2000-2500 TL Arası Gaming PC Sistem Tavsiyesi

WacoWayne
07-01-2015, 21:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhabalar. 3 Hafta önce powerımın üzerindeki voltaj ayarını bızıklarken çalışır haldeki bilgisayarımın birçok parçasını yaktım ve yeni bi bilgisayara ihtiyacım var.

2000-2500 TL bütçem var. Daha çok online oyunlarla zaman harcıyorum Lol - Silkroad - Combat Arms gibi. Fakat Watch Dogs ve GTA 5 oynayabilmek icin elimde yeterli sistem yoktu bu yeni kasamda bu 2 oyunuda oynayabilmek istiyorum. Kendi topladığım bi sistem var bunun için tavsiyelerinize ihtiyacım var olur olmaz gibisinden veya siz 2000-2500 TL bütçeli bi sistem tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.

Vatandan aldığım ssdeki parçalar 1675 Lira tutuyor. Ekran kartı olmaksızın, elimde yanan pcmden kalma GT420 duruyor(Kasadan geriye kalan tek sağlam parca :(.. Sizce bu elimdeki ekran kartı hala iş görür mü yoksa yenilemelimiyim onuda ?

Ve İşlemci olarak AMD almak istiyorum illaki. Fiyat olarak cazip performans olarakda intel ile arasında büyük fark göremedim fiyatları dısında. Bunun sebebi nedir ? Misal olarak aşağı yukarı aynı özelliklerde bi AMD işlemci 500 TL fakat intel işlemciler 700-800. Bu aradaki fiyat farkı nedendir aynı veya birbirine yakın özelliklere sahip olmalarına rağmen ?

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.