2018 Yılı KOSGEB Girişimcilik Desteği Erken Ödeme

ameral
02-03-2018, 21:24   |  #1  
ameral avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba, nişanlım ve  ben birlikte bir yazılım  firması  kurmayı düşünüyoruz.KOSGEB Girişimci Desteğini araştırdık 2018 yılı için KOSGEB'in  yazılım firmalarına hem ARGE İnovasyon Desteği  hemde Girişimci Desteği  verdiğini duyduk .Konu  hakkında bilgi ve deneyimi olanlar lütfen bizi aydınlatabilir mi ?

ameral
03-03-2018, 15:38   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

Tekrar merhaba  bilgi  verecek kimse yok mu ?

ameral
13-03-2018, 10:57   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

2,5  haftadan  bu yana KOSGEB Girişimci desteği ilgili internette girmediğim web site ,okumadığım  blog  kalmadı. Hem kosgeb'i hemde  9-10  tane  kosgeb danışmanlığı  yapan firmayı  aradım bir çok şey öğrendim.Bunların başında 

-KOSGEB yazılım ve mobil uygulama   yapan firma  ve şahıslar isterlerse girişimci olarak  olarak destek sunuyor isterlerde firma kurduktan sonra  destek veriyor. Mesela  KOSGEB 'in arge inovasyo  destek programına girişimciler iş yeri kurmadan  başvuru yapabiliyor.Projeleri kosgeb tarafından onaylanır ise KOSGEB ARGE desteği kapsamında  destek alabiliyorlar.Bunun yanında girişiciler isterler ise  KOSGEB Girişimci Desteğinde  başlayıp iş yeri kurduktan sonra   KOSGEB ARGE desteğine başvuru yapabiliyorlar. Peki bu ne  demek bu şu demek;

İş yeri kurmadan KOSGEB ARGE  Desteğine  başvuru yapanlar 20.000 tl  başlangıç sermaye desteği, 30.000 tl kira  desteği,  150.000 tl  makine  ve yazılım desteği , 150.000 tl  perosonel deteği 120.000 tl proje geliştirme   desteği alabilir.Bunun yanında   bu işletmeler 300.000 tl faizsiz kredi  desteği alabilir  makine  ve techizat için. bu  desteğin yanında Girişimcilik eğitimne  katılmış olan girişimciler işletme kurup  bu desteği  başvuru  yapabilir, bu  destek ilede 50 bin  tl hibe , 100 bin tl faizsiz kredi desteği alabilir. Bu detseklere ek olarak TUBİTAK 1512 ve yine  kosgeden arge detseği ve ensüstiryel uygula  desteği alabiliyoruz.  vbvb.

Evet  detsek var  ve devlet  yazılım sektörüne çok sıcak bakıyor, fakar  hangi desteği hangi sıra ile  alacağımız bir  soru ve  bu konu hakkında  eksiksiz bir stratejik plan yapmam lazım. Fakat  yine   başa döndük  neyi  nasıl ve nerden  hangi  sıra ile almam gerekiyor  bilemedim. Söyledğim gibi  danışmanlık firmalarını aradım fakat hir biri  bana güven vermedi ve bir çok ya bilgisiz yada dolladırıcı. 

Bu hibe destekleri hakkında  çevrenizde  güvenilir danışmanlı firması  var mı ?

ameral
01-04-2018, 12:48   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

Bu  gün telefon  geldi  kosgeb  girişimcilik eğitimlerine  kabul edilmişiz haftaya salı kurs başlıyor ve cuma günü bitiyor. :):)))

ameral
24-04-2018, 17:59   |  #5  
OP Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar  merhaba kosgeb girişimcilik eğitimlerim bu gün bitti nihayet.Artık kosgeb girişimci desteğinden yararlanabilirim.Hem benim hemde  kursa  katılan diğer kosgeb  girişimcisi kurs arkadaşlarımız için  bize eğitim veren kosgeb girişimcilik dersi hocamız  bize  www.isplaniornekleri.com siteyi tavsiye  etti burada çok işplanı örneği  var isteyen sizde bu site yer alan iş planı örneklerinden yararlanarak kimseye  danışmanlık adı altında  para vermeden bu iş planı örneklerinden yararlanarak kendi kosgeb girişimci desteği başvuru formunuzu  hazılayabilirsiniz.Çok şükür  bende kara kara düşünüyordum  bu iş planımı nasıl hazırlayacağım diye