2000-2500 TL'lik Notebook Tavsiyesi Lütfen

EceAlice
03-11-2015, 17:33   |  #1  
EceAlice avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba,

Başka forumlarda da sordum ama bir yanıt alamadım, bir de burda denemek istedim.

2000-2500 TL bütçe ile bir notebook almak istiyorum. Hem iş (iş için ağır programlar kullanmıyorum) hem kişisel kullanım için olacak.

Benim için en önemli konu, film, dizi ve müzik. Filmleri full hd kalitesinde iyi bir sesle izleyebilmek istiyorum.

Bir diğer önemli konu ise dayanıklılık ve ısınma. Bir önceki notebookum  Toshiba Satellite A200-23U idi ve ciddi bir ısınma ve fan problemi vardı. Ve plastik olan kısımlarında çatlamalar meydana geldi. Kendisini yaklaşık on yıl boyunca 7/24 olmasa da 7/12 kullandım. Halen çalışıyor fakat ekran kartı geçtiğimiz günlerde iflas etti. 10 yıl olmasa da 5-6 yıl boyunca bu tempoya dayanabilecek bir notebook arıyorum. (İş için de kullandığım için masaüstü alamam, notebook olması gerek)

İşim gereği pek vakit bulamadığım için artık sadece web tabanlı oyunları oynayabiliyorum. Gün içinde bir web tabanlı oyun Chrome'da açık duruyor sürekli. Ara sıra WoW, Assassin's Creed gibi oyunları rahatlıkla çalıştırabilmesi hoş olur ancak bu benim için birincil öncelikte değil. (En yüksek seviyede oynamam gerekmiyor sadece oyun çalışırken kapanmaması yeterli.)

Bir de tabi herkes gibi internette rahatlıkla gezmek istiyorum.

Ekran 17,3'' ya da 15,6''olabilir.
Fiyat konusunda eğer arada ciddi bir fark varsa 3000 TL'ye kadar çıkabilirim.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.