3000 tl civarında toplama pc tavsiye

rakpunar
13-05-2012, 14:43   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 33
550 mesaj
Alıntı: KaRa_PreNs  
amd bence inteli bu aralar geçti önbelleklere bakarsanız anlarsınız vede eskiden AMD nin ısnma sorunu vardı şimdi varmı yok hatta dünya o.c rekoru kırdılar bu arada tekbir ekran kartı için gidipte 600 tl ye yakın anakart aldırtmayın adama hatalısınız demiyorum yanlış anlamayın ama önerdiğiniz anakartta 4 adet x16 slotu var rakpunar ın önerdiği asus anakart en iyi anakarttır ama tek bir ekran kartı için fazla bence ona vereceğin para yerine arta kalan parayı alacağın parçaların üstüne ekler bi üst seviye parçalar alırım mesela SSD yada ekran kartı yinede 2 adet anakart sunayım
AMD İÇİN
http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=55737
İNTEL İÇİN
http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=55795
İntel anakart rakpunar ın sunduğu anakar gibi biraz pahalı oldu ama yinede çok iyidir 2 sininde 2 adet X16 slotu vardır olurda ilerde SLI yada crossfire yaparsın diye seçtim :)

O anakartı seçmemin sebebi PCI-Ex slot sayısı değil. Anakart yapılan işlemler sırasında anlık overclock yapabilen bir anakarttır. Ayrıca FX işlemcinin overclock rekoruda bu anakartla kırılmıştır. Önerdiğim parçaları tam güç kullanabilmesi için önerdim. Yoksa zaten ekran kartının 2. planda olduğunu söylemiştim. Anakart dediğin şey PCI-Ex slotundan ibaret değil. Adam bilgisayarı oyun için kullanmayacak. Yani SLI yada Crossfire desteği bu arkadaş için anakart seçiminde önemli bir etken değil.

KaRa_PreNs
13-05-2012, 14:58   |  #27  
KaRa_PreNs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
431 mesaj
Alıntı: rakpunar  
O anakartı seçmemin sebebi PCI-Ex slot sayısı değil. Anakart yapılan işlemler sırasında anlık overclock yapabilen bir anakarttır. Ayrıca FX işlemcinin overclock rekoruda bu anakartla kırılmıştır. Önerdiğim parçaları tam güç kullanabilmesi için önerdim. Yoksa zaten ekran kartının 2. planda olduğunu söylemiştim. Anakart dediğin şey PCI-Ex slotundan ibaret değil. Adam bilgisayarı oyun için kullanmayacak. Yani SLI yada Crossfire desteği bu arkadaş için anakart seçiminde önemli bir etken değil.
farkındayım ama yorumumu iyi okuduysan zaten önerdiğin anakart ı kötülemedim aksine  en iyi anakarttır dedim sadece fazla pahalı geldi bence ondan arta kalan parayla dediğim gibi ya SSD ye para ekler bi üst seviye alır yada ekran kartına ekler bi üst seviye alır benim düşündüğüm konu bu tabi seçim arkadaşa kalmış bu arada intel için önerdiğim kart iyidir birde hazır  yazmışken arkadaşa önerdiğin aerocool PSU kaliiteli değildir gerçek +80 falan filan der ama kullandığı malzeme kalitesizdir adamlar sadece görüntüye önem veriyolar malzemeye değil aerocooll alacağına corsair marka bi psu almasını öneririm sistem hazırlamamı isterseniz hazırlarımda sorun değil saygılarımla...

Joker65
13-05-2012, 15:03   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj
Alıntı: dabbe1  
intel uşağı mısın? ki öyle olduğun ortada milletin parasını çöpe saçtırmaktan başka bir şey yapmıyorsun 6 aylık µ mangallara servet harcatıyorsun...
Dabbe1 Asıl sen öylesin PC'den anladığın yok.
Benim çeyreğim kadar bile bilgin yok.
Ya git bu forumdanda kurtulsun senin gibi AMD fanboyundan,herkese cahil diyenden.

