2 modem kullanma

Gurkanozkaya
23-09-2016, 01:53   |  #1  
Gurkanozkaya avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba çok sıkıntılı bi sorunum var yardımcı olursaniz çok çok sevinicem gerçekten yaklaşık 5 gündür uğraşıyorum. Sıkıntım şöyle başlıyor Çatıda ana modemimiz var interneti 3 kişi kullanıyoruz ve ben evime tp link w-8960n router modem aldım. Çatıdan gelen ethernet kablosunu taktim bu modemin ip adresini 192.168.1.50 yaptim diger modemle çakismasinlar diye. Evdeki tp link modemimin dhcpsini kapattim ve ps4ume kablolu ve pcmede kablolu baglandım telefondanda kablosuz baglanabildim fakat sorun şurdaki ben tp link modemimden internet alinca diger modemden internet alan kişinin interneti gidiyor yada 8mb olan internet hizini ben 7ile 8mb arasi kullanabilirken 0.50mb gibi berbat bir hıza düşüyor kullanamiyor biryere giremiyor Nasil çıkıcam ben bu işin içinden gercekten bilmiyorum bütün forum sitelerine baktım fakat yapamadim gerçekten bu işten anlayan birileri muhakkak vardır çok teşekkürler şimdiden. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayin ilk defa bi forum sitesine konu aciyorum iyi gunler.

Son Düzenleme: Gurkanozkaya ~ 23 Eylül 2016 01:57 Neden:
TP-Link Türkiye
29-09-2016, 11:08   |  #2  
TP-Link Türkiye avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
192 mesaj

Merhaba

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için bize özel mesaj yolu ile mail adresinizi iletebilir misiniz ?
Bu konu hakkında size bir doküman yönlendireceğiz, dokümanda ki talimatlara uygulayıp  kontrol etmenizi
rica ederiz.