2. nesil ipod nano

eferik
16-09-2006, 23:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

yeni nesil ipod nanolar geliyor. 12 saat giden pil süresi, çabuk çizilmesi nedeniyle almadım ama apple nin sitesindeki duyuruya ve fotograflara göre 2. kuşak ipod nanolar alüminyumdan olduğu için çizilmiyor ve en önemlisi 24 saat giden pilleri. daha inceldiğini de belirteyim.

türkiye de ne zaman satılmaya başlayacağını bilen var mı?

Recep Baltaş
18-09-2006, 13:39   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Fiyatı çok pahalı ülkemize göre...

eferik
18-09-2006, 22:20   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj
Recep Baltaş
Fiyatı çok pahalı ülkemize göre...
ama abi fiyatına baktım aynı öncekiyle.

Der Metzgermeister
18-09-2006, 22:48   |  #4  
Üye
74 mesaj

fiyatları muhtemelen öncekiyle pek de farklı olmaz  ama recep baltaş'ın kastettiği yurt dışında (mesela amerika'dan)alacağın aynı ürüne göre pahalı olacağı olabilir. zira arada koca bir bilkom faciası var kanaatimce, şu çok açık; çok da Türkiye koşullarına göre düzenlenmiş bir fiyat politikasına sahip değiller, bunu da bir yana bırakalım keşke, standart uygulamayla devam edilse. misal; serbest çağrışımla bir mac pro örneği var. evet çıktı ama hala Türkşye'de yok, tıpkı istediğin 2nd edition nanolar gibi ne zaman buradan alınabileceği de malesef biricik Türkiye distribütörümüz bilkom'un insiyatifinde. makine amerikada standart 2500 dolar. Türkiye'de piyasaya çıktığında satılacağı muhtemel fiyatsa 3000 euro + KDV güzelliği. bu şu demek yurt dışından makineyi al, uçakla falan Türkiye'ye yollansın, her koşulda daha ucuza maledersin. bu durum o makinenin hayaliyle yanıp tutşan benim gibi adamlar için acı verici tabi... bunun dışında nanoya  gelecek olursam bende ilkinden var ama 2 haftalık tahmin edeceğin üzere feci halde çizildi, çok fena ama bu versiyonda hem çiziğin dediğin gibi nispeten önüne geçilmiş hem de iPod miniyle birleştirilmiş gibi bir havaya bürünmüş dahası renklenmiş şenlenmiş çok hoş olmuş her ne kadar şidditle siyah modelini tercih edecek olursam da (yalnız o sadece 8 GB'likti yanlış anımsamıyorsam)... bununla birlikte shuffle a da el atmışlar falan da dediğim gibi bilkom ne zaman isterse o vakit alacağız yine anlaşılan

Recep Baltaş
19-09-2006, 01:44   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

30 GB 300 dolar...Konsol mu alıyoruz abicim...

skolmashi
31-10-2006, 19:16   |  #6  
Yeni Üye
22 mesaj

arkadasşar bende birtane aldım bugun mp4 calarlı ses kayıtlı dıstan hoparlorlu olandan 90 ytl ye aldım Allahın izniyle sorunsuz olarak calışıyor fakat şarzlı olugu için o konuda biraz endişeliyim şarzı biterse  yani içindeki batarya.napıcam bunların bataryaları bulunuyormu??