200 mb sta hd mi bilgisayarım görmüyor

HPQ-User
03-11-2008, 17:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

iconman sormuş:
Bilgisyarım çalışırken bakım yapılması gerektiği yönünde bir uyarı yaptım windowsun diski düzeltmesine izin verdim Ancak ondan sonra sistem açılmıyor. Sökonusu disk tek başına bağlandığında windows logosu görülüyor ondan sonra kilitleniyor. Disk bilgisyara 2.cil disk olarak bağlandığında bilgisyarın windows açmaya çalışması sırsaında sistemin kilitlenmesini sağlıyor. Bilgisayarın setupunda sözkonusu hardisk görünüyor. Başka bir hardiskle sistemi açtıktan windows yüklendikten sonra arızalı hardiski sisteme bağladığımızda harddiskten çalışma sesi geliyor ancak windowsta hard disk görünmüyor. Windowsu yeniden kurmaya kalktığınızda önceden 3 bölüme ayrılmış diskin 1 bölümünün ntfs doya biçimini tanıyor diğer blümlerini tanımlanamayan diye tanımlıyor bu bölümlemelerden herhangi birini silmeye çalıştığımızda diske ulaşılamıyor mesajı geliyor Bu diski nasıl ve hangi programlarla kurtarabilirim data kurtarmak mümkün mü

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
core 2 duo e4500 işlemci 1gb ddr2 ram gigabyte anakrt vs windows xp prof sp2

İnternet Tarayıcı: Opera/9.62 (Windows NT 5.1; U; tr) Presto/2.1.1

Kapalı Hesap (76993)
03-11-2008, 17:38   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,382 mesaj

Sorun Windows'ta olmayabilir teknik bir arıza var sanırım tek başına yapman kolay görünmüyor çünkü başka sabit diskleride kabul etmemiş işten iyi anlayan bir bilgisayarcıya götür bence