2. hdd için sistem yeterlimi ?

hesk
12-05-2010, 02:30   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
447 mesaj

yeni bir hdd alacağım ve sizinde yardınızla fiyat performansı iyi olduğunu düşündüüm samsung spinpoint f3 e karar kıldım ama donanımım beni hiçç yarıyol da bırakmasada oyunlarda ve pphotoshop ta biraz eski özellikle anakartım o yüzden bir uyum sorunu olmasın diye size danışmak istiyorum ;

Anakart  asus p5kpl-am ???? (sata 2 si olmadığını biliyorum ama yakında değişecek)

İşlemci   intel Q9550

Ekran kartı  ati hd3850

Hdd   wd caviar black 1 tb

Marka yı unuttum  430 watt psu   ????

soru işaretlilerde kuşkum var bi sorun olurmu....

şafak89
12-05-2010, 03:56   |  #2  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

valla sata 2 alsanda sata 1 modun da çlaıştırabilirsin güç kayanağı konusunda bilgim yokh malesef :)

hesk
12-05-2010, 05:00   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
447 mesaj

eve t biliyorum şimdiye kadar bi sıkıntı yaşamadım zaten yakında anakart içinde tavsiyenizi isticem ama  şmdilik hdd almam lazım.Ben şehir dışında okuyan bir öğrenci olarak hep en son teknolojinin 1 arkasından onuda son çıkan bir öncekini ucuzlatınca alıyorum :) ama zaten oem dünyasının rekabet ve pc severlerin zamanla oluşan son çıkanı almalıyım dürütüsünden dolayı çok önden gittiğinide düşünüyorum bu sistemle çok rahatım ki oyun da photoshop ta kullanıyorum...

neyse asıl sorun şu ki geçen wd black ialdığımda eski 80 liğide bağlim diye düşünürken olmadı acaba gene bir sorun verir mi diye kaygılıyım...

GameRMan
12-05-2010, 09:31   |  #4  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Gerçek , kaliteli 430 vatsa olabilir. AMa her halukarda PSU değişse iyi olur. Zaten İşlemciniz 4 çekidek PSU gereksinimi diğerlerine göre daha fazla. HD 3850 gelincede Oda PSU seven bir ekran kartı . Bunların üstüne Birde HDD eklerseniz sanıyorumki sorun olacaktır. Şuanki sisteminize HDD siz düşünürsek yani 2. HDD düşünmesek bile OCZ highpower gibi kaliteli 500-550 watt lık PSU gerekli. Gerekli diyorum neden diyorum Çünki Ben sizin yerinizde olsam sistemi tehlikeye atmazdım.

hesk
12-05-2010, 20:04   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
447 mesaj

zaten çook ses çıkarıyor ama ben sata2 destekli bir anakart düşünüyordum ilk,yani 2. hdd yi almadan psu upgrade mi lazım.....sözde para harcamayacaktım daha:)