3000 Liralık Bir Sistem

CaptainReal
15-03-2014, 21:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba, 3000-3200 lira civarında bir sistem toplamak istiyorum. Başka forum sitelerinden aldığım öneriler doğrultusunda kafamdan bir sistem oluşturdum. Bunun içinde Monitör, harddisk, kasa yok ; bunlar bende olan malzemeler zaten.

Sistem nasıl sizce yorumlarsanız sevinirim. 

Bunlar dışında bir iki sorum daha var. İlk olarak AMD İşlemcilerin online (MMORPG veya MOBA oyunlar) bir performans sorunu var mıdır? Sormamın nedeni Intel 3.0 Ghz (Model ismini tam hatırlamıyorum), ATI Radeon 4600 serisi bir ekran kartı ve 4 GB bir RAM ile savaş alanları dışında donmadan Guild Wars 2 oynuyordum, ancak şimdi AMD FX 4100 3.4 Ghz işlemci, ATI Readon 6850 2GB 256bit ve 8 GB 1333 Mhz RAM ile Guild Wars 2 ve diğer MMORPG türü oyunları donarak oynamaktayım. Eski sistemde yeni sisteme göre çok daha az kasma oluyordu. Eskiden oyunları suçluyordum ama GW2'de de böyle sorun olunca acaba işlemcide mi var problem diye düşündüm. 3 senedir aynı harddiski kullanıyorum ayrıca o da var. Acaba harddiskte mi bir sorun var? Yani her neyse, acaba neyden kaynaklı bu anlamıyorum. 

RAM'ler biraz abartı mı olmuş acaba bir de onu söylerseniz sevinirim. Yalnız 2 sene daha idare edebilecek, hatta 2 sene daha oyunları ultra veya high da açabilecek bir bilgisayar toplamaya çalışıyorum. 

Power yeterli mi yetersiz mi? Hatta bir iki yerde fazla bile diyorlar..

Battlefield 4 oyuncusuyum, AMD destekliyor BF4 bildiğiniz gibi, Intel'e geçince bir problem olur mu sizce?

Assassin's Creed'de oynuyorum ve şuan yukarıda yazdığım özelliklere sahip olan sistemde kasıyor. nVidia destekli olduğu için midir yoksa optimizasyon problemi olduğundan her sistem de mi donma oluyor? 

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

DiamondMines
15-03-2014, 22:02   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: CaptainReal  
Merhaba, 3000-3200 lira civarında bir sistem toplamak istiyorum. Başka forum sitelerinden aldığım öneriler doğrultusunda kafamdan bir sistem oluşturdum. Bunun içinde Monitör, harddisk, kasa yok ; bunlar bende olan malzemeler zaten.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Hangi kasayı kullanacaksın? Anakart/ekran kartı boyutlarını hesapla sıkıntı yaşama. O kadar belleğe ihtiyaç yok SSD takdır o sisteme mekanik disk ile kullanma rezalet madem monitör almıyorsun. Genel olarak 8GB ram ve 280X veya GTX 770 rahatlıkla her oyuna yeter oyun ayarlarını abartmadıkça.