3 soru - Premier, divx, ipod?

HPQ-User
25-12-2008, 20:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sudee sormuş:
Selamlar 3 sorum olacak..Şimdiden teşekkür ederim...

1-Bilgisayarıma film kaydediyorum ama boyutları 1 gb ı geçiyor... onların boyutunu nasıl düşürebilirim.. misal divx yapıyorlar vs... ne önerirsiniz? 2 bölümden oluşuyor birde onu birleştirmek nasıl olacak?

2- Bilgisayarım vista.. Premier 6.0 kullacağım. Yükledim ama programı açınca windows görüntüyü basic bilmem neye indirgedi diyor. Xp ye geçsem daha iyi olur mu?

3- İpod 8 gb var bende ama nasıl kullanılacagına dair bi bilgim yok.. kullanıyorum ama biraz karışık... bi kaynak gösterebilir misiniz?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
vista, laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.1)

ozanaab
25-12-2008, 20:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

1-Bilgisayarıma film kaydediyorum ama boyutları 1 gb ı geçiyor... onların boyutunu nasıl düşürebilirim.. misal divx yapıyorlar vs... ne önerirsiniz? 2 bölümden oluşuyor birde onu birleştirmek nasıl olacak?

video converter ile dosya tipinde değişiklik yapoın. kaliteden feragat edersiniz biraz ama oldukça fazla bi dosya boyutu düşüşü görürsünüz.
2 bölümden oluşuyo derken anlayamadığım için cewap veremeyeceğim . üzgünüm...

2- Bilgisayarım vista.. Premier 6.0 kullacağım. Yükledim ama programı açınca windows görüntüyü basic bilmem neye indirgedi diyor. Xp ye geçsem daha iyi olur mu?

jawa uygulamalarında ve eski programlarda windows çalışırken aero temasını durdurur ve normal çalışmaya girer. xp ye geçerseniz sadece hız farkı yaşarsınız. tabiiki daha iyi olur...

3- İpod 8 gb var bende ama nasıl kullanılacagına dair bi bilgim yok.. kullanıyorum ama biraz karışık... bi kaynak gösterebilir misiniz?

marka ve modelini yazsaydınız link verebilirdim. bi de ne açıdan kullanamadığınız yazmamışsınız??
eğer menüleri zor ise bunu kendiniz kullanarak çözebilirsiniz ancak..