26dklık videoda 40. dkyı izliyorum?[SORUN ÇÖZÜLDÜ]

kurnaztilki
28-08-2015, 17:06   |  #1  
kurnaztilki avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5 mesaj

Arkadaşlar hepinize merhaba,

Sorun basit! ders videoları buldum ve internetten indirdim izliyorum .Videoda max süre 26 dk gözükürken ben 40.dk yı izliyorum.Anlamadığım yerde durdurup geri sarcam saramıyorum 26. dk son gözüktüğü için taa 40.dk ya kadar gelip tekrar izlemek zorunda kalıyorum , yds ye çalışıyorum ve az bir zamanım kaldı bilenler, bir yorumu olanlar üşenmeden cevaplarsa çok mutlu edersiniz beni:) bu nedir,nasıl çözülür.

torrent olarak indirdim 10gb tekrar indir demeyin ne kota ne zaman kaldı.

Ekran görüntüsü eklenmiştir.

Dosya uzantısı:flv

Denemiş olduğum media playerlar: Gom,K-lite,Vlc,Microsoft Media player

acaba videoları başka bir formata mı dönüştürmem gerekiyor?

.

Son Düzenleme: kurnaztilki ~ 29 Ağustos 2015 00:07 Neden:
badwizard
28-08-2015, 18:00   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Evet dönüştürsen iyi olur çünkü flv dosyaları artık kullanılmıyor ve o dönemde kullanılan codecler henüz oturmamış standartlardan dolayı bugün çok garip davranabiliyorlar.
Sorunu kolayca çözmenin yolu başka bir player denemek, light alloy, media player classic, pot player veya winamp deneyebilirsin, hangisi daha doğru okursa onu kullan. daha sonra geniş vaktin olduğunda onları mp4 gibi düzgün bir formata nasıl çevirebileceğinide anlatırız :)

badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kurnaztilki
28-08-2015, 18:07   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

@badwizard ilgin için çok teşekkürler 1:30 saat oldu hala bitmedi, adamlar ne video yapmış :P

Videoyu kapatmaya korkuyorum tekrar baştan başlarsam kaldığım yere gelmek için 1.30 saat beklemek zorunda kalırım:P  bittiği zaman mp4 e çeviriyim ,sonucu bildircem bakalım olcak mı?

Tekrar teşekkürler, saygılar..

kurnaztilki
28-08-2015, 19:21   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

mp4 e çevirdim olmadı, winamp denedim olmadı.Hakkımızda hayırlısı artık:)

var mı bilen eden, başka fikri olan arkadaşlar?

jupiter65
28-08-2015, 19:53   |  #5  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj

Dosya boyutu ne acaba? İndirmede sorun olduysa, dosya bozuk inmiştir. Tamamını izlediğine göre, VLC de aynı hatayı verdiyse kesin dosya bozuk. Başka bir siteden indirme şansın yoksa Camtasia Studio 8 programını kur. Ekran videosunu çekersin. Başka işler için de kullanabileceğin bir yazılım. Başla baştan sona kadar oynatmaya. Yazılımı çalıştır, tüm videoyu kaydet. Sonra MP4 yada hangi formata istersen dönüştürürsün.

jupiter65 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kurnaztilki
28-08-2015, 20:11   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

@jupiter65  aa çok doğru valla ben o şekilde yapayım bari sağoalsın:) torrentten indiren başka bir arkadaşta da aynı sorun varmış anlıcağın orjinal dosya sıkıntılı^^

bu arada dinlemek istediğin süreye tekrar geri dönme olayını çözdüm bi şekilde, belki başkalarına da lazım olur :)

Dediğim gibi mesela video 1.50 saat sürdü ama playerda video uzunluğu 26 dk yazıyor ve sen 1.40 ı tekrar izlemek - dinlemek istedin o zaman ;

vlc player ile videoyu aç>üstte menüde ''oynatım'' yazan sekmeye tıkla>''Belirli Bir Zamana Atla'' yazan başlığa tıkla ve hangi dk yı izlemek istiyosan oraya o dk yı yaz ve tamam'a bas!

yardımcı olan herkeze teşekkürler bu şekilde idare ederim ben:) umarım kimsenin başına böle bi olay gelmez:P gerçekten sinir bozucu..

padisah
28-08-2015, 21:33   |  #7  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

http://www.gezginler.net/indir/flv-player.html
Bu program işinizi görecektir.

padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kurnaztilki
29-08-2015, 00:06   |  #8  
OP Taze Üye
5 mesaj

@padisah çok teşekkürler, gerçekten oldu :)

Çok teşekürler, saygılar..

EDİT: Bs player adlı bir player ile denedim sorunsuz çalıştırdı, durdur yürüt geri al kısımları filan flv playerdan çok daha rahat ,yön tuşları ile yapılabiliyor.

aynı sorundan muzdarip arkadaşlar için  link aşağıda;

http://www.gezginler.net/indir/bsplayer.html

Son Düzenleme: kurnaztilki ~ 29 Ağustos 2015 12:29
kurnaztilki bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
01-09-2015, 20:12   |  #9  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: kurnaztilki  
@padisah çok teşekkürler, gerçekten oldu :)

Çok teşekürler, saygılar..

EDİT: Bs player adlı bir player ile denedim sorunsuz çalıştırdı, durdur yürüt geri al kısımları filan flv playerdan çok daha rahat ,yön tuşları ile yapılabiliyor.

aynı sorundan muzdarip arkadaşlar için link aşağıda;

http://www.gezginler.net/indir/bsplayer.html

Bs player güzel fakat güvensiz bir oynatıcıdır.
Bazı antimalware araçları tarafından zararlı olarak algılanmaktadır.
Bilgisayarınızı Emsisoft Antimalware ile taratmanızı öneririm.

Kendin tara seçeneğinde ayarları aşağıdaki gibi yapın.
Bilgisayarda bulunan tüm sürücüler seçili olmalı.

Son Düzenleme: padisah ~ 01 Eylül 2015 20:13