2 ayrı yerde aynı adres

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
tugrulk
14-06-2005, 15:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

arkadaşımın senelik izne ayrılması nedeniyle onun yerinede bakmak zorunda kaldım.Dolayısıyla kendi ofisime çok uzaktayım.mailllerimi burdanda alabilmek için arkadaşımın Outlook Expresine yeni kimlik ekledim.yeni mailleri burdanda çekiyorum ama 2 problem var;

1- Eski maillerim lazım oluyor, onları buraya nasıl aktarabilirim?
2- Buraya aktarınca Gelen kutusundaki tüm mailllerim birlikte gözükecek mi?

yardımlarınızı bekliyorum.

lazrailefsanesi
16-06-2005, 15:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Ben thunderbird kullanıyorum.Onun icin bi klasör icindeki dosyayı yeni bilgisayara aktarak maillerinizi oraya yedekleyebilirsiniz diyordu.Aynı sey kesin outlook da vardır.Maillerin outlook'un icinde bi klasör içinde vardır.Bunu alacaksin.Ondan sonra thuderbird'den hatırladıgım kadarıyla kendi bilgisayarında nasıl görüyorsan aynen öyle görüyordun.Thunderbird'de nasıl oldugunu ve daha fazla bilgi almak istersen www.mozilla.org.tr  forum2 de thunderbird baslıgına bakarsın.Orda "mailerimi yedekleme" diye arattırırsan bulursun.Outlook'da aynısı olmasa bile buna yakın bi mantıktır sanırım.

Eyüp Korkusuz
16-06-2005, 16:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Aşağıda depo olarak kullanılan dosyaların yerleri mevcuttur siz özellikle bunların yerlerini bularak dosyaları görebilir yerlerini değiştirebilirsiniz... Kalın yazıyla yazılan satırda DBX (maillerin olduğu depolar) bulunur bu dosyalarda gelen mailler saklanır...

İleti Örneği klasörü:
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Stationery

• Kimlikler klasörü:
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Application Data\Identities
-veya-
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Identities

• Adres Defteri klasörü:
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Application Data\Microsoft\Address Book
-veya-
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Address Book

ertan
29-03-2006, 00:53   |  #4  
Yeni Üye
24 mesaj

Eyüp Bey'in verdiği bilgiye ek olarak:

1/ açtığın kimlik altında yeni dizin ekle adına "eski mailler" de. (dizin ile outlook içinde Dizinler (Folders) üzerinde sağ tıklayarak ekenen dizini kastediyorum)
2/ eski mailler içine yeni kimlik içindeki maillerinden bir tanesini sürükle bırak. Sonra yine eski yerine taşı. Bu işlem ile yeni açılan "eski maillerim" dosyası disk üzerinde fiziki olarak oluşturulur.
3/ Eski maillerinin "inbox.dbx" dosyasını yeni kimlik dizininde "eski mailler.dbx" olarak *kopyala* (üzerine yaz) Eski dosyanı taşıma veya silme.

Böylece eski maillerinin kopyası yeni kimlik altında "eski mailler" altında olacaktır.

İyi çalışmalar.