3'er Saniye arayla minik donmalar

XmShadow
16-05-2012, 19:33   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

Windows 7 64-Bit bilgisayarımda internet bağlantısı gerektiren (genellikle update vb) işlemler başlattığımda bilgisayarımda tam yaklaşık 3 er saniye aralıklarla gerçekleşen minik donmalar oluyor, laptopdan kablosuz ağ bağlantısı (router) kullanıyorum, host ve dns dosyalarını değiştirmeyi denedim faydası olmadı. Bu olay özellikle League Of Legends, Diablo 3 vb. oyunlarda meydana geliyor ve cidden can sıkıcı bir hale geldi. Belli süreden sonra bu takılmalar gerçekleşirken bağlantı hataları , timeoutlar geliyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

calyente
16-05-2012, 19:48   |  #2  
calyente avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
82 mesaj

Tam emin olamayız tabiiki ama bilgisayarınızda bu takılmalara neden olabilecek verilerinizi(ekran resminizi,klavye kayıtlarınızı) üçüncü bir şahısa gönderen trojan olabilir. İlk aklıma gelen ihtimal buydu bilgisayarınızda aktif bir antivirus yazılımı yoksa kurmanızı öneriyorum. Daha sonrada, MalwareByte's anti malware programı ile taratmanızı. İkinci olarak aklıma gelen ihtimal ise, takılmaların donanıma bağlı bir sorun olabileceği.

XmShadow
17-05-2012, 18:50   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

Önerdiğiniz programı kurup temizledim teşekkürler ancak sorun hala devam ediyor, Format atmayı düşünüyorum Bu donmalara laptop dan gelen her 3 saniyede bir *Trrt* sesini eklersek donanımsal olduğunu kanıtlar mı sizce ?