3D Gözlük?

Desecrate
20-07-2011, 05:42   |  #1  
Desecrate avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
171 mesaj

arkadaşlar hd5850 ekran kartına sahibim
3d uyumlu

bu monitörü sipariş ettim.gözlük yok içinde nereden bulacağım yardım edermisinz?

tBox
20-07-2011, 14:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Nvidia kartın olsaydı yardım edebilirdim

Desecrate
20-07-2011, 14:49   |  #3  
Desecrate avatarı
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

açıklamalarda
monitörün düz ekranındaki görüntüye derinlik katan  nvidia 3d vision  teknolojisiyle hayat buluyor diyor
yani bunun anlamı ati kartla ben bu performansı alamam mı ?

thedevil01
20-07-2011, 15:18   |  #4  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

hepsiburada.com da satılıyo keşke ikisini beraber sipariş etseymişsin :D

thedevil01
20-07-2011, 15:21   |  #5  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

http://www.hepsiburada.com/liste ... %20g%C3%B6zl%C3%BCk

tBox
20-07-2011, 15:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

işte bak yanlış öğrenmemelisin yoksa 300-400 zarara girersin amd'nin ve nvidia'nın 3d konusundaki programları farklıdır bu yüzden geforce 3d vision kit alıp amd kartlı bir sisteme kurarsanız çalışmaz bu sistem yanllızca nvidia içindir amd içinse farklı bir teknoloji lazım onu da bilmediğim için yardım edemiyorum ha bu arada söyleyeyim senin alacağın gözlükler active shutter destekli olacak bence paran varsa ekran kartını sat asus gtx 570 yada 580 al çünkü nvidia 3d de daha önde

Desecrate
20-07-2011, 20:05   |  #7  
Desecrate avatarı
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

bir yardım edebilecek yokmu arkadaş
şu monitörü sipariş ettim

bunda hd5850 ile 3d oyun film izleyip oynayamıyacakmıyım bunu söyleyebilecek biri yokmu ?

oppachi
20-07-2011, 20:56   |  #8  
Üye
50 mesaj

http://www.donanimhaber.com/tele ... -infinia-serisi.htm
videoda çevirmen diyorki : polarize 3d gözlüük lede görebilirsiniz diyor onların fiyatı shuttuer gözlüklere daha uygun diyor 
bkz: http://www.gozluk3d.com/dairesel ... k-385-342-423-87--u       
yani polarize gözlük alabilirsin.

Desecrate
20-07-2011, 21:02   |  #9  
Desecrate avatarı
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj
Alıntı: oppachi  
http://www.donanimhaber.com/tele ... -infinia-serisi.htm
videoda çevirmen diyorki : polarize 3d gözlüük lede görebilirsiniz diyor onların fiyatı shuttuer gözlüklere daha uygun diyor 
bkz: http://www.gozluk3d.com/dairesel ... k-385-342-423-87--u       
yani polarize gözlük alabilirsin.
yani ben bu acer 3d monitör ile + benim hd5850 ile bu polarize gözlük ile 3d olayını yaşayabilirim değilmi.
illa bi nvidia 5xx serisi ve 400 liralık gözlük almam gerekmiyor ?

tBox
20-07-2011, 22:31   |  #10  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Kardeşim sen beni dinlemiyormusun ? Birkere bu ekran kartını alırsan active shutter gözlük ile yalnızca tam destekli 4 oyun oynayabilirsin ama 3d bütün filmleri ( active shutter için hazırlanmış) izlersin. Ama eğer gidip de polarize gözlük alırsan yanlızca polarize için hazırlanmış oyunları ve videoları izlersin. Sana kaç tane polarize oyun olduğunu söyleyeyim 0 kaçtane film var 0 ayrıca bilmiyorum ama elindeki monitör 800 tl git lg web sayfasına al belkide lg polarize 3d senin monitörü desteklemiyor.  Elinde patlayacak.  

Not: Videoda 449 gün önce yapılmış ve tvlerden bahsediyor monitörlerden değil ve ayrıca videoda polarize değil active shutterdn bahsediliyor

Kimsenin tarafını tutmuyorum ama elindeki monitör ile (aldıysan eğer ) en iyi çaren atı ver gtx580 al ardından da nvidia 3d vision kit al bütün 3d içerikleri rahatlıkla görürsün

Desecrate
20-07-2011, 22:44   |  #11  
Desecrate avatarı
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj
Alıntı: tBox  
Kardeşim sen beni dinlemiyormusun ? Birkere bu ekran kartını alırsan active shutter gözlük ile yalnızca tam destekli 4 oyun oynayabilirsin ama 3d bütün filmleri ( active shutter için hazırlanmış) izlersin. Ama eğer gidip de polarize gözlük alırsan yanlızca polarize için hazırlanmış oyunları ve videoları izlersin. Sana kaç tane polarize oyun olduğunu söyleyeyim 0 kaçtane film var 0 ayrıca bilmiyorum ama elindeki monitör 800 tl git lg web sayfasına al belkide lg polarize 3d senin monitörü desteklemiyor.  Elinde patlayacak.  

