2003 server de Remote Desktop Users

ytaksoy
12-02-2007, 04:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Benim sorum. 2003 server de Remote Desktop Users üyesi yaptığım kullanıcılar sisteme bağlanamıyorlar. tüm dökümanlarda bu gurubun üyeleri uzaktan bağlanabilir deniyor. Ben Administrator üyeliğini kaldırdığımda bu grup üyeliğini verdiğimde uzaktan bağlantı da bana aşağıdaki mesajı vermektedir. Ben Remote Desktop Users Grubunun özelliklerinde herhangi bir değişiklik yapmadım (Yetkilerinde) acaba neden bağlanamıyorum ?

Uzaktaki bu bilgisayarda oturum açmak için size terminal hizmetleri üzerinden oturum açmaya izin ver hakkı verilmelidir. Varsayılan olarak uzak masa üstü kullanıcıları grubu üyelerinin bu hakkı vardır. Uzak Masa Üstü kullanıcıları grubun veya bu hakka sahip başka bir grubun üyesi değilseniz veya Uzak Masa Üstü kullanıcıları grubu bu hakka sahip değilse bu hak size elle sağlanmalıdır.

Selçuk İslamoğlu
12-02-2007, 04:46   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Remote Desktop'tan bağlanacak her kullanıcının birer parolaya ihtiyacı vardır. Parola verdiğine emin misin?

dodokuzu
17-02-2007, 00:46   |  #3  
Taze Üye
12 mesaj

parola seçenekler arasında isteğe bağlı olarak seçilmiyormu yani direk uzak masaüstü bağlantısı açınca seçeneklere hiç girmeden PC yi seçerek direk seçerek giriyoruz diye biliyorum ben...
bence karşıdaki PCnin yapılandırmasında da sorun olabilir. ama selçuk islamoğlunun yazısından sonra bundan tam emin deilim. belki domain ortamı için farklı olabilir. ama yine de karşıdaki Pc nin ayarlarını bir gözden geçirmekten bişey çıkmaz

oskesoft
18-02-2007, 11:54   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Bilgisayarında terminal server kurulumu kurulu olduğunu düşünüyorum değilse kur
sonra terminal server yapılandırma ayarlarında bağlantı yerinde rdb yazan alana sağ klikle özellikler ordanda izinler kısmında kullanıcılarını ekle sanırım böle olacak ?

cell-o
18-02-2007, 13:59   |  #5  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

fakat şöyle bir şey var.zaten terminal server configuration yerinde default olaral remote desktop users ekli halde gelir.birde yine o ayar pencersinde "uzak bağlantılara izin verme"işaretli olabilir.onu kaldırın.ama yinede yine o penceredere permissions (izinleri)kontrol etmelisiniz.zaten remote desktop users "default olarak user access,guest access olarak yapılandırılır.bu tür ayarları kontrol ediniz.

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 18 Şubat 2007 14:00
pcpc
17-03-2007, 00:49   |  #6  
Üye
64 mesaj

slm
1)terminal server oturumu açacak kullanıcılar öncelikle remote desktop users grubuna üye olmalıdır.
2)default domain controller security policy'de  user right assignment kısmında allow log on locally de remote desktop users grubunu eklemelisin
3)default domain controller security policy'de  user right assignment kısmında allow logon through terminal services te de remote desktop users grubunu eklemelisin
bir bunları dene sonucu paylaş
kolay gelsin