2700 ytl kadar oyun ve performans laptop öneriniz?

orhan6894
07-01-2009, 18:51   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj

Merhaba arkadaşlar 2700 ytl'ye kadar oyun oynamak,film izlemek,interntte gezinmek için laptop almak istiyorum sizlerin önerisi nedir?
Oyun benim için çok önemli çok oyun oynarım ekran kartının iyi olması lazım bu yüzden..
Tabii bunun yanında kasa kalitesi,oyun performansı,ses kalitesi,işlemci performansı,grafikleri vb. gibi özellikler çok önemli benim için
yalnız bütçem bu kadar birde sizden bir ricam var toshiba,acer,monster,dell,msı gibi markalar önermezseniz çok memnun olurum şimdiden hepinize teşekkür ediyorum saygılar sevgiler..
not(oyunlar:san andreas,carbon,gta4,u.cover,18 wheels long haul,drıver,nba 09,08,05 vb.) =) teşekkürler Gülüş

Kaya Erdoğdu
07-01-2009, 19:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

oyun için alacaksan monster al süper bi laptop

aslanemre58
07-01-2009, 20:18   |  #3  
Üye
72 mesaj

http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1271.0014
Özellkleri çok iyi...

orhan6894
07-01-2009, 22:14   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj
aslanemre58
http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1271.0014
Özellkleri çok iyi...
Kardeş sen bi dahisin bende bu modelin as02tr modelini almayı planlıyordum çünkü ben yaklaşık 3ay sonra falan alıcam için as03tr'nin kampanyası biter bende as02tr alırım diyordum ama babam kıyak geçip paramın üzerine biraz daha eklerse 03 alırım tabiki niye olmasın
ama onun 03'ün işlemci t,02 ise p sence hangisi bunlardan p daha performans az enerji harcıyormuş t hakkında ise birşey bilmiyorum bunun hakkında birşeyler biliyormusun

@k4y4 kardeşim ilk yazıda yazmamışım acer,dell,msı,monster gibi markalar düşünmüyorum daha çok samsung,lenovo,asus,hp tercihleri yaparsanız sevinirm..teşekkürler her ikinize yakşamlar..

aslanemre58
09-01-2009, 20:08   |  #5  
Üye
72 mesaj

T9xxx serisi performans içindir.T9400 P8600'dan daha fazla enerji harcar ama daha çok performanslıdır.

orhan6894
10-01-2009, 11:35   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj
aslanemre58
T9xxx serisi performans içindir.T9400 P8600'dan daha fazla enerji harcar ama daha çok performanslıdır.
Hocam teşekkür ediyorum sağolasın

Tabii bunun yanında başka fikirleri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim..

ACihan
11-01-2009, 14:15   |  #7  
Taze Üye
8 mesaj
orhan6894
Hocam teşekkür ediyorum sağolasın

Tabii bunun yanında başka fikirleri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim..

Casper'ın yeni kasalı, 4 çekirdek işlemcili modeline hayran kaldım. Ekran kartı dehşet!
http://www.casperspot.com/asp/sh ... oduct=CPQ-Q900-4M35

orhan6894
12-01-2009, 13:38   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

Ama kardeş markası hem casper hem fiyatı biraz tuzlu  ama makine gerçekten çok güzel 1gb ddr3 ekran kartı falan hakkıını vermek lazım makinanın

orhan6894
13-01-2009, 18:24   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

aslanemre58'in önerdiği makinede ram ve ekran kartı ddr3 bu seçim ilerisi için daha yatkın olur öyle değilmi?
Yani ilerki zamanlarda ddr2 devri bitip ddr3 çıktığında tekrar değiştirmek için sorun yaşamayız değil mi?
Birde ddr3'de daha performanslı mı olur yoksa ddr2 ile aynı performansı alırmıyım?

aslanemre58
13-01-2009, 19:02   |  #10  
Üye
72 mesaj

DDR3 ile daha çok performans alırsın

Bu linkten anlarsın...

orhan6894
17-01-2009, 10:06   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

Hadi ama arkadaşlar konu çok sönük kalıyor yardımlarınızı bekliyorum

elyakubi
17-01-2009, 11:25   |  #12  
Yeni Üye
34 mesaj

Acaba en iyisi hangisidir neyi alabilirim diye soruyorsan cevap burda bu fiyata bu makina mükemmel dehşet süper
eğer bunu kaçırırsan pişman olursun

Casper Nirvana CPO-Q900-4M35

Beğendim

Intel® Core™ 2 Quad İşlemci Q9000

İşlemci hızı 2.00 GHz, 6MB L2 cache, 1066 MHz FSB ile benzersiz bir hız ve performans sunuyor.

