2 Ayri Diplom Var Ayrimcilik Ayri Systemkurmak

catli42
12-08-2015, 00:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj

Selam degerli arkadaslar bende suan 2 tane Hd takili bilgisaYardayim 500 gb Samsung normal Disk bos yenisi ise Kingstons ssd Disk 125 gb bunda windows 7 kurulu. Samsung Hd ise Windows 10 kurmak istiyorum acaba bu konuda bana yardimci olurmusunuz. Selaml saygilar

tknsyen
12-08-2015, 01:34   |  #2  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

İlkönce Windows 7 den 10 a yükseltme yapman lazım yükseltmeyi yaptıktan sonra 2 diski de biçimlendirip hddye Windows 7 yi diğer ssdye de Windows 10 temiz kurulum yapabilirsin. Burda dikkat etmen gereken Windows 7 nin orijinal olması ve yükseltmeyi yaptıktan sonra Windows 10  un etkinleştirildiğine emin olman.  Windows 10 temiz kurulum için microsoftun sitesinde Iso dosyası mevcut. Hangi Windows 10 sürümüne yükselttiysen (HOME veya PRO 32 bit ve ya 64 bit) İso dosyasını indir DVD ve ya usb ye at. Formattan önce önemli dosyalarını harici bir diske aktar...

catli42
12-08-2015, 20:01   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam degerli dostum söyle söyleyim dedigin gibi yapmisdim ama malesef geriye dönüs olmadi  dvd yada usb  boot yaptigimda kurma yerine geldigim de  söyle bir hata ilen karsilasiyorum  sürücü yükle  bir türlü sonucu bulamadim normalde önceden kullandigim dvd yani boot yapan vede 3.5 seferde format attim dvd usb de öyle ama nedense hata veriyor ne yapmam lazim

ben almanydan yaziyorum  cildiracagim vallahi bu konuda yardimci olurmusunuz  lütfen

catli42
12-08-2015, 20:03   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam degerli dostum söyle söyleyim dedigin gibi yapmisdim ama malesef geriye dönüs olmadi  dvd yada usb  boot yaptigimda kurma yerine geldigim de  söyle bir hata ilen karsilasiyorum  sürücü yükle  bir türlü sonucu bulamadim normalde önceden kullandigim dvd yani boot yapan vede 3.5 seferde format attim dvd usb de öyle ama nedense hata veriyor ne yapmam lazim

ben almanydan yaziyorum  cildiracagim vallahi bu konuda yardimci olurmusunuz  lütfen

tknsyen
13-08-2015, 17:13   |  #5  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

Değişik bir sorun. İki diski de GPT disk bölümüne göre biçimlendir. Anakartın Uefi desteği var mı kendi sitesinden bir bak. Ben 7 kullanıyorum diski MBR a göre biçimlendirip öyle kuruyorum anakartımın UEFİ desteği olmasına rağmen. GPT ye göre biçimlendir iki diski de sonra ilkönce 7 sonra da 10 u kur. Olmazsa yazarsın

Mustafa özdemir
14-08-2015, 22:34   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

selam degerli dostlar söyle söyleyim bende eskiden samsun hd 500 gb vardi üzerinde windows 7 kurulu idi ben bunun üzerine temiz kurulum windows 10 yükledim  ama windows 7 geriye yüklemek isdedigimde bu sekilde hata veriyordu bende bilgisyarciya götütrdüm oda silmis windows 10 ona dedimki sil silmis birtanede ssd kingstin 125 gb takdirdim hersey hersey iyi yeni ssd windows kurmus eski samsung hd ise oda bilgisayarda takili ama hic bir sekilde gözükmuyor ne yapmam lazim bu konuda görüslerinizi bekliyorum

ilk bastaki hatayida cözdüm sorun DVD den yada USB stick den boot yapmiyordu yeniden yaktim oldu

soru acaba 2  diski neden görmüyor sorun simdilik bu

sorun neden ayni anda iki hart dis

bios

11111

Son Düzenleme: Mustafa özdemir ~ 14 Ağustos 2015 22:40
mustafa2116
19-08-2015, 01:44   |  #7  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

İki Sistmei aynı anda kurulu bırakabilyiorsun ama Sadece bazı durumlarda işletim sistemleri bir birlerini görüyor.
Ancak şöyle bir yöntem varBios ekranından HDD seçerek başlatabilyorsunuz.

OS üzerinde değilde Bios üzerinden HDD lere farklı işletim sistemleri kurarak çoklu işletim sistemlerini çalıştırabilyorsunuz.
10-20 tane de olsa farketmiyor. Bios başlangıçlı yapabilyorsun.

Os versiyon başlatmalı ise üst işletim sisteminin yanına düşük işletim sistemini kurarak yapılıyor.

mustafa2116
19-08-2015, 01:50   |  #8  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: Mustafa özdemir  
selam degerli dostlar söyle söyleyim bende eskiden samsun hd 500 gb vardi üzerinde windows 7 kurulu idi ben bunun üzerine temiz kurulum windows 10 yükledim ama windows 7 geriye yüklemek isdedigimde bu sekilde hata veriyordu bende bilgisyarciya götütrdüm oda silmis windows 10 ona dedimki sil silmis birtanede ssd kingstin 125 gb takdirdim hersey hersey iyi yeni ssd windows kurmus eski samsung hd ise oda bilgisayarda takili ama hic bir sekilde gözükmuyor ne yapmam lazim bu konuda görüslerinizi bekliyorum

ilk bastaki hatayida cözdüm sorun DVD den yada USB stick den boot yapmiyordu yeniden yaktim oldu

soru acaba 2 diski neden görmüyor sorun simdilik bu

sorun neden ayni anda iki hart dis

bios

11111

Disk yönetimine girin ve 2 diskiçevrim içi halne getirin.

Disk 2 çevrim dışı olabilir.