2009 model güvenlik paketleri mercek altında

CHIP Online
30-11-2008, 04:06   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

PC'nizi zararlılardan korumakla görevli 7 popüler güvenlik paketini yarıştırdık. Ve kazanan...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/2009 ... k-altinda_9817.html

Zararlı yazılımların sayısı, her geçen gün artmaya devam ediyor.  Güvenlik uzmanları, sadece 2008 yılında 3 milyona yakın zararlının ortaya çıktığını belirledi. Zararlılara karşı korumayı, yeni güvenlik paket programları sunuyor. CHIP Online, 2009 model güvenlik paketlerini sizler için açtı ve inceledi.

Zararlı yazılımları geliştirenlerin tek hedefi, şifreleriniz ve paranızdır. Virüsler, trojanlar, solucanlar ve diğer tüm zararlılar, cüzdanınızı bulup aşırmakla görevlidir. Önceleri yalnızca spam e-postalardan, erotik içerikli sitelerden ve kopya sayfalardan bulaşan zararlılar, şimdi daha geniş bir alana yayılmış durumda.

Üreticiler Yazılımlarını Geliştirmeyi Başarmış
2009 model güvenlik paketleri, sisteminizi zararlılardan korumayı vaat ediyor. İncelemede yer alan yazılımların neredeyse tümü oldukça başarılı isabet oranları yakaladı. Ancak tarama esnasındaki işlem yoğunluğu ve optimizasyon sorunlarına kullanım zorlukları da eklenince, bazı yazılımlar önemli puanlar kaybetti. Tüm kriterler göz önüne alındığında test birincisi Norton Internet Security 2009, zararlıları tanımlama, performans ve kullanım özellikleri ile göz doldurdu.

Güvenlik Paketiniz Neler Yapmalı?
Sizin için tanımlama ve isabet oranları ön planda ise, G Data'nın yeni güvenlik paketi daha uygun bir seçim olacaktır. Yazılım, iki arama motoru ile zararlıları tanımlamada en iyi değere ulaşıyor.

Özel Amaçlara Yönelik Ürünler
Belli konularda uzmanlaşmış yazılımlarla ilgilenenler ise, tüm katılımcıların değerlendirildiği tabloya göz atmalı. Tabloda, performanstan kullanım kolaylığına, her yazılımın avantajlı ve dezavantajlı olduğu noktaları görebilirsiniz.

Tüm konu: 2009 model güvenlik paketleri mercek altında

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sisteminizde hangi güvenlik yazılımlarını kullanıyorsunuz?

Toxic
30-11-2008, 12:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

Avira ve Ad-Aware yi kullanıyorum.
bir şey soracağım avira nın performansının neresi vasat?

virusizmir
30-11-2008, 17:28   |  #3  
Yeni Üye
21 mesaj

Eset neden değerlendirmede yok acaba :) Dünyanın 1 numarasını almadan test olmaz ama :)

Toxic
30-11-2008, 22:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj
AdRaMiTi
Chip testlerinde Hep norton 1.geliyor..

)

katılıyorum.sanki norton sütten çıkmış ak kaşık

Son Düzenleme: Toxic ~ 01 Aralık 2008 11:14
kalamarr
30-11-2008, 23:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
561 mesaj
AdRaMiTi
Chip testlerinde Hep norton 1.geliyor..
Neden acaba?
MasumMasumMasum

Son Düzenleme: kalamarr ~ 30 Kasım 2008 23:45
okumus.adam
01-12-2008, 11:56   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

Bende Norton İnternet Security 2009 Kullanıyorum. Son derece memnunum. Norton varsa sorun yok.

I Love GS
01-12-2008, 19:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Kis kullanıyorum :)

bir sorunla karşılaşmadım CoolCoolCoolCoolCoolAlkış

elinize sağlık bu arada[*<]

s_V_s
02-12-2008, 11:34   |  #8  
Yıllanmış Üye
317 mesaj
SoN_KraL
Avira ve Ad-Aware yi kullanıyorum.
bir şey soracağım avira nın performansının neresi vasat?
Kullanım kolaylığı açısından değerlendirmişler veri tabanı ve virüs yakalama oranları kaspersky'den iyi bizzat kendim karşılaştırıyorum

Optimum
02-12-2008, 17:23   |  #9  
Üye
73 mesaj
AdRaMiTi
Tamam Norton Dünyaca ünlü bir Güvenlik yazılımı ancak dikkatimi şu çekti Chip testlerinde Hep norton 1.geliyor..

