2 KERE XP ÜST ÜSTE KURDUM

kudo
28-02-2007, 19:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

abi format çektik başta 2 kere üst üste xp kurduk sonra sildik yeni baştan kurduk xp cd sini 3 kere kurmamıza rağmen cd şifre istemedi bi sorun olurmu ayrietten front page ye benzer bi proğram varmı indirebilmeme için lütfen çok acil yardım saygılarımla

gokhan2413
28-02-2007, 20:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
519 mesaj

çeşitli programlarla şifreyi daha önceden yazabiliyorsan ve dosyaları bu şekilde cd ye yazdırıyorsun doğal olarak kurulum aşamasında şifre istemiyor
sorun olur mu kısmına gelince büyük bi olasılıkla korsan cd dir
korsan kullanmak sence sorun değilse sorun yok...

threex
28-02-2007, 23:06   |  #3  
Yeni Üye
43 mesaj

Xp cd'in lisanslı ise sorar korsan bazı işletim sistemlerinde cd key sormuyor...

Son Düzenleme: threex ~ 28 Şubat 2007 23:20
chiemsee111
01-03-2007, 04:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Arkadasim (bildigim kadariyla) XP CD nin hem kurulum asamasinda sifre sormamasi hemde kurulumdan sonra aktivasyon istememesinin tek nedeni (ikisi birden) marka pc ile bu pc ye ait olan oem versiyonu xp cd dir. Yani xp yi format ile yüklersek (yükseltme yada yeni yükleme (windows acikken) degilde) hdd yi silerek format atip sifirdan yükleme yaparsak; xp cd sadece kendine ait olan bu makineyi otomatikmen pc numarasi ile birlikte tanir ve ne formattan sonra yüklemede nede kurulum bittikten sonra aktivasyon amaci ile sifre sormaz. Bu sadece orjinal OEM versiyonlar icin gecerlidir sadece o pc icin yapar bunu. Yani zaten OEM XP CD si ile gelen bir PC  satin aldiysaniz istersiniz milyon kere format atin ne kurulumda nede daha  sonra sifre filan sormaz. Benim gecmiste gördügüm korsan xp ler sadece kurulumda sifre sorarken, aktivasyon istemiyorlardi. Ancak windows bunun icin gerekli güncellemeleri cikardi ve cikarmaya devam ediyor. Ayrica cok yakin gelecekte bunlar tamamen kullanilmaz hale gelecekler.

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 01 Mart 2007 04:30
pcpc
01-03-2007, 12:11   |  #5  
Üye
64 mesaj

windows'un orjinal mi.

adresinden bir sorun olup olmayacağını anlayabilirsin. bu adreste zaten söylüyor windows kopyan korsan diye.