sonra başladı neyseki biraz uğraş sonunda problemleri hallettim ne kadar messenger dosyası varsa hepsini sildim. Bunca uğraştan sonra bir daha msn kullanacağımı sanmıyorum.
Başta dediğim gibi bu yazıyı daha önce okumuş olmak isterdim..
Bizimde keyfimiz kaçmamış olurdu.

world_pc
12-10-2009, 23:14   |  #16  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
her sene olan bir olay ne hikmetse :)