3D'nin öteki yüzü...

CHIP Online
20-04-2010, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

TV devi Samsung'dan, 3D televizyonlarla ilgili mutlaka bilmeniz gereken ciddi uyarılar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/3d-nin-oteki-yuzu_19542.html

Resimlerle: 50 müthiş 3D duvar kağıdı bir arada!

Samsung 3D televizyonlarının izlenmesinin tehlikelerini anlatan detaylı bir uyarı yaptı: 3D teknolojisi epilepsi krizi ve hatta felç geçirmenize neden olabilir.

Samsung'un açıklamasına göre karmaşıklık ya da mide bulantısı hissederseniz izlemeyi hemen bırakmalısınız. Ayrıca özellikle alkol kullanırken de televizyonu izlemenin sakıncalı olduğu da söyleniyor.

Mümkün belirtilerin göz ve kas seyirmesi, kasılma, midenin tutması ve yön duyusunu yitirme olabileceğini söyleyen Samsung; "Aileler çocuklarına bu gibi belirtilerin olup olmadığını sormalılar, sonuçta çocuklar yetişkinlerden daha çabuk etkileniyorlar. Bu gibi belirtilerin görülme riskini azaltmak için sık sık izlemeye ara vermelisiniz. Eğer bu belirtiler ortaya çıktıysa da derhal izlemeyi bırakıp, sorun geçene kadar da izlememelisiniz." diyor.

Tüm konu: 3D'nin öteki yüzü...

İzleyin: 3D Gözlük nasıl yapılır?

Resimlerle: 50 müthiş 3D duvar kağıdı bir arada!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu uyarılar 3D televizyon satın almanızı nasıl etkiler?

hamann7725
21-04-2010, 01:02   |  #2  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

İlla 3D olacak diye bişe yok sanırım.3D tv normal 2D yayında yapıyordur biraz dinleniriz veya bi süre 2D ye geçeriz. 3D ile mi büyüdük sanki? Eskiden 3D mi vardı?....   Kahkaha<

world_pc
08-05-2010, 20:13   |  #3  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj

Bence beklemeliyiz teknoloji 6 ayda bir güncellensene... En iyi için beklelemek iyidir.

eolos
08-05-2010, 20:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

Ben zaten kendi adıma 3d izlemkten zevk almıyorum sonuç olarak size sanal bir gerçeklik yaşatıyor 3d ama beynimiz bu sanal gerçekliği kabul etmiyor bu tip belirtiler oluyor sonraları bunu ilk sinemada fark etmiştim...