2 arada 3 derede kaldım arkadaslar yardım

İzmirlifare
10-05-2012, 18:47   |  #1  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

SİNİRİM GEÇTİ SANIRIM.
SİZDEN RİCAM , LÜTFEN İNTEL AL DEMEYİN.
 Gülümseme

fx6100 bulldozer işlemci  + MA97 asus anakar + 4 GB 1333 KİNSTON VEYA G SKİLL RAM 450 TL İSTİYOR ADAM. SİZCE UYGUN MU ? VATAN GARANTİLERİ VAR.  SİZ OLSANIZ NE KADAR İSTERDİNİZ VEYA VERİRDİNİZ BU PARÇALARA ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-cooler-master-rc-690-6-cekjirdek-82433367/detay/

kazık ise bana SADECE AMD 6 ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ + ANAKART BULABİLİR MİSİNİZ İZMİR İÇİ.
RAMLERİ BEN HALLEDERİM SADECE İŞLEMCİ + ANAKART

Son Düzenleme: İzmirlifare ~ 10 Mayıs 2012 19:30
İndex35
10-05-2012, 19:03   |  #2  
İndex35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
176 mesaj
Alıntı: İzmirlifare  

ANLAMA KITLIĞI OLANLAR LÜTFEN CTRL W YAPSINLAR

FANATİKLER DE SEKTİR OLUP GİDEBİLİRLER KONUMDAN Gülümseme

içime doğdu. önemli uyarı kısmını okuduğu ama anlamadığı halde mal mal yorum yazan , intel daha iyi diyen olacak biliyorum. ve biliyorum intel daha iyi işlemci üretiyor. ama batıyor mu ? amd dizeceğim. sizden ricam görmezlikten gelmeyin uzmanlar. konu sapmadan cevap yazalım :)

kimse sana yardım etmek zorunda değil doğru düzgün konuş çok biliyosan foruma soru sorma

İzmirlifare
10-05-2012, 19:09   |  #3  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: İndex35  
kimse sana yardım etmek zorunda değil doğru düzgün konuş çok biliyosan foruma soru
taamam kardeşim iyi forumlar sana

Banned
10-05-2012, 19:10   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 10
2,369 mesaj

O KASAYA O FİYATI BEN VERMEM AÇIKCASI...
YANLIŞLIKLA CTRL+W YAPTIM ÇIKTI BİRAZ ZOR GİRİYOR SİTEYE O YÜZDEN BİRAZ KÖTÜ OLDU :)

İzmirlifare
10-05-2012, 19:13   |  #5  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: Artist Genç  
O KASAYA O FİYATI BEN VERMEM AÇIKCASI...
YANLIŞLIKLA CTRL+W YAPTIM ÇIKTI BİRAZ ZOR GİRİYOR SİTEYE O YÜZDEN BİRAZ KÖTÜ OLDU :)
ctrl w bazı Acil durumlarda çok yardımcı oluyor bana :))))
elden alacağım için pazarlık şansım var sen işlemci ram ve anakarta ne kadar verirdin ?

Kapalı Hesap (203105)
10-05-2012, 19:18   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj
ÖNEMLİ UYARI !
ANLAMA KITLIĞI OLANLAR LÜTFEN CTRL W YAPSINLAR
 ! ! !
AMD ALACAĞIM BANA GİDİPDE ŞU İNTELİ AL İ7 AL DEMEYİN İNTEL PERFORMANSLI  DEMEYİN  AMD  TESTLERDE ÇUVALLIYOR DEMEYİN  ALLAH RIZASI İÇİN. UMARIM İNTEL FANATİKLERİ ANLAMIŞTIR TEŞEKKÜRLER...

