2 Bilgisayar 1 monitör -Diğerlerinden farklı-

kumec
28-08-2012, 21:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Evet arkadaşlar bi sorunla karşı karşıyayım. Nasıl olduysa masaüstü bilgisayarımın monitörünü kırdım. :( Elimde 2. bi' dizüstü bilgisayar ve onun ekranı var. Ve benim masaüstü bilgisayardan acilen bilgilerimi almam lasım. Bulunduğum yerde masüstü bilgisayar kullanan yok(ne hikmetse). ben masaüstü bilgisayarı şimdi sayacağım donanımlardan hangisini kullanarak bu bilgisayarın belleğini görebilirim?

-Smart tv

-2 ucuda usb giriş bulunan kablo(harici disklerde kullanılanlardan),

-vga kablo

-nero media essentials 4

-4 port modem ve 8 mp hızlı internet

-yeterince ağ kablosu

Fakat bilgisayarlar eski olduğundan ikisininde HDMI çıkışı yok. Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler...

bosluk
28-08-2012, 21:11   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Daha kolayı var. Dizüstünün arkasını açıp bilgisayardaki sürücüyü buraya takmanız (çoğu dizüstünün içinde çift hdd takılma imkanı var). Kasasını açıp hemen bir bakın. Hdd'ler uyumlu ve giriş yeri de var 5 dakikada erişirsiniz ek birşey yapmadan bilgisayar bilgilerine.

bosluk bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kumec
28-08-2012, 21:35   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

o yöntem işe yarar fakat dizüstü bilgisayarın donanımlarını karıştırmaktan korkuyorum o yü<den başka çözüm varsa sevinirim yine teşekkürler...

bosluk
28-08-2012, 21:43   |  #4  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Rica ederim. Başka öneriler de gelecektir ama yine de işi uzatmamak adına sizin açınızdan dizüstü kasanızın altına bir bakın. Çoğunda hdd takılan yer ana kasa kısmından farklı ve değiştirilip eklenmesi daha esnek bir donanım olduğundan 4-5 vida sökülünce erişilebilinecek yerde bulunmakta. Şimdiden geçmiş olsun dileklerimle...