1GB DDR3 256 bit NVIDIA Geforce 9800GS Ekran Kartı ile gelen üstün grafik performansı sayesinde;  Casper Nirvana ile HD kalitesinde videolar oynatabilir, çok güç ve performans gerektiren Direct X 10 destekli oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

4 GB 1066 Mhz DDR3 Bellek dizüstü bilgisayardaki kullanımınıza daha geniş banttan data aktarımı ve akıcı bir performans sunuyor.

500 GB Sata Harddisk ile depolama performansını en üst seviyeye taşıyor. Casper Nirvana, HDMI girişi ile FULL HD görüntü keyfini LCD ve Plazma TV ‘lere taşıyor.  Casper Nirvana’da bulunan E SATA özelliği, uyumlu harici disklerin bilgisayarda sabit disk hızıyla çalışmasını sağlıyor.

İşlemci  : Intel Centrino 2 İşlemci Teknolojisi, Intel Core 2 Quad İşlemci Q9000, İşlemci Hızı 2.00 GHz, 6 MB L2 Cache, 1066 MHz FSB
İşletim Sistemi  : Orijinal Microsoft Windows Vista Home Premium
Bellek (Ram)  : 4 GB DDR3 1066 MHz FSB
Harddisk  : 500 GB SATA 7200 RPM
Ekran Kartı  : 1 GB DDR3 256 bit nVIDIA Geforce 9800GS
Ekran  : 15.4" WXGA+ 1440x900 TFT Parlak Renkli
Ana Kart  : Intel PM45 Chipset
Optik Sürücü  : DVD±RW DUAL
Bluetooth  : Bluetooth V2.1
Kablosuz Ağ  : Intel Pro-Wireless 5100 Kablosuz Ağ Bağlantısı
Card Reader  : 7 in 1 Card Reader
Ethernet  : 10/100/1000MB Base-TX Ethernet LAN
Fax Modem  : 56K / FAX modem
Ses  : High definition audio, mikrofon
USB Port  : 4 x USB 2.0 port
IE1394 Port  : 1 x IE1394 Port
Diğer  : 1 x eSATA, 1 x HDMI, 1 x DVI, PCI-e Mini Card
Batarya  : Li-ON smart battery 8 Hücreli 4400 mAh
Kamera  : 2.0 MP Web Camera

her yönüyle süper Beğendim bu fiyata başkası yok Beğendim

tospa
19-01-2009, 18:55   |  #13  
Taze Üye
19 mesaj

casper in vista puanı kaç acaba :))

orhan6894
20-01-2009, 19:24   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

Bu özelliklere bakarsak 5,5'in altında olmaz heralde ben 3dmark puanını merak ediyorum ama marka casper o yüzden teredütle bakıyorum alete...

orhan6894
23-01-2009, 16:00   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

Hadi arkadaşlar kimse yazmıyor ama.. =)

mayel
25-01-2009, 21:36   |  #16  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

Arkadaşım özellikle dikkatimi çekti TOSHİBA VE DELL istemiyorsun.Halbuki onlar iyi markalardır.Ben senin talebine göre bir araştırma yaptım.Bu dizüstülerde her oyunu oynarsın(CRYSİS'İ bile.Ama tabi bu oyunu en iyi grafik ayarlarında oynamayı düşünme orta ayarda kasmadan oynarsın).Dediğim gibi Crysis gibi uç oyunlar haricinde diğer oyunlarda en iyi grafik ayarlarıyla oynarsın...TAVSİYELER:
1-HP Pavilion DV5 DV5-1040ET - FM532EA

2-HP Pavilion DV5 DV5-1160ET - FW689EA (NOT: 1. ve 2. dizüstü arasında 300 $ fark var o da blu-ray diye bir dvd gibi çevre birimi okuma için geliştirilmiş bir sürücü yüzünden.Sadece o.Ama  şu anda pek yaygın değil.dvd den daha iyi ama bence gerek yok.)
3-ASUS M51SN
tabi örnekleri çoğaltabiliriz...Çünkü çok çeşit var...Şu siteye bir bak::

orhan6894
26-01-2009, 21:57   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj
mayel
Arkadaşım özellikle dikkatimi çekti TOSHİBA VE DELL istemiyorsun.Halbuki onlar iyi markalardır.Ben senin talebine göre bir araştırma yaptım.Bu dizüstülerde her oyunu oynarsın(CRYSİS'İ bile.Ama tabi bu oyunu en iyi grafik ayarlarında oynamayı düşünme orta ayarda kasmadan oynarsın).Dediğim gibi Crysis gibi uç oyunlar haricinde diğer oyunlarda en iyi grafik ayarlarıyla oynarsın...TAVSİYELER:
1-HP Pavilion DV5 DV5-1040ET - FM532EA