Son Düzenleme: Joker65 ~ 13 Mayıs 2012 15:09
Joker65
13-05-2012, 15:09   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj
Alıntı: pankreas76  
al çatır çatır işlerini yap

sen profesyoel değilmisin bu işler ağır işdir en az 5.000 6.000 bütce koymalıydın ondan sorna dertsiz tasasız işlerini yaaprdın ama ginede sne bilrisin oparaya böyle bir sisitem iyi

@PANKREAS Kusura bakma ama çok hataları var ve rakpunar'da haklı.
1-Ram'ler CL10
2-İşlemci soğutucusu yok
3-Nerede kasa?
4-Nerde psu?
5-HDD önbelleği 64 mb olmalıydı
6-ASROCK anakartlar pek tanıdık ve güvenilir markalar değil
7-SSD yok PNY quadro 3000 veya 4000 olmalıydı.O kart bi işe yaramaz

rakpunar
13-05-2012, 15:16   |  #30  
Yıllanmış Üye
550 mesaj

KaRa_PreNs bende kartı kötüledin demedim zaten. :) Kartı tercih etmekteki sebebi mi anlattım. Ayrıca ekran kartını yükseltmesine gerek yok. Benim önerdiğim kartın bile fazla olduğu söyledim. SSD konusunda haklısın. Ama anakart yerine ekran kartı kasa gibi yerlerden kısmak tercihimdir. 120gb SSD banada az geldi zaten. ^^^Akasa'yı madem beğenmiyorsun, onun yerinede High Power'ın B12 serisi 750w 80+ bronze'larından alabilir(seri ismini tam hatırlamıyorum yanlış olabilir. Fiyat 206TL falandı.). COTRJ65 tek yorumun hariç sende haklısın ama PNY Quadro 3000-4000 falan hala neyin derdindesiniz. Adamın ekran kartıyla işi yok diyorum :D

KaRa_PreNs
13-05-2012, 15:48   |  #31  
KaRa_PreNs avatarı
Yıllanmış Üye
431 mesaj

psu olarak akasa demedim aerocool dedim ekran kartı tabi senin dediğin gibide olabilir sadece arta kalan parayla ya psu yada diğer ek parçalarda üst seviye yapabilir dediğin 750wat psu olabilir çünki hd6850 minimum 500wat istiyor ee bunun ssd si var hdd si var anakart desen oda var ram zaten baya bi üst seviyede arkadaş diyelim ki overclock yaptı. yaptığı parça eskisinden fazla güç çekicek o yüzden 750 watt doğru seçim yavv rakpunar umarım kızmıyosundur sen emek veriyon ben yorumluyorum :D

rakpunar
13-05-2012, 17:12   |  #32  
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Yok niye kızayım ki? :) Ben o yorumu yazmadan önce akasa psulara bakıyordum. Yorumada öyle yazmışım. :D Kafa işte :D 6850'nin 500w istemesi diğer bileşenleride katarak toplamda isteyeceği gücü gösteriyor. O yüzden önerilen en aşağı 500w. 750w 80+ bir power her türlü işini görecektir. Hatta kaliteli bir psu olursa, yani vaad ettiği değeri gerçek ölçüde verirse, crossfire yapsa bile yetebilir belki. SSD'nin zaten bir özelliğide fazla güç harcamaması. Ram falanda alacağı hepitopu 1,5 hadi 2volt diyelim. 500-600w 80+ olan ve nominal olarak 500-600w güç üreten psular bile yeterli olacaktır. Ama ben işi garantiye almak için 750w diyorum.

dabbe1
13-05-2012, 20:13   |  #33  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: COTRJ65  
Dabbe1 Asıl sen öylesin PC'den anladığın yok.
Benim çeyreğim kadar bile bilgin yok.
Ya git bu forumdanda kurtulsun senin gibi AMD fanboyundan,herkese cahil diyenden.
asıl bi boktan anlamayan sensin yırtık dondan çıkar gibi her konuya intel reklamı yazan senin gibi cehaletler bu forumu terketmeli...

KaRa_PreNs
13-05-2012, 20:17   |  #34  
KaRa_PreNs avatarı
Yıllanmış Üye
431 mesaj

arkadaşlar sakin olun biraz yav bu kadar fanatik olmayın işlemcilere adamlar tasarlıyo satıyo onlar indiriyo cebe parayı hiç yoktan birbirinizin kalbini kırmayın