3000 TL PC toplama önerisi

KingOfTheUnderdogs
02-04-2020, 15:35   |  #1  
KingOfTheUnderdogs avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3000 TL bütçeyle bilgisayar toplamak istiyorum. Biraz az biraz fazla çok sorun değil (biraz olduğu sürece). Oyun oynayabilmek istiyorum, hatta önümüzdeki yaklaşık 2 sene içinde çıkacak oyunlar için de heyecanlanabilmek istiyorum. Monitörüm olmasa da dahil etmiyorum, fazla piksel takıntım yok 4K gibi, 120 FPS gibi şeylere gerek yok zaten bütçenin yeterli olmadığının da farkındayım. Bu yüzden çok iyi bir monitöre de ihtiyaç duymayacağım, kasa topladıktan sonra bir monitör bulabileceğimi düşünüyorum, ikinci el falan olur yani o sorun değil. Oyun takılmasın, bilgisayar bekletmesin istiyorum, yani FPS takıntım olmasa da takılmadığı sürece. Bazen bilgisayar yavaşlar da biraz beklememiz gerekir falan onlardan bıktım biraz. Nereden alışveriş yapacağıma dair bir düşüncem yok, tavsiye ettiğiniz bileşenleri en ucuz nereden bulabilirsem oradan alacağım, o konuda da tavsiyelere açığım. Tavsiye istediğim son konu da işletim sistemi. Çok pahalı ve onu dahil edecek olduğumda iyi bir bilgisayar toplamam pek mümkün olmayacaktır bunun farkındayım. Oyun oynamak istediğim için Ubuntu falan kullanmak istemiyorum, maalesef Microsoft'ta çalıştırabildiğim her oyun ve program Linux'ta çalışmıyor. Crack'li kullanmam gerekebilir, bunun yol açacağı potansiyel sorunlar nelerdir? Son olarak, laptop tavsiyesi falan da olur, sadece bu bütçeye kasa toplamamın daha verimli olacağını düşündüğüm için pek ihtimal vermiyorum. Teşekkürler.

excel_mustafa
02-04-2020, 21:44   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

hazır toplanmış kasalar fiyat olarak daha avantajlı bu yüzden hazır kasa öneririm. bu kasa uzun yıllar işini görür

https://www.teknobiyotik.com/oyu ... yun-bilgisayar.html

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mhtsolk
07-04-2020, 18:14   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

3000 TL'ye bilgisayar almak için yanlış zaman dolar uçtu bir de ekran kartları zamlandı herkes evde olduğundan dolayı. İlla ki alacağım diyorsan incehesaptan hazır kasalara bakabilirsin fakat 1 ay önce ki 3 bin liralık hazır kasalar şuan da 4 bin lirayı görmüş durumda bilginize