19" lcd monitör alacağım, yardımcı olur musunuz?

makaryos
14-03-2007, 11:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Merhabalar, başlıkta da yazdığım gibi 19" lcd monitör alacağım. Fiyat olarak verebileceğim maksimum fiyat 450 ytl dir. oyunlarda ve bilakis filmlerde problem yaşamak istemiyorum. Gerek kontrast gerekse parlaklık açısından. Sizin vereceğiniz tavsiyelere göre bir fikir oluşturacağım. Sizce hangi marka ve modelleri düşüneceğim.

the_rock
14-03-2007, 13:06   |  #2  
Yeni Üye
33 mesaj

aradığın fiyata bu monitör oldukca ii ve değer bu wide screen buaralar bu monitörle beya için dvd film izlemek için  

tabi bide bu monitör var: fazla oyun oynuyosan

konstant oaranı phılıpsın daha yüksek ikisinide bi araştır

ufuks
14-03-2007, 13:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Dediğin fiyata deiğin özellikler monitör bulmak çok zor.Ben senn yerinde olsam ya biraz daha beklerim ya da para çıkıp şunu alırdım.

erkanc
14-03-2007, 13:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

oyun oynamak istediğin için gecikme değerlerine bak 8ms. fazla gecikme değeri olmasın çözünürlüğne bak ne kadar çıkabiliyor kontrast ayarları onlarada illede bir marka tavsiyesi istersen samsung veya viewsonic markalarına bak

makaryos
14-03-2007, 14:54   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

arkadaşlar, hepinize çok teşekkür ederim. Biraz bakındım ve samsung 19" widescreen buldum ve fiyatı 390 ytl. Ayrıca the_rock arkadaşın verdiği linklere de baktım. İlki benim tercih ettiğim samsung ikincisi de philips. Tercih olarak samsunga biraz daha yakınım. Philips biraz tuzlu geldi :))
Ayrıca ufuks arkadaşın verdiği benq de fena değil ama o da beni hayli hayli aşıyor. erkanc arkadaş da samsungu tavsiye etmiş, düşündüğüm gibi..Yani uzun lafın kısası zahmetleriniz karşılığında samsung wide screen de karar kıldım ve fiyatını karşılayabilirim.

Açıkçası, çok oyun oynamaktan ziyade film izlemek ve çizim programı kulllanmak için büyük monitörü tercih ediyorum.Ama arada sırada most wanted'a da bakıyorum..

Umarım yanlış iş yapmam. Ha bir de bu ölü piksel olayı varmış. Nasıl test edeceğimi bilmiyorum, mesela samsung aldım ölü piksel gördüm, garantisi var mı, yoksa şansımla baş başa mı kalacağım ?

Son Düzenleme: makaryos ~ 14 Mart 2007 15:24
makaryos
14-03-2007, 15:01   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

1. http://www.hepsiburada.com/produ ... 5&productId=bd48710 (philips)

2. http://www.hepsiburada.com/produ ... ctid=bd48778#tablnk (lg)

3. http://www.hepsiburada.com//prod ... 1&productid=bd81072 (samsung)

Bu üç cengaver arasından hangisini tavsiye edersiniz?

"LG nin kontrast oranı 2000:1 iken diğerleri bu değerin yarısından bile daha az, kafama takılmadı diil hani..:)"

Son Düzenleme: makaryos ~ 14 Mart 2007 15:34
the_rock
15-03-2007, 10:00   |  #7  
Yeni Üye
33 mesaj

vallaha bu monitörlerin hepside ii
ama dvd izliceksen konstat oranı beya önemli buarada benim tercihimlerim genelde  samsung ve phılıpsı tercih ederim ama lg(optik okuyucularında babası lg dir hani dvd-rw :) ) de fena sayılmaz ölü piksel olayına aldığın yere  ölüpiksek garantisi varmı diye sor cünkü lcd lerde bunlara karşı garanti tamir değil birebir değiştirmedir
ölü piksel testini iki şekilde basitce yapabilirsin zaten ölü piksel ya siyah noktadır yada beyaz bunun için önce bilgisayarın akaplanını (duvar kağıdı) siyah yap beyaz nokta versa budur sonrada beyaz yap siyah nokta varsa ölü piksel bunlardır basitce bu şekilde yapabilirsin

makaryos
15-03-2007, 10:58   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
the_rock
vallaha bu monitörlerin hepside ii
ama dvd izliceksen konstat oranı beya önemli buarada benim tercihimlerim genelde  samsung ve phılıpsı tercih ederim ama lg(optik okuyucularında babası lg dir hani dvd-rw :) ) de fena sayılmaz ölü piksel olayına aldığın yere  ölüpiksek garantisi varmı diye sor cünkü lcd lerde bunlara karşı garanti tamir değil birebir değiştirmedir
ölü piksel testini iki şekilde basitce yapabilirsin zaten ölü piksel ya siyah noktadır yada beyaz bunun için önce bilgisayarın akaplanını (duvar kağıdı) siyah yap beyaz nokta versa budur sonrada beyaz yap siyah nokta varsa ölü piksel bunlardır basitce bu şekilde
verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Bunu öğrenmem iyi oldu, alacağım zaman bizzat kontrol edeceğim. Tercihimi ikiye düşürdüm samsung ve lg.. Samsung'un kontrast oranı 500:1 iken LG 2000:1 gösteriyor. Lg tabiki biraz daha ağır basıyor..

Son Düzenleme: makaryos ~ 15 Mart 2007 11:01