2000 TL Masaüstü PC (Ekran Kartı GTX 560 Ti)

cazanova97
10-12-2011, 23:11   |  #26  
cazanova97 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
274 mesaj
Alıntı: International Affairs  
yavhu bundan 2 yıl önce sürekli yeni gelen insanlara biz sistem tavsiyesi yapardık daha dün üye olmuşsun laf yetiştiriyosun zaten eski bilgili ahmet,süleyman gibi arkadaşalrın hiç biri kalmamış türkçe kaynaklardan donanım sistem bilgileri öğrenek sistem tavsiyesi yeterli değil!!! sürekli review-unboxing inceleyeceksin sağlıklı tavsiyler için tabi bunu yapman için, eğer ki yaşın profilinde yazan şekildeyse sen saygısız bir kişisin nasıl olsa sanal ortam düşüncesi var herkeste neyse ona veriyorum.
Daha bilgili insanların sistem tavsiyesi yapmasından yanayım hiç kimsenin burda son teknoloji ekran kartı işlemci anakartı inceleyecek durumu  yok(chip editörleri hariç) sadece sistemsel ve bilimsel açıdan değerlendirmeler yaparak tavsiye yapıyoruz.
Neyse foruma kısa sürelide olsa  dönüş yaptım çok fazla yazmıyacağım, umarım yeni gelen arkadaşalr sürekli teknolojiyi takip ederek, donanım-sistem alanında bilgi kazanırlar özellikle ingilzice review leri incelemek yararlı olacaktı
Uaşla ilgili olsaydı siz konuyu saptırmazdınız neyse... Söylediklerimde bir saygısızlık göremiyorum... Kart önerirken incelemsini izldeğim, testlerine baktığım, yada arkadaşlarımda vb. yerlerinde kullınılıpta bir sorun cıkartmayan kartları öneriyorum...

Huzzia
11-12-2011, 11:07   |  #27  
Huzzia avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
144 mesaj
Alıntı: mladenbmv  
orda ram e o kadar para vercegine islemciyi 8 cekirdekli olani almani tavsiye ederim sonucta ram her zaman alinabilir.
http://www.vatanbilgisayar.com/C ... ils.aspx?I_ID=57065
Mantıklı ama amd işlemci almayı düşünmüyorum ya istediği kadar iyi olsn içimde bi tereddüt bırakır ki i5 2500k ya baktım biraz onun amd olarak rakibi bence amd fx 8120 yada fx 8150 olduğu söyleniyo gerçi şu  sitelere bakınca fx 8120 i5 2500 k dan iyi gibi görünsede sorduğum kullanıcılar eşdeğer olduğunu söylediler bende o yüzden amd ye pek sıcak bakmıyorum yani ne olduğu belirsiz gibi sanki (bence) :)

Herkese yardımı için teşekkürler ben verilen donanım parçalarından bi kombine yapıp bir şeyler alacağım sorunumun hallolduğunu düşünüyorum :) Yetkili arkadaş konuyu kilitleyebilir ... Tekrardan herkese teşekkürler :)

Kapalı Hesap (153334)
11-12-2011, 12:58   |  #28  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Güzel bir sistem topladıgına sevindim.Ama aklında tereddüt kalmaması açısından sana şöyle bir iki not ileteyim.Amd kötü bir firma değil.Gelecek nesil çıkıcak olan nintendo wii 3 playstation 4 (ibm el atmazsa) xbox 760 da amd işlemciler kullanılıcak.Çünkü dünyanın en kaliteli ve ucuz yüksek çekirdek ve ön belleklere sahip işlemcilerini amd üretiyor.Sen kulakdan dolma şeylere inanma.4 çekirdekle 8 çekirdek bir olmaz.Üstelik 3 katı ön bellegi olan bir işlemci ile.Amd eger kötü bir ürün üretiyorsa vatanda bir hafta önce amd fx4 ve fx 6 stoklarda vardı ama bak bütün ilerde nerdeyse bitmiş.Peki kötü olan bir ürün sence ellerinde kalmazmı.Tekrar söylüyorum amd fx serisi = zamanının p4 ondan daha tutarlı seri ve overclok potansiyeli yüksek verimli bir işlemci şuanda yok.Evinde test eden adamlara mı inanıcam yoksa sahtekar siteleremi.
http://www.vatanbilgisayar.com/C ... MCPU&k3=938%20Soket
vatan stoklarına bakın yok.Çünkü çok satılıyor.fx4 230tl intelin en ucuz 4 çekirdekli işlemcisinin fiyatına bakın (dogal çekirdek) üstelik önbellekleri 3 4 6 8 amd de ise 12mb.Tercih senin.Zaten istesende vatanda amd fx serisi yok hızla tükeniyor.Başka sitelerden tegmin edersin onlarda çin malı oluyor.Gerçek almanya  yada çin üretimi için orjinal sitelere güvenin.