FANATİKLER DE SEKTİR OLUP GİDEBİLİRLER KONUMDAN Gülümseme

ELİMDE İŞLEMCİ + ANAKART DISINDA HER TÜRDEN VE CİNSDEN PARÇA VAR.
fx6100 bulldozer işlemcim  + MA97 asus anakar + 4 GB 1333 KİNSTON VEYA G SKİLL RAM. (RAM SEÇİMİNDE HANGİ MARKAYI SEÇMELİYİM BU 1)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-cooler-master-rc-690-6-cekjirdek-82433367/detay/

VATAN GARANTİLERİ VAR. 450 TL İSTİYOR BU PARÇALA. SİZ OLSANIZ NE KADAR İSTERDİNİZ VEYA VERİRDİNİZ BU PARÇALARA ?

dipnot ;
içime doğdu. önemli uyarı kısmını okuduğu ama anlamadığı halde mal mal yorum yazan , intel daha iyi diyen olacak biliyorum. ve biliyorum intel daha iyi işlemci üretiyor. ama batıyor mu ? amd dizeceğim. sizden ricam görmezlikten gelmeyin uzmanlar. konu sapmadan cevap yazalım :)

benim anlam veremediğim öncelikle neden bu kadar sinirlisin ve baştan peşin peşin defalarca dile getiriyorsun kızma ama  profilindeki sistemde intel işlemci olduğu halde neden bu kadar intel işlemcilerden nefret ediyorsun ama en önemlisi konuyu açarken küfür etmeseymişin iyi olurmuş kusura bakma biraz eleştiri gibi oldu ama merakımı maruz gör ve  bahsettiğin konuyu ben tam anlamadım doğrusu sen anakart-işlemci-ram mi alacaksın yoksa satacak mısın

ccc KINAŞLI ccc
10-05-2012, 19:19   |  #7  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,653 mesaj

:D Alt + F4 LE DAHA ÇABUK ÇIKIYOR Kahkaha
Kardeş Valla uzun olmuş tam okuyamadım :D ama bende senle aynı fikirdeyim AMD AMD AMD :D
RAM olarak Gskill'i severim hem ucuz hem iyi RAM'ler yapıyor Corsair de olablir ama benim fikrim Gskill
zaten sadece bu soruya kadr okudum fazla okuyamadım dur şimdi okuyom :D
Haa bide Kingston yazmışsın bak oda olabilir oda sağlam marka ama Kingstonun soğutuculu ramleri çok pahalı ve sende %100 bu sisteme o.c yapacağın için soğutuculu bi RAM seç eğer param yerter diosan Kinston HyperX de olabilir. Hatta Kingston Hyperx al o daha iyi onu al :D
Daha okuyom bitiremedim :D Ama çok küfür var :D İntel Fanatiklerine bu kadar kızma ama sonradan dönmelere kızabilirsin adamlar İntel kullanmıyo sağdan soldan duyma laflarla İntel'i savunuyorlar...
(glscgn abi sen alınma)

Son Düzenleme: ccc KINAŞLI ccc ~ 10 Mayıs 2012 19:27
ccc KINAŞLI ccc
10-05-2012, 19:34   |  #8  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj

Hah... sonunda okudum ama sonunu okurken başını unuttum dur ben bi daha okuyum :D

İzmirlifare
10-05-2012, 19:34   |  #9  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: glscgn  
benim anlam veremediğim öncelikle neden bu kadar sinirlisin ve baştan peşin peşin defalarca dile getiriyorsun kızma ama  profilindeki sistemde intel işlemci olduğu halde neden bu kadar intel işlemcilerden nefret ediyorsun ama en önemlisi konuyu açarken küfür etmeseymişin iyi olurmuş kusura bakma biraz eleştiri gibi oldu ama merakımı maruz gör ve  bahsettiğin konuyu ben tam anlamadım doğrusu sen anakart-işlemci-ram mi alacaksın yoksa satacak mısı
düzelttim düzeltebildiğim kadar daa açtığım son 5-6 konuya bak hocam.
hatta ilk olarak fx ile ilgili olana bak
amd den girdim ben arkadaşlar ekran kartının pcı sürümünden çıktılar. gelde kızma ya.
sistemimi olmıyan kız arkadaşımdan daha çok sefiyorum <3
bana anakart + amd 4-6 çekirdek sistem lazım sadece işlemci anakart ve fanı  işlemcinin.
alacağım

