160 GB 0 GB oldu

ozzeybek
01-01-2009, 22:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
357 mesaj

Merhabalar.

Elimde 2 adet WD 160GB Sata2 disk var. Gecen gunlerde sisteme bir adet 250 Gb'lik Seagate disk ekledim. Internetten indiridigim seagate tools yazilimi ile diski editleme sirasinda bir sorun olustu ve su anda 160 GB'lik bir adet WB 160GB Sata2 disk once 0 GB sonra 32 olarak goruyor. Disk uzerinde EasyRecovery yazilimi ile tarattim. 100 GB a yakin tum datalarim kurtuldu. Fakat bu diski tekrar 160 GB gormesi icin ne yapabilirim. Disk'in faturasini bulamadigimdan ve garanti numarasi islenmemis oldugundan almis oldugum firmadan da destek alamiyorum.

bu konuda ne gibi bir yazilim yada yontem ile diskimi eski haline getirebilirim.

Tesekkurler

Son Düzenleme: ozzeybek ~ 01 Ocak 2009 22:22
samsamsa
01-01-2009, 23:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

Harddiskinizmi Bozuk,firmadan da destek alamiyormusun ..İşte çözüm :)).

arkadaşlar bu pro ile harddiskinizi fabrika çıkış haline getirebilirsiniz harddiskinde badsektör ve sektörel arızalar olan yani donanımsal değil yazılımsal bütün arızaları giderir,aldığım abi çok peşinde koşturttu ama sonunda aldım ve kendi westerndigital 200 gb lık harddiskimde kullandım ve sonuç mükemmel bu programı 2 yıl önce verdiği adamın şuan yazıcıoğlunda iş yeri varmış ve oradaki bütün arızalı h.diskleri 5 $ dan alıp bu pro ile düzelttikten sonra satış fiyatını siz düşünün ve bu kişi bilgisayardan hiç anlamıyor sadece işi bu,normalde maxtor firmasının yıllar öncesi yazılımı ama bütün h.diskleri görüyor ,şuan piyasada bulabileceğinizi sanmam neyse bu proyu zipten çıkarıp diskete kaydediyorsunuz sonra pc yi kapatıp ister açılışta biostan istersede açılışta f8 tuşu ile başlangıç ayarını floopy olarak gösterip başlatıyorsunuz ve program otomatik devreye girip h.diskinizi ve içindeki bütün bilgileri yani serisi falanı filanı hepsini size veriyor neyse pro başlayıp size hardiskinizi söylüyor next le geçip utulities kısmına giriyorsunuz oradan zero disk drive seçeneğini seçin ve bu kadar benimki 12 saat sürdü ama 200 gb için, en çok tamircilerin işine yarardı ama artık herkese veriyorum herkes kullansın 1.2 mb olduğundan çekememe problemleri olan dostlar için 3 ayrı yere upload ettim beğenirseniz zaten rep yada teşekkürle belirtirsiniz saygılar...

Birde ilave yapayım bazı arkadaşlar yedek bölümdeki bilgilerim gidermi diye sormuş bütün bilgileri siliyor olduğu için riske atmayın derim ben hiç denemedim ama büyük ihtimalle siler çünkü harddiskinizi sil baştan yapıp herşeyiyle sıfırlıyor saygılar...bu arada programın görüntülerini ilave edemiyorum çünkü işlem esnasında aldığım imageları yine h.diske atacağı ve onlardan tekrar silineceği için vede elimde 2. bir harddisk olmadığı için yayınlayamadım kusura bakmayın,elimden geldiği ve bildiğim kadarını size verebilirim çünkü yanlış birşey söyleyip yanlış yönlendirme yapmak istemem ...

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN SON BİR AÇIKLAMA DAHA İLAVE EDEYİM BU PROGRAM BİR FORMAT PROGRAMI DEĞİLDİR,FORMAT EN ÇOK 1 SAAT SÜRER VE YÜZEYSEL OLARAK ÜZERİNE YENİ BİLGİLER YAZILANA KADAR SİLİNDİ GÖZÜKÜR,BUNUNLA İSE HARDDİSKİNİZE SIFIR YAZILIR YANİ HERŞEYİYLE SIFIRLANIR TERTEMİZ OLUR HATTA DAHA ÖNCE HARDDİSKİNİZDEN ZAMANLA SES GELMEYE BAŞLAR YA İŞTE O SESLERİN DAHİ KESİLDİĞİNİ VE SESSİZ ÇALIŞTIĞINI GÖRÜNCE SİZDE BENİM GİBİ % % EIRIRSINIZ EVET BU GERÇEK YANLIŞ DUYMADINIZ...

Banned
02-01-2009, 00:07   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Arkadaşın cevabını okumadım, çok uzun geldi kendi cevbımı vereyim.

Madem verilerinizi kurtardınız disk yönetimine girip önce komple diski silin sonra yeniden formatlayın. Tüm diskiniz eksiksiz gelecektir.

ozzeybek
02-01-2009, 10:54   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
357 mesaj

SAMNET yazilimini deneyecegim su anda indiriyorum.
KHRAMN diskin formatla kurtulmuyor malesef cunku disk bios uzerinde 32 GB olarak gozukuyor.

ozzeybek
02-01-2009, 17:20   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
357 mesaj

Arkadaslar cozumu buldum. Nasil olmus bilmiyorum fakat harddiskimin LBA tablosu 1 olarak degeri degismis. Kendi diskimin gercek LBA sayisini bulduktan sonra Bios dan SMART i kapatip diskide SATA 1 e jumper ile dusurdukten sonra Seagate Tools ile sistemi acip Diskin LBA degerini tekrar belirttim. Islem basarili idi.

Bu sirada SAMET tesekkur ederim ama malesef onermis oldugun yazilim benim anakartimi yada disklerimi bir sekilde tanimlayamadi. Asus P5K Premium/WiFi kullaniyorum.

Tesekkurler.