Bir iki kek çıkar şimdi amd denin fabrikalarında sorun var der o yüzden böyle gecikiyor der.Hayır çok yogun ilgi var dünyadada böyle türkiyedede çok çok satılmaya başladı.Açıp vatandan ögrenin.Şimdi bir iki sazan diyecekki vatandakida çin malı evet çin malı ama orjinal amd fabrikalarıda üretildi.Diğerleri kaçak çin telefonları gibi kaçak gelmiyor..
Daha işlemci piyasaya girmedi yorumlara bak.Demekki ilgilenen çok her nekadar almayız deselerde alan çok sonrada ön yargılar yıklılınca amd yi övmeye başlıyorlar.
http://www.vatanbilgisayar.com/c ... ils.aspx?I_ID=57063

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (163648) ~ 11 Aralık 2011 13:34
YasinC
11-12-2011, 13:12   |  #29  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: ahbap17  

senin icin acı bir tecrübe olmuş gibi paylaşım için tşkler...Göz kırpma
Evet ben ve benim gibi daha yüzlerce kullanıcıyı mağdur ettiler 
Sapphire, MSI, Giga, XFX, Powercoler, HIS, GECUBE gibi markalar ve bir kaç tane daha markanın anlaşmış oldukları garanti servisleri beş para etmez yaşayan bilir başınıza gelince anlarsınız !!!
Mahkemeye giden kişiler var sırf bu yüzden sorunlu ürünlerini incelemeden direk kullanıcı hatası diyip müşteriye suç yıkan yada sebepsiz yere garantiyi sonlandıran vs vs 

cazanova97
11-12-2011, 13:58   |  #30  
cazanova97 avatarı
Yıllanmış Üye
274 mesaj

Geçmiş olsun hocam...

Huzzia
12-12-2011, 00:30   |  #31  
Huzzia avatarı
OP Yıllanmış Üye
144 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Güzel bir sistem topladıgına sevindim.Ama aklında tereddüt kalmaması açısından sana şöyle bir iki not ileteyim.Amd kötü bir firma değil.Gelecek nesil çıkıcak olan nintendo wii 3 playstation 4 (ibm el atmazsa) xbox 760 da amd işlemciler kullanılıcak.Çünkü dünyanın en kaliteli ve ucuz yüksek çekirdek ve ön belleklere sahip işlemcilerini amd üretiyor.Sen kulakdan dolma şeylere inanma.4 çekirdekle 8 çekirdek bir olmaz.Üstelik 3 katı ön bellegi olan bir işlemci ile.Amd eger kötü bir ürün üretiyorsa vatanda bir hafta önce amd fx4 ve fx 6 stoklarda vardı ama bak bütün ilerde nerdeyse bitmiş.Peki kötü olan bir ürün sence ellerinde kalmazmı.Tekrar söylüyorum amd fx serisi = zamanının p4 ondan daha tutarlı seri ve overclok potansiyeli yüksek verimli bir işlemci şuanda yok.Evinde test eden adamlara mı inanıcam yoksa sahtekar siteleremi.
http://www.vatanbilgisayar.com/C ... MCPU&k3=938%20Soket
vatan stoklarına bakın yok.Çünkü çok satılıyor.fx4 230tl intelin en ucuz 4 çekirdekli işlemcisinin fiyatına bakın (dogal çekirdek) üstelik önbellekleri 3 4 6 8 amd de ise 12mb.Tercih senin.Zaten istesende vatanda amd fx serisi yok hızla tükeniyor.Başka sitelerden tegmin edersin onlarda çin malı oluyor.Gerçek almanya  yada çin üretimi için orjinal sitelere güvenin.

Bir iki kek çıkar şimdi amd denin fabrikalarında sorun var der o yüzden böyle gecikiyor der.Hayır çok yogun ilgi var dünyadada böyle türkiyedede çok çok satılmaya başladı.Açıp vatandan ögrenin.Şimdi bir iki sazan diyecekki vatandakida çin malı evet çin malı ama orjinal amd fabrikalarıda üretildi.Diğerleri kaçak çin telefonları gibi kaçak gelmiyor..
Daha işlemci piyasaya girmedi yorumlara bak.Demekki ilgilenen çok her nekadar almayız deselerde alan çok sonrada ön yargılar yıklılınca amd yi övmeye başlıyorlar.
http://www.vatanbilgisayar.com/c ... ils.aspx?I_ID=57063

Evet haklısın bu önbellek konusunda çok başarılı görünüyor ki intelin önbelleği yüksek xeon işlemcileri var ve fiyatları 5000- 9000 TL arası değişiyor tabi diğer bir çok faktör de war xeonlar 6-12(sanal ise 12-24) çekirdek arası değişiyor fiyat bundanda yüksek olabilir ama amd de 8 çekirdekli o konuyu çözemedim aceba neden ucuz ?
Bu arada verdiğim siteler sahtekar değil yaw :D Kendi siteleri ordan bakınca eşdeğer görünüyolar :)
İlginiz için teşekkürler daha toplamadım yani satın almadım acele etmeyi de düşünmüyorum bunca kargaşa arasında :) Tekrardan teşekkürler ...

