1500tl sistem (ekran kartı ve psu var)

velothar
03-03-2015, 17:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

5 sene önce casperın kampanyalı orta güçte bir masa üstü bilgisayarını almıştık. Ekran kartını ve psu yu 2.seneden değiştirmiştim 550 watt corsair ve gtx560 almıştım. Ama artık bir çok oyunda extreme ayarlarda problem çıkarmaya başladı. Özellikle de Heroes of the Storm çok kasıyor. Elimdeki ekran kartı ve psu şimdilik sistem güncellediğim taktirde problem olmayacaktır diye düşünüyorum. İleride onları değiştirmesi dert değil. 

Şimdilik ben şunları düşündüm ve bunlar 1700-1800 arası fiyatlardalar. Ve bizim bu iş için ayırdığımız bütçenin de üzerinde açıkçası. Seçtiklerim şöyle yanlışım varsa düzeltin lütfen,

Ana kart: Asus Z97-Pro Gamer

İşlemci: İntel i5 4690K 3.5 ghz

Ram: Kingston 4GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9

Kasa: ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA (buna dandik diyenler olmuş ama fiyatı çok iyi geldi)

SSD: Samsung 120GB 840 EVO veya Kingston 120GB V300 (aralarında bir fark yoksa ucuz olanı tercih etmek isterim)

Benim aklım bu kadarını düşünmeye yetti fakat fiyat performans için daha mantıklı çözümleriniz var ise yardımlarınızı beklerim.

ozkansaka34
03-03-2015, 22:56   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8 mesaj

RAM'i 2x4GB  ve en fazla Cl 9 almanı tavsiye ederim. SSD ise Samsung'un okuma hızı 540 diğerinin 450.Kendin bilirsin ama bence Samsung al.Diğer parçalarını beğendim.

ozkansaka34 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
CemTnTn
03-03-2015, 23:03   |  #3  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

O kasaya dandik derler tabi. Mart ayındayız, acımasızca çoğalıyorlar sonuçta. Neyse felsefeyi bırakalım;

Benim sana önerim şu şekilde olacak. (Sanırım normal HDD de var elinde.)

• MSI 990FXA-GD65 360TL
  • AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 558TL
  • Kingston 8GB HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 213TL (teknobiyotik)
  • Kingston 240GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) 309TL
  • Aerocool V2X RED Mesh 107TL (teknobiyotik)

toplam: 1547TL / belirtilmeyenler vatanbilgisayar

CemTnTn bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
velothar
03-03-2015, 23:53   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Teşekkür ederim önerileriniz için, CemTnTn sizi de yormuşum çok sağolun tam cebime göre bir sistem yazmışsınız çok güzel ancak her zamanki tartışmalardan biri hala benim kafamı kurcalamakta. Amd ısınır, soğutucu alıp kullandığında zten i5 fiyatına gelir gibi. Ya da anakartlardaki chipset olayları h87 den oyun anakartı mı olurmuş, z87 den de olmazmış. İlle de z97 olmalıymış gibi yorumlar yazılar açıklamalar var. Kafamı karıştıranlar da bunlar. Önerdiğiniz sistem şımarıklık yapmadığım taktirde cebime en uygun ve en mantıklı sistem çok sağolun. Ama kfamı kurcalayan şeyleri de düşünmek zorunda hissediyorum biraz takıntılıyım bu konuda. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız bu sistemi alır mıydınız yoksa biraz daha paralanıp daha iyisini mi alırdınız? Sonuçta kötü de olsa istediğim şeyleri yaptıran bir pc şuan elimde var. Bir de sizce bu sistem kaç yıl extreme oynatır ?

CemTnTn
04-03-2015, 18:56   |  #5  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

Elindeki sistem işini görüyorsa neden para harcıyorsun boş yere? Para boğsa evsizlere iki kap yemek al, ne bileyim bi okula bağış yap. Hiç bir şey bulamazsan gel bana bağış yap :P 
Önerdiğim sistem fiyat performans olarak en mantıklı sistem olacaktır (Büyük bir çoğunluğun bu görüşüme katılacağını düşünüyorum)