2011'in en ilginç 8 teknolojik olayı!

CHIP Online
02-01-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

2011'de meydana gelen bu 8 olayın hangisinin daha garip olduğuna karar vermek gerçekten zor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/2011 ... ik-olayi_31188.html

Resimlerle: 10 yılda hayatımızı değiştirecek 5 teknoloji

2011, iPhone 4S ve Kindle Fire gibi merakla beklenen cihazların piyasaya sürüldüğü bir yıl oldu. BlackBerry'nin dünya çapındaki bağlantı kesintisi ve PlayStation Network'ün hack'lenmesi de göze çarpan başarısızlık örneklerindendi. İşte 2012'nin en sıradışı olayları.

1. "Sanat" için organ nakli: İki kulakla yetinmek istemeyen Stelarc adlı Avustralyalı bir artist, üçüncü bir kulağı kol derisinin altına koymaya karar verdi. Amacı ise nakledilen kulağın içine kablosuz bir mikrofon koyarak kolunu akustik bir cihaz haline getirmekti.

Kulak büyüdüğünde internete kablosuz olarak bağlanacak ve isteyen herkes, sanatçının kolundaki kulağı dinleyebilecekti.

2. Japonlardan internetten öpme makinesi: Kajimoto Laboratuvarından araştırmacılar, uzak mesafeden konuşan sevgililer için bir "Öpücük İletme Aygıtı" meydana getirdiler. Plastik bir çubuk üzerinde dilinizi gezirdiğinizde, diğer taraftaki plasik çubuk da hareket ediyordu (muhtemelen sevgilinizin ağzında).

Tüm konu: 2011'in en ilginç 8 teknolojik olayı!

Resimlerle: 10 yılda hayatımızı değiştirecek 5 teknoloji

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: 2011'de sizi en çok şaşırtan teknolojik gelişme hangisi oldu?

erkan1994
03-01-2012, 08:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj

hiçbirşey hiçbiri tekrar ediyorum hiçbirşey hiçbir teknolojik gelişme gelişmedi gerçek anlamda tam olarak hep safso safisko şeyler yaşandı ve hiç mutlu değilim memnun da değilim.hiçbir teknlolojik gelişmede beni şaşırtma sürecine girememiştir arkadaşım.

erkan1994
03-01-2012, 08:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj

ha he belki benim düşünceme göre 2012 de windows8 oda şimdiki düşünceme göre.