2003 server birden fazla web sistesi kurma

stratus
16-05-2008, 17:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhabalar  iki tane alan adım var bunları modemin ip ye yönlendirdim modemden de 80 portuna gelen istekleri 192.168.1.250 2003 web serverına yönlendirdim ilk olarak iss 6.0 kurdum kendisi inetpub altında default olarak yayın yapıyor new web site oluşturdum örnek www.website1.com host header aynı şekilde ayarlandı ip 192.168.1.250 port 80 olarak ayarlandı ikinci web siteside örnek www.websitesi2.com oda aynı şekilde ayarlandı bu iki web sitesinin home director bölümler wwwroot un altında değil farklı bir yerde klasörlere yölendirildi iss manager da bulunan web service extensions bölümünden add a new web service extensions ı seçtim extension name www.websitesi1.com olarak ayarladım required files bölümüne iss de oluşturduğum www.websitesi1.com un home directory kısmında tanımladığım dizin belirlendi index sayfası dahil olmak üzere set extensions status allowed yapıldı bunu aynı şekilde www.websitesi2.com olarak da oluşturuldu dns server kuruldu forward lookup zones altından new zone /primary zone/ zone name www olmadan websitesi1.com / olarak oluşturuldu websitesi1.com içeriğinden
new host seçildi burada name kısmı boş bırakıldı ip adres 192.168.1.250 olarak yazıldı ve eklendi yine aynı yerden new alias cname seçildi ve burada www olarak yazıldı Fully qualified domain name bölümüne www olamadan websitesi1.com olarak yazıldı ok dedik ve bu işlemleri aynı şekilde www.websitesi2.com içinde yapıldı şimdi server üstünden explorer ı açtığımız zaman www.websitesi1.com veya www.websitesi2.com dediğimiz zaman sayfalarımız çalışıyo ama dışarıdan başka bilgisayardan her iki sayfayı denediğim zaman servera kadar ulaşıyor ama server onu iss ta bulunan default web server a yönlendiriyor her iki sayfa içinde aynısını yapıyor lütfen yardım edin...kafam allak bullak oldu :) sanırım gözümden kaçan bişey var bitürlü bulamadım..

PcMaKeR
28-05-2008, 13:35   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

bu siteler için kullanıcı hesabı açıp onları yönlendirdin mi bu hesaplara

anladığım kadarıyla bitmemiş senin işin. dns ayarları tamam.

fakat User eklememişsin.

artı o klasorelere erişim izinlerini vermemişsini tam anlamıyla.

IUSR_web1
IUSR_web2

bunları Computer Management ten User Groupstan ekleyebilirsin.

yada komut satırından direk

net user IUSR_web1 sifre /add kullanabilirsin

net user ı daha dateylı aratabilirsin netten ;)

çok basit aslında yapacağın iş  dk da bir siteyi çalıştırabilirsin ;)