Kapalı Hesap (203105)
10-05-2012, 19:38   |  #10  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

kinaşlı yok ben alınmam tüm samimiyetimle söyleyebilirimki ben kimsenin fanatiği değilim ben sadece kimin bütçesi neye yetiyorsa en iyi performansı veren parçayı öneririm

bu arada eğer işlemci ve anakart a 450 tl istiyorsa  bence fiyat makul hemde vatan garantili zaten istesende 450 tl ye i7  alamassın  çünki pahalı :D 

bu arada benim anlamadığım ben bu ram leri 90 tl ye aldım ama aldıkdan 1 hafta sonra fiyatı artmış bundan bişey anlayananız varmı ?

İzmirlifare
10-05-2012, 19:38   |  #11  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: ccc KINAŞLI ccc  
:D Alt + F4 LE DAHA ÇABUK ÇIKIYOR Kahkaha
Kardeş Valla uzun olmuş tam okuyamadım :D ama bende senle aynı fikirdeyim AMD AMD AMD :D
RAM olarak Gskill'i severim hem ucuz hem iyi RAM'ler yapıyor Corsair de olablir ama benim fikrim Gskill
zaten sadece bu soruya kadr okudum fazla okuyamadım dur şimdi okuyom :D
Haa bide Kingston yazmışsın bak oda olabilir oda sağlam marka ama Kingstonun soğutuculu ramleri çok pahalı ve sende %100 bu sisteme o.c yapacağın için soğutuculu bi RAM seç eğer param yerter diosan Kinston HyperX de olabilir. Hatta Kingston Hyperx al o daha iyi onu al :D
Daha okuyom bitiremedim :D Ama çok küfür var :D İntel Fanatiklerine bu kadar kızma ama sonradan dönmelere kızabilirsin adamlar İntel kullanmıyo sağdan soldan duyma laflarla İntel'i savunuyorlar...
(glscgn abi sen alınma)
tamamdır kargom geldi ramler elimde :)
artık çok geç http://www.vatanbilgisayar.com/ram/corsair-cml8gx3m2a1600c9b-8gb%282x4gb%29vengeance-lowprofile-ddr3-1600mhz-cl9-mavi-ram/productdetails.aspx?I_ID=59223

kutusunu açtım bile şimdi bana amd işlemci ve anakart lazım. izmir içi düzgün bişeyler sahibinden vs sitlerden önerebilir misin

Son Düzenleme: İzmirlifare ~ 10 Mayıs 2012 19:42
İzmirlifare
10-05-2012, 19:45   |  #12  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
kinaşlı yok ben alınmam tüm samimiyetimle söyleyebilirimki ben kimsenin fanatiği değilim ben sadece kimin bütçesi neye yetiyorsa en iyi performansı veren parçayı öneririm

bu arada eğer işlemci ve anakart a 450 tl istiyorsa  bence fiyat makul hemde vatan garantili zaten istesende 450 tl ye i7  alamassın  çünki pahalı :D 

bu arada benim anlamadığım ben bu ram leri 90 tl ye aldım ama aldıkdan 1 hafta sonra fiyatı artmış bundan bişey anlayananız varmı ?

http://www.teknobiyotik.com/dona ... dual-kit-2x4gb.html

sanırım stoklar tükenmek üzere idi sen aldığında yanı şanslısın bu arada adam sağolsun caydı satmaktan :D

Banned
10-05-2012, 20:55   |  #13  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
182 mesaj

valla sinirlenmekte haklısın. bu konuda sana katılıyorum.. O kadar çok intel fanboyu var ki forumda, deli ederler adamı. COTRJ bunların çete lideri.

