20" veya 22" Geniş Ekran LCD Monitör için yardım!.

cruiser
21-01-2007, 20:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Sevgili uzman arkadaşlar,

Tercihen 22 inç geniş ekran bir monitör almak istiyorum. Ancak bilgisayarcılarda bulunan demo 22 inç monitörlere bakınca gözlerim ağrıdı.

Masaüstündeki ikonların yazılarını, web sitelerindeki yazıları ve MS Word de yazıları inceleyince hepsinde bir bulanıklık vardı.

Halbuki daha keskin bir görüntü bekliyordum. Aslında Samsung un 22 inç ekranı da çok hoşuma gitmişti ama onda da aynı durum vardı.

Bu konuda seçim yapmama yardımcı olursanız çok sevinirim.

Günleriniz hep iyi ve mutlu olsun.Gülümseme

Saygılarımla

Cihan

seyyah666
22-01-2007, 00:01   |  #2  
Üye
86 mesaj

iyi bir ekran kartın varsa ve doğru bir çözünürlükte kullanırsan süper görüntü kalitesi alırsın tabi almışken geniş ekran özelliği olan bir monitör alman yani tvdende hatırlayacağın 16.9 formatında görüntü senin için yararlı olacaktır  ne amaçla kullanacağını yazmamışsın ofis uygulamaları ve internet için kullanacaksan parlaklık kontras oranı  tepki süresi düşük bir model alabilirsin ama oyun işin içine girince parlaklık kontras oranı tepki süresi yüksek bir model almalısın bide Giriş Konektörleri önemli 15 pin D-Sub, DVI-D çıkışlarına dikkat etmelisin yoksa boştanyere çevirici kaplo alman gerekecek

cruiser
22-01-2007, 00:17   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Monitörü şu maksatlar için kullanacağım:
1.Ofis uygulamaları
2.İnternet
3.Çok sık olmasa da oyun oynamak.
4.HDTV film seyretmek
5.Ağırlıklı olarak Video işleme ve oluşturma işleri. Ancak çok fazla grafik işleri olmayacak.

SAMSUNG 225BW 22" LCD geniş ekran (16/10) ürününü beğenmiştim.
Ancak önceki mesajımda belirttiğim gibi yazı karakterlerinde bir bulanıklık hissettim. Bu ürün için ne dersin? Bununla hangi grafik kartını kullanmalıyım (200 usd civarında olabilir).

Saygılar

Cihan

cicin_61
22-02-2007, 14:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

arkadaşım vall ben 3 tane monitör bilirim sony phılıps ve növe dir bu ürünlerden birini alırsan eminim hiç pişman olmassın