16 bit uygulamalar vistada çalışmıyor

HPQ-User
16-06-2009, 17:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

koko sormuş:
İyigünler

İnterneti aradım, microsoftla online yardım almayı denedim ancak nafile hiçbir çözüm yolu bulamadım. Half-Life 1 ve tabiti cs'yi kurmak istiyorum ancak tüm setup dosyaları düzgün çalışmasına rağmen half life'ın setup dosyası'nı açınca tr işletim sisteminde ing. olarak bu hatayı alıyorum:

16 bit MS-DOS Subsystem

config.nt. The system file is not suitable for running MS-DOS and Microsoft Windows applications. Choose 'Close' to terminate the application.

Kapat

Normalde dosya bozuk der geçerdim ancak aynı dvd arkadaşımın yine vista home premium kurulu laptop'ında kusursuzca çalışıyor. Ayrıca farkettim ki sadece installerlar değil hiç bir 16 bit windows uygulamasını açamıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum çaresiz durumdayım...
Teşekkürler

Hatanın bir resmi: http://img199.imageshack.us/img199/2259/hatapya.jpg

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Pentium Dual-Core, 3GB RAM Vista Home premium os.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/530.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.172.31 Safari/530.5

HugOBoss___
23-06-2009, 22:15   |  #2  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

Bu sorunu çözümlemek için:
Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.

NOT: Windows XP'de Regedit.exe ve Regedt32.exe birleştirilerek Windows 2000'de bulunan iki kayıt defteri düzenleyicisinin özelliklerini barındıran tek bir program haline getirilmiştir.
Şu değeri bulun ve seçin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers\VDD
Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.
Düzen menüsünde, Yeni'nin üzerine gelin ve sonra Çok Dizeli Değer'i tıklatın.
Değer Adı kutusuna VDD yazın ve sonra ENTER tuşuna basın.
Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Sorunlar devam ederse, bilgisayarınızın sistemkökü/System32 klasöründe Command.com dosyasının doğru sürümünün yüklenmiş olduğunu doğrulayın.

Command.com dosyasının Windows XP sürümü aşağıdakine benzer özniteliklere sahiptir:
   Boyut   Tarih        Saat
   ------------------------------
   50620   23.08.2001   4:00