2-HP Pavilion DV5 DV5-1160ET - FW689EA (NOT: 1. ve 2. dizüstü arasında 300 $ fark var o da blu-ray diye bir dvd gibi çevre birimi okuma için geliştirilmiş bir sürücü yüzünden.Sadece o.Ama  şu anda pek yaygın değil.dvd den daha iyi ama bence gerek yok.)
3-ASUS M51SN
tabi örnekleri çoğaltabiliriz...Çünkü çok çeşit var...Şu siteye bir bak::

Hocam ben gta4 dışında ağır oyunlar oynamam daha çok san andreas,nba 09-08-05,carbon,undercover,euro truck simulator vb. oyunlar oynuyorum..
Toshıba modelleri hakkında hiçbir fikrim yok
dell zaten hiç düşünmedim o yüzden sizden öneri istiyorum benimde aklımda olan samsung r560-as02tr almayı düşünüyordum ekran kartı ve ram ddr3 9600m gt ekran kartı var
Ayrıca 9500m gs asus alacağıma lenovo y530-498 modelini alırdım hem lenovo hem daha fazla özellik var 9500m gs ekran kartı var ama samsung'ta fiyat uygun 9600m gt ekran kartı ve ddr3 aklımı çeldi...

123olcan
14-12-2010, 14:42   |  #18  
123olcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
279 mesaj

site olarak istersen ( [url]http://www.[spam].com.tr/-Qosmio-TOSHIBA-DUNYASI[/url],1525,1532.html )
Adı:Toshiba Qosmio
[url=http://www.[spam].com.tr/qosmio-x505-q885-toshiba-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,19407.html][/url]                                   
İŞLEMCİ
                                                    İşlemci
                        Intel Core i7-720QM 1.60 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 2.8 GHz.) 6 MB Cache Bellek İşlemci                                        RAM
                                                    RAM
                        8 GB DDR3 1066MHz (MAX 8GB) Ram                                        SABIT DISK
                                                    HDD
                        1 TB (500+500)GB 5400 Rpm HDD                                        İŞLETİM SİSTEMİ
                                                    İşletim Sistemi
                        Microsoft Windows® 7 Home Premium İng-Tr (64 Bit)                                        OPTİK SÜRÜCÜ

Optik Sürücü            DVD-RW Double Layer & Blu-ray Disc Read&Write                                        SES ÇIKIŞI
                                                    Ses Çıkışı
                        Built in Karman/Kardon stereo speakers                                        PİL
                                        Batarya            Lithium-ion                            Batarya Ömrü            3 saat                                        kamera
                                        Entegre Kamera            Var                            Image Sensor (Mega Pixels)            *                            Motion Picture Function            *                            Motion Pictures max. Resolution (pixels)            *                                                     MODEm
                                                    Modem
                                    Var
                                                    ANAKART
                                                    Chipset
                                    Intel PM55 Express Chipset
                                                    EKRAN KARTI
                                                    Ekran Kartı
                        NVIDIA GeForce GTS 360M with 1GB GDDR5 Ekran kartı                                        EKRAN
                                        Ekran                                                                        @font-face {  font-family: "Tahoma";}p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman"; }div.Section1 { page: Section1; }Toshiba TruBrite® WUXGA TFT High Brightness display                                                                                                                                                                                                                                        Ekran Boyutu            18.4”                            Ekran Çözünürlüğü            1920 X 1080                            Çözünürlük Tipi                                    @font-face {  font-family: "Tahoma";}p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman"; }div.Section1 { page: Section1; }WUXGA                                                                                           GENEL
                                                    Model
                        X500-11G                                        NETWORK
                                        Built-in Modem                                         Integrated Wireless LAN            Var                            Wireless LAN Max. Date Rate (Mbps)            54                            Wireless LAN Range (m)            max. 100                            Wireless LAN Type            802.11a/b/g/                            Ethernet network            10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T                            Integrated Bluetooth(Version)            Bluetooth® V2.0                            Bluetooth Range(m)            EDR                                        ÖLÇÜLER VE AGIRLIK
                                        Derinlik            270.90 mm                            Yükseklik            520mm                            Ağırlık            4.5 kg                            Genişlik            44.1 mm                                        GÜÇ KAYNAGI
                                        Voltaj             AC 100-240V                            Güç Kaynağı             Harici                            Frekans             50-60 hz                                        arayüzler
                                        4 Pin i.LINK™ (IEEE1394), 400 Mbps            1                            DC in            1                            Memory Stick™ Slot            1                            Memory Stick Slot Type            1                            SD Card Slot            1                            Microphone Jack            1                            RJ-11 Direct Port (Modem)            *                            RJ-45 Direct Port (Network)            1                            USB Speed            High speed                            USB Port (quantity)            3                            USB Version            2.0                            USB Connector Type            A                            VGA Connector for Monitor            1                            HDMI            1 x HDMI-out (supporting 1080p/1080i signal format)                            TV out type            -                            Audio out Type(s)            Stereo Headphones/Speakers Jack                            Express Card Slot            1                                        TEKNİK DESTEK VE SERVİSIL
                                                    Teknik Destek & Servis
                                     2 YIL

