2 laptop arasında seçim

NaRTLaR
09-08-2012, 03:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8 mesaj

Arkadaşlar aşağıdaki laptopu almayı dusunuyordum. Ama biras araştırma yaptıktan sonra bir üst modeline almak için kararkılamadım aralarında yaklaşık 500 tl gibi bir fiyat war sadece bu fiyata değermi onu öğrenmek istiyorum.

8010.html

Bunun üst modeli Vz olanı ile karşılaştırma yaptım. laptop almak için acelem yk ama vatan % 25 indirim yakalayabilirsem alcm.

bu arada işletim sistemin freedos,w7 olmasında fiyat olarak ne kadar oynama yapar?

YARDIMCI OLAN HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILAR

fcdazlak
09-08-2012, 08:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
281 mesaj

işletim sisteminin freedos olması 150-250 tl arası bir oyanama yapar sistemine göre 

bence asus n56vm al

NaRTLaR
09-08-2012, 21:19   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

anladım krdşm. O kadar fiyat farkı değmezmi diyorsun? yksa yanlışmı anladım :S

Kapalı Hesap (128169)
09-08-2012, 21:22   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Performans artışı istiyorsanız bence değer. Vatan Computer haftasonlarında zaten indirime girer. Olmasa bile bayram geliyor, illa ki bir indirim olacaktır. Benim beğendiğim bir bilgisayar. Daha önce de önerdiğim biri oldu. O da gayet memnun. N56VZ tavsiyemdir.

NaRTLaR
09-08-2012, 21:39   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

Ben sürekli olarak takipteyim indirime girdiği zmn alıcam kısmetse. Bnde başka bişiy düşündüm Aradaki farkı SSD alım bide ram 8 gb olarak yaparsam bir tek ekran kartı kalıyor. fark olarak ama ekran VM deki kartta günümüz oyunlarını rahat açabilecek bi kart öle değilmi krdşm.

Karar veremedim hangisi daha mantıklı olur sence? Bide sna başka bi sorum olacak krdşm. baktığım bir kaç sitede Ses problemi yasayan warmış bu kronik olarak warmı acaba?

Kapalı Hesap (128169)
09-08-2012, 21:46   |  #6  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj
Alıntı: NaRTLaR  
Ben sürekli olarak takipteyim indirime girdiği zmn alıcam kısmetse. Bnde başka bişiy düşündüm Aradaki farkı SSD alım bide ram 8 gb olarak yaparsam bir tek ekran kartı kalıyor. fark olarak ama ekran VM deki kartta günümüz oyunlarını rahat açabilecek bi kart öle değilmi krdşm.

Karar veremedim hangisi daha mantıklı olur sence? Bide sna başka bi sorum olacak krdşm. baktığım bir kaç sitede Ses problemi yasayan warmış bu kronik olarak warmı acaba?

Bu bilgisayarda ses sorunu imkansız gibi bir şey ama oyun için arıyorsanız MSI'a yönelebilirsiniz. Çünkü asus  N56VZ'de ekran kartı bellek tipini GDDR3 olarak tutmuş bu da performans düşüklüğü yaratıyor oyunlarda. Size tavsiyem ucuz bir oyuncu bilgisayarı isterseniz MSI GE60/GE70 veya Lenovo Y580 önerebilirim. Fakat ayırabileceğiniz bütçe daha iyiyse MSI GT60/GT70, Asus G75 bilgisayarlarından birini öneririm.

NaRTLaR
09-08-2012, 22:04   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj

Asus ta ses sorunu Bazı kullanıcılarda warmış bi yerde okumustum donanımhaberdi galiba bazi müziklerde hoparlörden cızırtı  şeklinde bir ses geliyormuş bu yuzden ardakaşların bir kısmı garantiye göndermişler o yuzden sordum. Önerilerin içinde ayrıça teşekür ederım. Bütçe olarak ancak vz modeline kdr alabirilim vz modeline eş değer msı onermişin onunda kendine göre avantajları war. Bnim ztn ilk başta vz kasası çok hosuma gitti galiba asus vz tercih edeceğim.

Kapalı Hesap (128169)
09-08-2012, 22:23   |  #8  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj
Alıntı: NaRTLaR  
Asus ta ses sorunu Bazı kullanıcılarda warmış bi yerde okumustum donanımhaberdi galiba bazi müziklerde hoparlörden cızırtı  şeklinde bir ses geliyormuş bu yuzden ardakaşların bir kısmı garantiye göndermişler o yuzden sordum. Önerilerin içinde ayrıça teşekür ederım. Bütçe olarak ancak vz modeline kdr alabirilim vz modeline eş değer msı onermişin onunda kendine göre avantajları war. Bnim ztn ilk başta vz kasası çok hosuma gitti galiba asus vz tercih edeceğim.

Evet kasa olarak daha kaliteli tamamen aliminyum kullanıyor. Zaten pişman da olmazsın. Ama ben oyun için MSI GE60 öneriyorum. Zaten şu an ben de kullanıyorum ben de aldım ilk çıktığında.