Not: Videoda 449 gün önce yapılmış ve tvlerden bahsediyor monitörlerden değil ve ayrıca videoda polarize değil active shutterdn bahsediliyor

Kimsenin tarafını tutmuyorum ama elindeki monitör ile (aldıysan eğer ) en iyi çaren atı ver gtx580 al ardından da nvidia 3d vision kit al bütün 3d içerikleri rahatlıkla görürsü

vallahi senin söylediklerinden birşey anlamadım işi karmaşıklaştırıyorsun.bu kadar detay istemiyorumki ben . bnm sordugum bu acerim ile hd5850 ile bide 15 liralık bi gözlük alırsam 3d görebilirmiyim diyorum sordugum bu sen shutterden girdin polerizeden çıktın tvlere girdin bi anlamadım seni kardeş.

emre_inani
20-07-2011, 22:58   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
206 mesaj

kardeş panic olma hemen bi sürü gözlük çeşidi var nvidanın gözlükleri sadece bunlardan biri asnlında nvidanınki shuttter glass teknolojiine dayanıor senin ekarnaın 120hz olması shutter glassları desteklemsi anlamına gelior normal bi ekran alsaydın renkli gözlüklerle  oyna derdim yeşil pembe olanlar baş arısı yapmıo ve rennkeler  güzel<oluo ama 800 lira verip o ekranı aldıına  göre shutter glas olan bi gözlük teknolojisini alman gerekir artık o parnın hakkını vermesı için ati iz3d http://www.iz3d.com/ teknolojisini kullanıo nerden nasıl bi gözlük almak lazım onu araştırmam lazım  

insanlar 2 gözü saysinde 3 boyutlu görürler 3d teknolojside 2 görüntünün göze ayrı ayrı iletilmesini sağlaıyor artık internette bi sürü sbs filimler var normal bi media playerda açında iki görüntünün yanyanaa olduğu gözüküyor 3d playerlarla onu tek görüntü haline getirrken hangi gözlük elinde  ise ona adapte ediosun ve bi sürü gözlük çeşidi var o ekranı aldıysan artık iş işten geçtiysen  iyi  bi araştırma yapıp kendine göre gözlükü bulabirisin

oppachi
20-07-2011, 23:08   |  #13  
Üye
50 mesaj

bak polarize gözlükle görebilirsin ama shutter gözlüklerdeki gibi tam uyum alamassın ama fiyatı daha ucuz

http://www.gozluk3d.com/dairesel ... k-385-342-423-87--u açıklamayı okuduysan 3d monitörlerde kullanılıyor diyor ve gercekten de oluyor sadece shutter gözlüklerdeki gibi üst düzey  performans alamassın paran varsa shutter gözlük al
http://www.gozluk3d.com/xpand-un ... er-gozluk-34-675--u gibi her tv de uyumlu yada acerin gözlügü varsa onu kullan ama ben 5830 ekran kartıyla oyun oynayabilirmiyim dersen İZ3D programıyla amd hd3d teknolojisiyle 3D oyun oynayabilirsin.bu iş para meselesi diyim sana emre_inani arkadasın dedigi pembe yeşil mavi kırmızı falan gözlükler var İZ3D programıyla onlarda ama onlar senin kullanacağın shutter yada polarize gözlükteki gibi değil ben de onlardan kullanıyorum gözünü kımıldattınmı gidiyor ve o kadarda iyi değil renk kaybolmaları oluyor.

Desecrate
20-07-2011, 23:25   |  #14  
Desecrate avatarı
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

allahım biri beni anlasın artık :D deli olacagım .
arkadaşlar ben bu sizin dediklerinizden hiç bir şey anlamıyorummmmm.  
benim merak ettigim nokta şu .
benim sipariş ettigim acerde nvidia vision desteği var diyor bunun için extra 400 lira verip gözlük almam gerekiyor.ayriyetten o gözlükle uyumlu nvida kart almam gerekiyor buda edermi sana 1500 tl bende bunu yapamam.
Benim istediğim sordugum sadece ve sadece bu acer ile 5850 ekran kartım ile bir gözlük takıp 3d görebilirmiyim göremezmiyim evet yada hayır bilgili biri söylesin artık bunu yahu..

