2 çeşitli soru

HPQ-User
04-01-2009, 00:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sLayEr sormuş:
1.soru:Windows sistemim SP2. Ne zaman windows'u güncellemeye kalksam SP3 yükle çıkıyor. Yüklemeye çalıştığımda cd takın gibi hata veriyor yükleyemiyorum nasıl yüklerim ve SP3 internetten yüklemem  bilgisayarımın herhangi bişeyini silermi (program,resim vs) yoksa aynımı kalır?
2.sorum:bitdefender Total security 2008 anti programım var ve içerisinde temizlik aracıda var. Şimdi ben bilgisayarımın temizliğini ve komple güvenliliğini sadece bu programla sağlarmıyım yoksa ek olarak önereceğiniz temizlik programı veya bilgisayarımda eksik güvenlik programı varmı örn:Ad-aware, Zone alarm gibi?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
inter Core 2 Dou CPU E4500 @ 2.20GHz 2.21 GHz, 2,00 GB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

ozzeybek
04-01-2009, 01:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
357 mesaj

1. Windows Service Pack demek kisaca bilgisayarinizin guvenlik ve yazilim sorunlarinin belli bir kismi giderilmesi demek. Hatta bazen yeni ozellikler getirir. SP yukleme sirasinda bilgisayarinizin uzerinden herhangi bir silme soz konusu degildir. Fakat yinede isterseniz yedegini alabilirsiniz. Yukleme islemini internetten rahatca yapabilirsin.

2. Kullanmis oldugun guvenik yazilimi tam pakettir. Yani icinde her turlu temizlik araci mevcuttur. Yazilimini guncellemerini devamli olarak yaptigin surece sistemine 2 nci bir yazilim yukleyip performansini yavaslatmana gerek yok.

Banned
04-01-2009, 01:18   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

1-bende sp3'ü yükledim ama benden cd'i falan istemedi sp3'ü buradan indirbilirsin.bu arada merak etme hiç bir şeyini silmez bu günceleme.

2-antivirüsün sana yeterli korumayı sağladığını düşünüyorsan öyle fazla bir program kurmana gerek yok ama çok fzla sörf yapan bir kullanıcı isen o zaman ikinci bir firewall kurman(comodo ya da zone alarm)iyi olur.ayrıca yanına ek olarak bir anti malware programıda kurmanı öneririm mesela  Malwarebytes' Anti-Malware gibi.spyware olarak spybotu kurabilirsin hem free hemde bilgisayarı hiç kasmayan bir programdır kurduktan sonra bağışıklama özelliğini mutlaka kullan.bunlara ek olarak gereçekten işe yarayan bir keyloggerde kurman iyi olabilir program olarak zemenayı diyebilirim gerçi ben hiç kullanmadım ama memnun kalan bir iki arkadaş var forumda.

3-sistem temizlemeye gelince bence antivirüsün içindeki programlar bilgisayar için yeterli gelmeyecetir sana bu işler için biçilmiş kaftan olarak tune up,ccleaner,Advanced SystemCare ve Ashampoo WinOptimizer derim.

Son Düzenleme: Kylie ~ 04 Ocak 2009 01:19
Recep Baltaş
04-01-2009, 03:07   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

SP3'lü XP CD'si de yapabilirsiniz: