2 Bilgisayarı Birbirine (cad5 ile )Bağlama?

wikioogle
29-01-2009, 22:57   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
71 mesaj

Merhaba sorum şu olacaktı:

Evimde 2 pc var. Birisi laptop (sp3), diğeri masaüstü (sp2). Birde switch im var.
Elimdeki ethernet (cad5 kablosu) ile 2 pc arasında bağlantı kurmak istiyorum.

Data aktarma yapacağımdan ağ paylaşımı kurmak istiyorum. Ağ bağlantı ayarlarını, internetten araştırarak çeşitli yöntemlerle kurmaya çalıştım. Masaüstünde hiç bir sorun yokken, laptop la bir türlü ağ bağlantısı oluşturamadım. Sanıyorum ağ kimliğinde ve/veya çalışma grubu tanımlarında bir sıkıntı çekiyorum.

Pürüzsüz bir bağlantıyı nasıl kurabilirim? Basmakları ve detayları açıkca belirtirseniz sevinirinm. Teşeükkürler.
.............................. ...............................

Not: laptop daki iiletim sistemi (sp3) modifiye bir sistem. Acaba işletim sistemimden kaynaklanabilir mi?

bektash
29-01-2009, 23:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Calısma grubunu düzenlemeyi dene Ornek : WORKGRUP tabi duzenlemek icin format lazım . buyuk ihtimal sorun buradan kaynaklanıyor ;)

Mustafa Can
11-02-2009, 16:07   |  #3  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
bektash
Calısma grubunu düzenlemeyi dene Ornek : WORKGRUP tabi duzenlemek icin format lazım . buyuk ihtimal sorun buradan kaynaklanıyor ;)
format mı lazım? atma

OnlyMann
11-02-2009, 16:44   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Öncelikler her iki makinaya da ip vermelisiniz.

3. aşamada  makinalardan birinde tüm c ve varsa d Yi paylaşıma açmalısınız.

diğer makinadan paylaşıma açtığınız makinanın ipsini başlat çalıştıra \\paylaşılanmakinaip şeklinde yazmalısınız. Burada sizden kullanıcı adı ve şifre isteyebilir. Paylaşıma açtığınız makinadaki bir kullanıcı adı ve şifresini girmelisiniz.

Kullanıcı adı ve şifre doğrulamasından sonra paylaşıma açtığınız diskler karşınıza gelir ve mevcut makinanın diski gibi kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Kolay gelsin