3500 TL ye 3B PC

Banned
29-05-2012, 13:07   |  #26  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 10
2,369 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Abi bende zaten bisisorcam arkadaşı destekliyorum.Battousai vs Kenshin arkadaşın amacı belli trollük yapmak başka birşey değil.Durduk yere 3bye 3d diyin demek trollüktür
haklısın :)

A.C.T
29-05-2012, 16:40   |  #27  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
439 mesaj
Alıntı: Artist Genç  
Ulan 3D diye kısaltıyorsunuz da 3B diye neden kısıtlamıyorsunuz bakın beni iyice sinir ettiniz sabrım doalcak birazdan başlatmayınız işinize bisissorcam çok haklı :)))
Herkez haklı olabilir ama o mal haklı olamaz
Ben ona bisissorcam şimdi ama yeri deil :)
Şu adamı savunmayın bana 6-7 tane üyeliği var foruma sürekli gürüp birilerine kfür ediyo herssini attırdık bi tane kaldı
Şu AMD İNTEL konusunu açan amk da buydu....
Nerden musallat oldu başımıza yha...
Başlarım 3D sine de 3Bsinede bu na lan ... !!!
Ben ne derse desin glscgn hocamı destekliyom...

Son Düzenleme: A.C.T ~ 29 Mayıs 2012 16:41
Kapalı Hesap (203105)
29-05-2012, 16:50   |  #28  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Alıntı: A.C.T  
Şu adamı savunmayın bana 6-7 tane üyeliği var foruma sürekli gürüp birilerine kfür ediyo herssini attırdık bi tane kaldı

eyvallah kardeşim ama olay şöyle gelişti ben kimseye hakaret etmeden kızmadan kışkırtmadan bir uyarı yaptım türkçeyi düzgün yazın diye siz şimdi gidin başka bi forumda 3 b yazın size adamlar g*tü ile gülerler çünki % 99 heryerde 3D yazar  3b yazarsanız anlaşılmaz 3 boyutlu yazarsanız anlaşılır bunu anlatmaya çalışıyorum ama bazılarının gözünde trol olduk  yine de ben bildiğim doğruları sonuna kadar savunacağım

M.G.G
29-05-2012, 17:40   |  #29  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj
Alıntı: A.C.T  
Kardeşim bir konu haricinde bütün konularda doğru söylüyorsun normalde bisisorcam arkadaş yardım etmeyip neredeyse her konuda küfür ediyo ama burada 3b 3d tartışmasını başlatan kişi suçlu oluyor.Çünkü başka forum anlamasa da bu forum anlıyor ve böyle bir tartışma açmaya gerek yok.Yani Halkımızın büyük kısmı egzoza eksoz diyorsa biz de onu anlıyorsak bir sorun yok demektir.Yani eksoz ne diye soruşturmanın bir anlamı yok.Anlatabildim galiba :)
Bence tartışma çok uzadı.Ayrıca arkadaşa da yardım eden yok bu tartışma yüzünden.Bence barışalım ve  pankreas76 arkadaşa yardım edelim..
Örnek olarak arkadaşın aldığı ekran kartı zaten özel bir soğutucuyla geliyor.Yeniden özel ekran kartı soğutucu seçmesine gerek yok.Ramlere de aşırı para ödüyor arkadaş.1600 mhzden sonra ramlerde performans farkı fazla olmuyor ayrıca triple kit alması rami de soğuk tutar;
http://www.eksenbilgisayar.com/u ... r3-1600mhz-cl9.aspx
İşlemci soğutucu için 80 liralık bir soğutucu da O.C. için fazlasıyla iş görür.
Bence değişmesi/çıkması gereken parçalar bunlar..Artan paraylada daha güçlü bir ekran kartı alınabilir..

pankreas76
29-05-2012, 19:02   |  #30  
pankreas76 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Kardeşim bir konu haricinde bütün konularda doğru söylüyorsun normalde bisisorcam arkadaş yardım etmeyip neredeyse her konuda küfür ediyo ama burada 3b 3d tartışmasını başlatan kişi suçlu oluyor.Çünkü başka forum anlamasa da bu forum anlıyor ve böyle bir tartışma açmaya gerek yok.Yani Halkımızın büyük kısmı egzoza eksoz diyorsa biz de onu anlıyorsak bir sorun yok demektir.Yani eksoz ne diye soruşturmanın bir anlamı yok.Anlatabildim galiba :)
Bence tartışma çok uzadı.Ayrıca arkadaşa da yardım eden yok bu tartışma yüzünden.Bence barışalım ve  pankreas76 arkadaşa yardım edelim..
Örnek olarak arkadaşın aldığı ekran kartı zaten özel bir soğutucuyla geliyor.Yeniden özel ekran kartı soğutucu seçmesine gerek yok.Ramlere de aşırı para ödüyor arkadaş.1600 mhzden sonra ramlerde performans farkı fazla olmuyor ayrıca triple kit alması rami de soğuk tutar;
http://www.eksenbilgisayar.com/u ... r3-1600mhz-cl9.aspx
İşlemci soğutucu için 80 liralık bir soğutucu da O.C. için fazlasıyla iş görür.
Bence değişmesi/çıkması gereken parçalar bunlar..Artan paraylada daha güçlü bir ekran kartı alınabilir..
kardeş sen 3li kit ram koymussun ama anakartın desteklediği 2li değilmi?

Kapalı Hesap (203105)
29-05-2012, 19:33   |  #31  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Alıntı: pankreas76  
kardeş sen 3li kit ram koymussun ama anakartın desteklediği 2li değilmi?
evet haklısın triple yani 3 lü ram ler 1136 soket için ideal'dir çünki o soket de  triple ram desteği vardır halbuki 1155 soket çift kanal yani dual 2 li ram kitlerini destekler ramlerin performanslı çalışması için 2 adet aynı marka aynı zamanlama ve mhz hızındaki ram kullanılması gerekmektedir ama istersen 3 adet istersen 4 adet ram tak ama  anakartın yapısı ve soket in desteklediği çift kanal dır