oppachi
20-07-2011, 23:49   |  #15  
Üye
50 mesaj
Alıntı: Desecrate  
benim sipariş ettigim acerde nvidia vision desteği var diyor bunun için extra 400 lira verip gözlük almam gerekiyor.ayriyetten o gözlükle uyumlu nvida kart almam gerekiyor buda edermi sana 1500 tl bende bunu yapamam.
Benim istediğim sordugum sadece ve sadece bu acer ile 5850 ekran kartım ile bir gözlük takıp 3d görebilirmiyim göremezmiyim evet yada hayır bilgili biri söylesin artık bunu yahu..
bak simdi bu monitörde 2d yi 3d yapma özelligi varmı yoksa ati 5850 ati nin 3D teknolojisi var ati hd3d yi yükledin mi takarsın 1 polarizer gözlük görürsün bn 5570 ekran kartımla 60 hz bi tv de denedin görüntü atlamaları oluyo ama 60 hz oldugu icin. eger 2d yi 3d yapma varsa gözlügü taktınmı görürsün hic bisi yüklemeden

emre_inani
21-07-2011, 00:53   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
206 mesaj
Alıntı: Desecrate  
unut sana sen bi nvida kart ve gözlüğü o iş sana pahalıya patlar herkez sana onun şart olmadığını başka gözlüklerle neler yapıcanı anlatıo  http://www.iz3d.com/select_download orda please select your  .. yere tıkla ve  kaç çeşit 3d gözlük teknolojisi oldunu gör  senin ekrana birçoğu oluo shutter vehe amd hd3d gibi onla uyumlu bi gözlük alıp   o driveri seçip yükledimi bilgisayarın oyunlarda filmlerde  3d kullanırsın amd iz3dyi kullanıyor nvida    3d vision ı kullanıo onun gibi mantık bu bu yazılımları kullanıolar 
arkadaşın deddi ise ekranın kendi özelli oluo bastımı görüntü neyse onu 3d  ye çevirio o yoktur sanırısam bilgisayar monitörübu bilggisayarın görüntüyü 3d ye çevirmesi lazım monitöründe bunu desteklemesi lazım

http://www.gozluk3d.com/3d-telev ... is-fiyat-804-608--u
 o sitede var gözlükler ayrıca acerın yanınada gözlüğünü verdiği model de varmış önemli olan nasıl çalıştırcanı bilmek gözlüğü alıp hemen gözüne takıp eknra bakınca bişey göremeyince bu gözlük çalışmıo dersende artık şaırmmıcam biraz araştırma yap gerisi kendin bul daha yardım edemicem sana çemkirmek yerine biraz teşekkür etsen dhaii olurdu
http://www.gozluk3d.com/acer-23- ... d-gozluk-562-974--u

http://www.gozluk3d.com/acer-23- ... h-2ms-3d-303-698--u

adamlar senın ekranınıda satıolar yarın ara  atı ekran kartım var  hengi gözlüğünüz benim içindaha uygun olurda al ordan  0212 236 84 11 arıcan daha napıyım yani daha napıım

Son Düzenleme: emre_inani ~ 21 Temmuz 2011 01:23
tBox
21-07-2011, 01:27   |  #17  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

kardeşim sen diyorsun ki armut piş ağzıma düş
Eğer gerekli programları bilmezsen yüklemezsen sen sanıyormusun ki çalışır ne yani odaya 3d gözlük le girince monitörden merhaba efendim  1 adet 3d gözlük bulundu siz şöyle yayılın ben gerekli ayarları yaparım diyecek

Bak arkadaş bu oyunların 3d desteği kartlara göre değişiyor yani a oyunu a kartında çok güzel çalışırken b kartında hiç çalışmıyor veya çok kötü çalışıyor. Bu durumda da nVidia 150 tana 3d oyunu desteklerken amd 4 tane oyunu 3d destekliyor. Ama  bu demek değil ki amd de tüm oyunları çalıştıramazsın çalıştırırsın ama çok kötü sonuç alırsın.

Bunun için önünde 2 çözüm var
1. Amd 3d sistem kurmak
İstediğin kadar 3d film izlersin ama 4 tane 3d oyun oynayabilirsin

2.Polarize veya Kırmızı-Mavi sistem kurmak
Eğer monitörün polarize 3d destekliyorsa bunu kur ama sen aratırıp bakmadığın için hiçbirimiz fikir yürütemiyor. Ama bu çözümle hiç bir şekilde 3d film veya oyun kullanamazsın çünkü içerik yok
Kırmızı-Mavi sistem
Eğer bunu kurarsan gene hiçbirşekilde 3d oyun ve film izleyemezsin.
Neden izleyemezsin  biliyormusun çünkü içerik yok çalıştırmak için içerik olmalı.

Eğer 2. çözümden birini seçeceksen parana yazık olur 800 tl lik monitör almışşın tamamen ziyan olur.
Benim ana önerim

Ne yazıkki şu anda ülkede sistem böyle eğer paran varsa bastırıp alırsın adam gibi de izlersin yoksa 3d mi 2d kalırsın arada

Benim üzüldüğüm şey 800 tl lik monitör almışsın madem kötü sistem kuracaksın almasaydın.

Sen şimdi bence amd kartını sat 200 tl ye git bir gtx 570 al 700 tl ye + nvidia 3d vision kit (3d gözlük içinde var ) al 300 tl ye toplamda 800 tl masrafla kral gibi oynarsın (Bende aynı sistemi aldım)

gkn123
21-07-2011, 01:47   |  #18  
gkn123 avatarı
Yıllanmış Üye
264 mesaj

cevap:göremezsin :)