2000 liraya kadar cep telefonu önerisi

roberto1
05-07-2020, 22:32   |  #1  
roberto1 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar merhaba,

2 senedir Vestel Venüs E3 kullanıyorum (özellikleri: 2 GB RAM, 16 GB hafıza, 4 çekirdekli işlemci). Evet, biraz yavaş ama gayet güzel işimi görüyor. Tabii 1 sene geçince bazı küçük sorunlar çıkarmaya başladı ama önemli sorunlar değildi bunlar.

Telefonu çok kullanan biriyim ama oyunla alakam yok. Chrome'da haber, makale vs. okuyorum, Youtube'da birkaç video izliyorum ve artı olarak da birkaç basit uygulama kullanıyorum.

Düşündüğüm telefonlar şunlar: 

Casper Via P3 (1600 TL): Boyutları şu an kullandığım telefonla hemen hemen aynı. Küçük, tek elle rahat kullanılabilen bir telefon olsun istiyorum, bu aynen öyle.

Vestel Venüs E5 (1800 TL): Biraz büyük maalesef ama yine de alabilirim.

Performanslarını bilmiyorum ama sanırım hepsi şu an kullandığım telefondan kat kat üstün telefonlar. Ama işte dayanıklı olması da önemli. Ne önerirsiniz bana? Büyük istemiyorum. E3 boyutları gayet güzel. Bütçe maksimum 1800-2000.

Aslında kardeşimde Xiaomi Redmi 7A var, biraz bakınca çok hoşuma gitti, onu bulabilsem çok iyi olacaktı ama maalesef ne bir fiziki mağaza satıyor, ne de satıcısı Hepsiburada veya Amazon olan var. Bilmediğimiz kullanıcılar satıyor sadece.

Öncelikle bu telefonlar nasıl? F/P ürünü arıyorum. Siz ne önerirsiniz? 3 sene civarı rahatça kullanabileceğim bir telefon arıyorum.

Birkaç da ek sorum olacak:

1) Satıcısı Hepsiburada olan telefonlar %100 orijinal midir? E5 buldum mesela. %100 içim rahat edebilir satıcısı Hepsiburada olandan alsam? Yoksa fiziki mağazası olan bir yerin sitesinden vs. mi alayım?

2) Casper Via P3'ün arka yüzeyi cam imiş. Cam olması sıkıntı yaratır mı? Düşürünce kolayca kırılır mı? Kılıf kullanmayı hiç istemiyorum.

Şimdiden çook teşekkürler.

Son Düzenleme: roberto1 ~ 05 Temmuz 2020 22:39 Neden: Ekleme.
Banned
06-07-2020, 11:53   |  #2  
Hasan Aydoğdu avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 27
97 mesaj

hocam merhaba öncelikle bu iki ürün arasında ciddi bir ana işlemci farkı var. Casper via p3 arm-cortex a73 kullanırken vestel e5te a53 kullanılıyor. bu durumda via p3 ün hız olarak daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bu da demek oluyorki p3'te aynıanda arkaplanda fakrlı uygulamalar çalışırken herhangi bi kasma gibi sıkıntısı çekmiyorken e5te bu tarz bi sıkıntıyla karşılaşabilirsin.

İki cihazın epey karşılaştırmasına bi bak istersen: 

https://www.epey.com/akilli-tele ... -venus-e5/farklari/

Ben incelemedim p3 daha avantajlı duruyor.

Umarım faydalı olmuştur :)

roberto1
06-07-2020, 18:31   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Evet, bence de casper via p3 daha iyi.

Baska marka olsa coktan alirdim aslinda ama casper cok kotuleniyor. Benim aklima en cok  takilan konu "acaba surekli sorun cikarip zirt pirt bozulur mu" durumu. Bu konu hakkinda bilgisi, deneyimi olan var mi? Dayanikli midir acaba? Bu telefon beni 2-3 sene rahat goturur mu?

orhantatar
06-07-2020, 20:05   |  #4  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

Redmi note 7       tavsiye ederim. Memnun kalacaksınız.

roberto1
06-07-2020, 20:13   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Redmi note 7 yazip 8 linki yollamissiniz. Hangisini oneriyorsunuz? :)

Hocam cok buyuk ya. Note 7 icin 159x75mm diyor. En fazla 155x73mm'lik bir telefon ariyorum. Tek elle rahat kullanmak istiyorum.

Bir de zaten fiziki magazasi olan yerlere bakiyorum sadece. İnternetteki tanimadigimiz kullanicilardan alinca icim rahat etmiyor.

orhantatar
06-07-2020, 20:59   |  #6  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

Link mavi renkli yazının kendisi zaten. Site trendyol

Son Düzenleme: orhantatar ~ 06 Temmuz 2020 21:00
Banned
05-08-2020, 14:28   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 10
30 mesaj

casperın donanımsal açıdan fiyatına göre güzel telefonları var diyerek almıştım bende. bi kere genel merkezdeki servisinde ekran değişimini 25 dakada halletmişlerdi. oyüzden satış sonrası destek hususunda hep iyi gelmiştir bana casper