Son Düzenleme: Huzzia ~ 12 Aralık 2011 00:32
International Affairs
12-12-2011, 14:55   |  #32  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj
Alıntı: Huzzia  
Evet haklısın bu önbellek konusunda çok başarılı görünüyor ki intelin önbelleği yüksek xeon işlemcileri var ve fiyatları 5000- 9000 TL arası değişiyor tabi diğer bir çok faktör de war xeonlar 6-12(sanal ise 12-24) çekirdek arası değişiyor fiyat bundanda yüksek olabilir ama amd de 8 çekirdekli o konuyu çözemedim aceba neden ucuz ?
Bu arada verdiğim siteler sahtekar değil yaw :D Kendi siteleri ordan bakınca eşdeğer görünüyolar :)
İlginiz için teşekkürler daha toplamadım yani satın almadım acele etmeyi de düşünmüyorum bunca kargaşa arasında :) Tekrardan teşekkürler ...
İntel(Integrated Electronics Corporation-Entegre elektronik ortaklığı)İntelin fiyatlarının yüksek olmasının performansını bir tarafa bıraktım dünya genelinde çok popüler bir işlemci özellikle SD RAM VE DRAM hafıza ürünlerini üreten ilk marka olarak dikkat çekmesi diğer taraftan ürettiği ürünlerde her zaman ilk olması onu ayrı bir yerde tutulmasını sağlamıştır,Amd gibi bir Amerikan şirketidir.
Amd nin neden ucuz olduğu sorusunu en basit cevabı:Çok fazla talep edilen bir ürün değil AMD haliyle intelden fiyatları daha düşük tutmak zorundalar,aslına bakılırsa AMD nin aradığı şey çok basit,düşük fiyat yüksek kalite ve verim çerçevesinde Gelenek yaratmak istiyorlar artık kullanıcıların intel bağımlılığından kurtarark AMD nin İntel için korkulu bir rakip yapmak için çalışıyorlar.Farzedelim ki AMD de fiyatları İntelin seviyesinde tuttu siz İntelimi alırsınız AMD mi ? tabiki güvenilirliklik ve popülerlik çerçevesinde İnteli alırsınız bu bağlamda AMD nin fiyatları düşük tutması ardından belli bir seviyeye ulaştığı zaman yani insanlar AMD de den memnun kalıp ürünlerini almaya başladıkları zaman fiyatları AMD de de yüksektecektir çünkü şu durumda intelin tekeli olduğu için monopolüde diyebiliriz İşlemci pazarında intel ürünlernini yeri % 80,1 Amd nin ki ise %18,8 yani gerçek bir rekabet ortamı yok.İntel yüzde 50 olur AMD yüzde 40 olursa tam rekabet olabilir , o yüzden Pazarda fiyatları belirleyen İntel olduğu için AMD de de mecburen İntelin belirlediği fiyatlarını üstüne çok fazla çıkamaz.
Yıllık kar oranlarına baktığımızda İntelin çok büyük bir etkinliği var İntel 2010 yılında 43 milyar dolar kar elde etmiş,Amd ise sadece 6,4 milyar dolar, pazarda intelin ne kadar etkin olduğu görülüyor(%80,1).Amd nin çalıştırdığı işçi sayısı  11,100 iken intel yaklaışk 100,000 işçi çalıştırıyor bu kısa açıklamalardan sonra aşağıda size AMD nin yeni fx işlemcilernin performans değerlerini veriyorum,dikat edilmesi gereken fx işlemciler Phenom ve diğer Athlon işlemcileri gibi İşlemci çarpan kilitleri kapalı gelmiyor tamamı ile açık bunun anlamı Sınırsız Overlock yapabilirsiniz çok fazla ram frekansı ve diğer fsb değerleriyle uğraşmadan.
Aşağıdan Fx işlemcilerin performans değerlerien ulaşabilirsiniz.
http://www.ocaholic.ch/xoops/htm ... 14&sel_lang=english

Son Düzenleme: International Affairs ~ 12 Aralık 2011 14:57
Huzzia
12-12-2011, 15:05   |  #33  
Huzzia avatarı
OP Yıllanmış Üye
144 mesaj

Fiyat farkının uçuk ama performansın neredeyse aynı olması hatta amd nin bazı konularda üstün olması ilginç gerçekten , Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler kafam iyice karıştı :D Bence amd fiyatları yukarı çekerse pazardaki payı artar :D