2003 Server'da DC Firewall

koraysenneyli
09-02-2007, 09:58   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Selam,

Şimdi şöyle birşey yapabilir miyim?

2003 Server (Domain Controller) firewall'ını açtım.Ve exceptions tabından tüm check'leri kaldırdım.Dolayısı ile client'lar DC'ye login olamıyorlar.Sadece client'ların login olabilmesi için firewall'da ne gibi bir ayar yapmam gerekiyor? Hangi portu açmalıyım?

Teşekkürler.

black_flood
12-02-2007, 15:56   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bunu niye yaptın anlamıyorumki dc firewalları özeldir win firewal yapılandırması en güç ve zor firewall.git bi şöyle adam akıllı isa server yada panda antivirüs corprate kurup firewalını açta gör nasıl düzgün çalışıyor.kapat o firewalı.yoksa düzeltmen zor dc kimbilir hangi doosyasını blokladı  o win firewall dc portuna gelince 80 portu web diğerleri ise netten bulman mümkün ama dc portunu bende bilmiyorum yani active directory zor firewall yazılımı eğer win firewallsa.ama longhorn firewalda bu sorunlar yok gayette esnek ve kolay yapılandırılıyor bence longhorna kadar 3. parti firewal yazılımı kullan.

koraysenneyli
13-02-2007, 15:35   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Keşke dediğini yapabilsem ancak bu bana verilen bir ödev o yüzden 3.parti bir yazılım kullanamam.Windows Firewall'unu sadece client'lar DC'ye login olacak şekilde yapılandırmalıyım...