Son Düzenleme: sekisila ~ 10 Mayıs 2012 20:59
Kapalı Hesap (203105)
10-05-2012, 20:59   |  #14  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
sanırım stoklar tükenmek üzere idi sen aldığında yanı şanslısın bu arada adam sağolsun caydı satmaktan :
eğer beklerim sabırlıyım dersen

bu siteden % 25 indirim olunca fx 6 ile düzdün bir anakart alabilirsin ama 10 iş günü içinde kargoya veriliyormuş buradan alışveriş yapan bir arkadaş vardı forumda onun sayesinde gördüm bende burayı

hem istediğin 2 liyi 2 ci el değil sıfır almış olursun hemde 450 tl gibi bir bütçeyle bunu yapabilirsin

ccc KINAŞLI ccc
11-05-2012, 08:23   |  #15  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj
tamamdır kargom geldi ramler elimde :)
artık çok geç http://www.vatanbilgisayar.com/ram/corsair-cml8gx3m2a1600c9b-8gb%282x4gb%29vengeance-lowprofile-ddr3-1600mhz-cl9-mavi-ram/productdetails.aspx?I_ID=59223

kutusunu açtım bile şimdi bana amd işlemci ve anakart lazım. izmir içi düzgün bişeyler sahibinden vs sitlerden önerebilir

Valla tam bilmiyorum ama (yanlış biliyosam hemen üstüme çullanmayın) O RAM'lerin üstünde İntel İ3,İ5,İ7
yazıyor aceba AMD'yede uyumlummu?
Uyumsuzluk sorunu çıkarırmı

ccc KINAŞLI ccc
11-05-2012, 08:29   |  #16  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj
Alıntı: sekisila  
valla sinirlenmekte haklısın. bu konuda sana katılıyorum.. O kadar çok intel fanboyu var ki forumda, deli ederler adamı. COTRJ bunların çete lideri.
Len iyi güldürdün haa :D :D :D
Aslında başlaralının arkasından atmak adabım deildir ama napak artık oda girsin baksın konuya o CONTJ65
bi aralar 3000TL bütçesi olan adama AMDFX8150 öneriyodu :D :D :D şimdi sağdan soldan duyma laflarla intele döndü fazla b bilgisi yok onun bilgisizliğini yüzüne vurunca da küsüyo darılıyo ÖZEL MESAJ gönderiyo
Bi daha Bana bulaşma şikayet edecem dio (kendimden biliyom) çok bilmiş ayaklarına yatoyo ama neyse şimdi
İzmirli Fare arkadaş bizi döver ha :D Yine konuyu dağıtıyoz :D :D :D

jxLs
11-05-2012, 08:30   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
101 mesaj
eğer beklerim sabırlıyım dersen

http://www.pazarland.com/catinfo.asp?cid=2858

bu siteden % 25 indirim olunca fx 6 ile düzdün bir anakart alabilirsin ama 10 iş günü içinde kargoya veriliyormuş buradan alışveriş yapan bir arkadaş vardı forumda onun sayesinde gördüm bende burayı

hem istediğin 2 liyi 2 ci el değil sıfır almış olursun hemde 450 tl gibi bir bütçeyle bunu

glscgn evet ben alısveriş yaptım bu arada ilk aldıgımda o ramlerden ben 80e aldım :) aynısı
pazarlandı seviyorum :D

İzmirlifare
11-05-2012, 10:05   |  #18  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: ccc KINAŞLI ccc  
Valla tam bilmiyorum ama (yanlış biliyosam hemen üstüme çullanmayın) O RAM'lerin üstünde İntel İ3,İ5,İ7
yazıyor aceba AMD'yede uyumlummu?
Uyumsuzluk sorunu çıkarırmı
biraz hatlar karıstı orada resme bakıp attım linki o ramler değil aldıklaırm.
ama benımde merak ettıgım sey o her ram her işlemcide çalısır mı

dabbe1
11-05-2012, 16:18   |  #19  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
biraz hatlar karıstı orada resme bakıp attım linki o ramler değil aldıklaırm.
ama benımde merak ettıgım sey o her ram her işlemcide çalısır mı
ram için işlemci markası değil uyumlu olup olmadığı önemli... intel reklam için bir kaç numara çeviriyor...