Bana gelince Ben her daldan takılıyorum :)

Barış
02-12-2008, 17:25   |  #10  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

Kis 2009
ZoneAlarm

Optimum
02-12-2008, 17:42   |  #11  
Üye
73 mesaj
AdRaMiTi
Tamam Norton Dünyaca ünlü bir Güvenlik yazılımı ancak dikkatimi şu çekti Chip testlerinde Hep norton 1.geliyor..

Bana gelince Ben her daldan takılıyorum :)

Yanıtı aslında basit. Bizim gibi bilgi işlemciler genelde esneklik (istediğim şekilde yönetme) tanılama ve silme başarısı olarak olaya bakar. Bu yüzdende Norton ve Kaspersky hep öne çıkmıştır. Tabi genelde de Norton birinci seçilmektedir. Bu diğerlerinin kötü olduğu anlamına gelmez. Örnek vermek gerekirse.

Norton'da kurulum bittiği anda tam koruma başlar ancak Kaspersky de (2009 dahil) özel ayarlara girip "tüm dosyalar" seçeneğini açmazsanız bir çok trojanı ve keyloggeri görmemezden gelir.

Veya şirketinizde Remote admin kullandığınızı varsayın. Norton'da basit bir şekilde ve bir tıklamayla bu imzayı taşıyan dosyaları dışla dediğinizde işlem biter ve onu zararlı olarak görmez. Ancak Kaspersky de o program kaç tane dosya kullanıyorsa tek tek hepsini bulup göstermeniz gerekir ve genelde lanet edip bırakırsınız.

Veya Norton tarama esnasında bir şey yakaladı ve siz "bu benim bildiğim bir program bunu zararlı olarak görme" derseniz bir daha onu size sormaz ama bir çoğu bunu size seçenek olarak bile sunmaz.

En güvensiz bölge sizin iç ağınız dır. Yani aynı yerde veya aynı hattı kullanan başka bir makine size sorgu gönderdiğinde Norton dışındakilerin neredeyse tamamı tepki bile vermez ama Norton anında o kişiyi bloke eder. Tabi bunu kapatmak isterseniz "Portscan" seçeneğini kapatmanız ve "yerel ağa güven" i seçmeniz yeterlidir. Yani esnektir. O yüzden bilgi işlemciler sever.

Hep yılalrdır Norton çok hantal derler. Evet 2008 versiyona kadar hantaldı ama güvenlikmi öneli yoksa biraz daha hzılı çalışmasımı derseniz tabiki güvenlik derim.

En önemliside hakikaten tanılama konusunda Norton çok çok iyi.

Hiç kötü tarafı yokmu? Tabiki var ve iflit oluyorum ama elimden bir şey gelmiyor. Oda Türkiye desteği sıfır bile değil eksi seviyede. Fiyatlar hep pahalı.

Tabi son söz olarak tüm farklı yorumculara saygım tamdır. İnsan psikolojik olarakda programı sever veya sevmez. Önemli olan onun istemesi ve severek kullanmasıdır.

demir23
02-12-2008, 17:49   |  #12  
Taze Üye
3 mesaj

bu anket sonucu bana nedense çok saçma geldi ilk defa nortonu birinci olarak gördüm bir yerde nod32 neden yok burada dünya hitleri arasında ve sanki nortona ayrıcalık verilmeye çalışılmış gibi geldi bana nedense.
Saygılarımla

s_V_s
03-12-2008, 12:52   |  #13  
Yıllanmış Üye
317 mesaj

İnsanlar nedense kullandıkları güvenlik yazılımları konusunda çok duygusal davranıyolar sanki babalarının oğlu onlar...

Nod32 sadece antivirüs olduğu için bu testte yer almamış burada teste tabi tutulan yazılımlar tam sistem güvenliği uygulamaları

ET 7
04-12-2008, 12:21   |  #14  
Taze Üye
6 mesaj

bende bunu sorucam neden notron birinci geliyor hep oysa su anda bir cok sitedeki testlerde esed nod ve kaspersky 1. siralarda notronsa 7 veya 8 ci sirada ???

bu testler bence durustce degil reklam amacli !

meraklı21
07-12-2008, 23:20   |  #15  
Taze Üye
13 mesaj

nod 32 kullanıyorum şu ana kadar iyi.

TuncaBozkurt
07-12-2008, 23:37   |  #16  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Kaspersky Internet Security 2009 ve Windows Defender kullanıyorum.