2.Ekran Kartım Devrede Değil

albertox
07-03-2013, 21:28   |  #1  
albertox avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 16
481 mesaj

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar hemen konuya giriyim.Ben çoğu oyunları kasarak oynuyorum mesela GTA IV gibi oyun felaket kasıyor ve bunun sebebi de bana AMD HD 7670M EKRAN KARTIM ın devrede olmadığı gibi geliyor bazı arkadaşlar yüksek gbu seçeneğini işaretle diyor ama bende öyle  bi seçenek resimler başka yerden ama benim sorunumla aynı.

http://f1204.hizliresim.com/w/b/49p9y.png

http://f1204.hizliresim.com/w/b/49p8n.png

bu resimde arkadaşın bi tek ekran kartı değişik ama sorun aynı benle.=http://f1204.hizliresim.com/w/b/49pc9.png

Kapalı Hesap (249796)
07-03-2013, 23:47   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
72 mesaj

.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (232625) ~ 30 Mart 2020 16:49
murat5038
08-03-2013, 01:42   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

2. verdiğin resim linkindeki yerden ayar yapabilirisn Hangi oyunu Harici ekran kartıyla oynatmak istiyorsan O uygulamayı o gözattan veya En alttaki tiki işaretleyip profil oluşturulmamışsa Oyunu açarken soru soracakdır ekran kartı ve ordan Yüksek seçip kaydetceksin.Aynı duurm nvidia Ekran kartlarında mevcut özentiden başka bişey değil.Ve ben nvidianın çıkardığından beri sevmediğim bir teknolojidir.Kullanabilenler için iyi bişey ama bu kadar sorun yaşayan görünce Olmasa daha iyi.

badwizard
08-03-2013, 16:21   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Ekladiğin grafiklerden amd grafik kartının devrede olmadığı görünüyor, kullandığın makinanın markasını bilmiyorum ama benim kullandığım vaio makinada ekran kartı değiştirmek için bir switch bulunuyor performance modunda amd grafik kartını, stamina modunda ise intel grafik işlemcisini kullanıyor, bu sistem sadece sony support üzerinden indirilen driver ile düzgün çalışıyor intel üzerinden driverın daha güncel versionunu çekip kurduğumda performance switchi devre dışı kalıyor ve sadece intel grafik işlemcisini kullanabiliyorum. Eğer vaio kullanıyorsan kullandığın makinanın destek sayfalarından makinan için yazılmış driverları yüklersen düzgün çalışacaktır.

Son Düzenleme: badwizard ~ 08 Mart 2013 16:22
murat5038
08-03-2013, 17:38   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: badwizard  
Ekladiğin grafiklerden amd grafik kartının devrede olmadığı görünüyor, kullandığın makinanın markasını bilmiyorum ama benim kullandığım vaio makinada ekran kartı değiştirmek için bir switch bulunuyor performance modunda amd grafik kartını, stamina modunda ise intel grafik işlemcisini kullanıyor, bu sistem sadece sony support üzerinden indirilen driver ile düzgün çalışıyor intel üzerinden driverın daha güncel versionunu çekip kurduğumda performance switchi devre dışı kalıyor ve sadece intel grafik işlemcisini kullanabiliyorum. Eğer vaio kullanıyorsan kullandığın makinanın destek sayfalarından makinan için yazılmış driverları yüklersen düzgün çalışacaktır.

O dediğini yapmıyorlar işde malesef Gidiyor ya intelden indiriyor ya nvidiadan yada ati sitesinden hiç gidipde leptopu üreten kişiye gitmeyi akıl etmiyorlar,Edenler oluyor ama orda güncel olmayan versionu görünce direk diğer yerlere atlıyorlar.