123olcan
14-12-2010, 14:44   |  #19  
123olcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
279 mesaj

site olarak istersen ( [url]http://www.[spam].com.tr/-Qosmio-TOSHIBA-DUNYASI[/url],1525,1532.html )
Adı:Toshiba Qosmio
[url=http://www.[spam].com.tr/qosmio-x505-q885-toshiba-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,19407.html][/url]                                   
İŞLEMCİ
                                                    İşlemci
                        Intel Core i7-720QM 1.60 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 2.8 GHz.) 6 MB Cache Bellek İşlemci                                        RAM
                                                    RAM
                        8 GB DDR3 1066MHz (MAX 8GB) Ram                                        SABIT DISK
                                                    HDD
                        1 TB (500+500)GB 5400 Rpm HDD                                        İŞLETİM SİSTEMİ
                                                    İşletim Sistemi
                        Microsoft Windows® 7 Home Premium İng-Tr (64 Bit)                                        OPTİK SÜRÜCÜ

Optik Sürücü            DVD-RW Double Layer & Blu-ray Disc Read&Write                                        SES ÇIKIŞI
                                                    Ses Çıkışı
                        Built in Karman/Kardon stereo speakers                                        PİL
                                        Batarya            Lithium-ion                            Batarya Ömrü            3 saat                                        kamera
                                        Entegre Kamera            Var                            Image Sensor (Mega Pixels)            *                            Motion Picture Function            *                            Motion Pictures max. Resolution (pixels)            *                                                     MODEm
                                                    Modem
                                    Var
                                                    ANAKART
                                                    Chipset
                                    Intel PM55 Express Chipset
                                                    EKRAN KARTI
                                                    Ekran Kartı
                        NVIDIA GeForce GTS 360M with 1GB GDDR5 Ekran kartı                                        EKRAN
                                        Ekran                                                                        @font-face {  font-family: "Tahoma";}p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman"; }div.Section1 { page: Section1; }Toshiba TruBrite® WUXGA TFT High Brightness display                                                                                                                                                                                                                                        Ekran Boyutu            18.4”                            Ekran Çözünürlüğü            1920 X 1080                            Çözünürlük Tipi                                    @font-face {  font-family: "Tahoma";}p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman"; }div.Section1 { page: Section1; }WUXGA                                                                                           GENEL
                                                    Model
                        X500-11G                                        NETWORK
                                        Built-in Modem                                         Integrated Wireless LAN            Var                            Wireless LAN Max. Date Rate (Mbps)            54                            Wireless LAN Range (m)            max. 100                            Wireless LAN Type            802.11a/b/g/                            Ethernet network            10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T                            Integrated Bluetooth(Version)            Bluetooth® V2.0                            Bluetooth Range(m)            EDR                                        ÖLÇÜLER VE AGIRLIK
                                        Derinlik            270.90 mm                            Yükseklik            520mm                            Ağırlık            4.5 kg                            Genişlik            44.1 mm                                        GÜÇ KAYNAGI
                                        Voltaj             AC 100-240V                            Güç Kaynağı             Harici                            Frekans             50-60 hz                                        arayüzler
                                        4 Pin i.LINK™ (IEEE1394), 400 Mbps            1                            DC in            1                            Memory Stick™ Slot            1                            Memory Stick Slot Type            1                            SD Card Slot            1                            Microphone Jack            1                            RJ-11 Direct Port (Modem)            *                            RJ-45 Direct Port (Network)            1                            USB Speed            High speed                            USB Port (quantity)            3                            USB Version            2.0                            USB Connector Type            A                            VGA Connector for Monitor            1                            HDMI            1 x HDMI-out (supporting 1080p/1080i signal format)                            TV out type            -                            Audio out Type(s)            Stereo Headphones/Speakers Jack                            Express Card Slot            1                                        TEKNİK DESTEK VE SERVİSIL
                                                    Teknik Destek & Servis
                                     2 YIL

EMRE_61
14-12-2010, 16:01   |  #20  
EMRE_61 avatarı
Yıllanmış Üye
509 mesaj

eğerki pc yerinden oynamıcak ise.masaüstü alın.laptoplar bi yerden sonra ısınır.2700 e de deli bir sistem toplayabilirsin.

casper dan ise uzak durmanı öneririm...alacak isen

kalite:toshiba ama fiyatlarıda uçuk.

f/p olarak lenovo öneririm.

Son Düzenleme: EMRE_61 ~ 14 Aralık 2010 16:04
hariciadam
15-12-2010, 09:15   |  #21  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

bence şuanda o fiyat aralığında alabilceiğin en iyi modell bence budur 

http://www.pcdepo.com/asp/produc ... 5M-2GB-BLU-RAY-DISC