2500 TL SİSTEM TOPLAMA

Fakir Gamer
24-08-2016, 16:55   |  #1  
Fakir Gamer avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar aldım fakat aklıma takılan iki nokta var. İlk olarak sistemim DDR3 sizce oyunlara bir etkisi olur mu? DDR3 olmasının. Yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyorum evet param yetiyorken DDR4 almalıydım ama biraz aceleye geldi sistem kasamı ekran kartı ve monitör olmadan babam almış benden habersiz sistem özelliklerimi yazıcam siz de yorum yaparsanız sevinirim.
İkinci olarak ekran kartımı Asus STRİX 960 4G seçtim sizce kötü bi kart mı ya da ben yenilere bakarak kartımı mı kötülüyorum tam anlayamadım.
Ve bu sistem upgrade etmeden oyunları high ayarlarda kaç yıl götürür ve sistemim iyi mi :D

Sistem özelliklerim;
Anakart: MSİ Z97 GAMİNG 3 3200MHZ
Ekran Kartı: ASUS STRİX OC EDİTİON GTX 960 4GB
İşlemci: İ5 4460
Ram: 8GB DDR3 1600 MHZ HYPERX FURY
Güç Kaynağı : 600W 80 plus
Kasam: Dark Scorpion

Kerem Kurtuluş
25-08-2016, 01:26   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
31 mesaj

3 4 sene rahat götürür bu pc seni. ilerde ekran kartı güncellemesi yapıp aynı şekilde devam edersin problem yok. uzun süre çıkıcak yeni ekran kartlarının en babasını bie takarsın darboğaz gibi bi sorunun olmaz. fantazi olsun diye işlemcinide update edebilirsin ddr4 yada ddr3 olmasının senin açından bi önemi yok oyunlarda çok fark edilir bir etkisi yok oraya çok takılma. hayırlı olsun.

Badsmokin
29-08-2016, 13:00   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
368 mesaj

O bütçeye daha iyi bir bilgisayar toplanır. Hep diyorum msi diğer firmalara göre 1 yıl daha az garanti veriyor. Ve bu çok önemli bi konu son kullanıcılar için.