3D oyunları tarayıcınızdan oynayın

CHIP Online
02-06-2009, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

İnternet üzerinde 3 boyutlu oyun keyfi yaşamak ister misiniz? Öyleyse bu site tam size göre...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/3D-o ... -oynayin_13103.html

Resimlerle: Web'de Atari 2600 oyunları

İnternet sitelerinde Flash oyunlar, son zamanlarda sadece biraz kafa dağıtmak isteyenlerin değil, ciddi oyuncuların da dikkatini çekiyor. Gelişen teknoloji sayesinde artık Flash oyunlar "basit birer oyun" olmaktan çoktan çıktılar. InstantAction.com adlı sitede en güzel üç boyutlu Flash oyunları oynamak mümkün.

Siteye girdikten sonra tek yapmanız gereken kayıt olmak; tarayıcınıza göre sitenin önereceği eklentiyi indirmek ve kurmak. Ondan sonra tarayıcınızda üç boyutlu oyun keyfine varabilirsiniz. Şu anda sitede sekiz farklı oyun bulunuyor. Oyunlar en popüleri ise Fallen Empire: Legions adlı oyun. Aynı anda 32 kişinin bir arada oynayabildiği oyun bir bilim kurgu aksiyon oyunu.

Fallen Empire: Legions ve diğer oyunları oynayabilmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Tüm konu: 3D oyunları tarayıcınızdan oynayın

İzleyin: 10 dakikada 100 Commodore 64 oyunu

Resimlerle: Web'de Atari 2600 oyunları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Oyunları nasıl buldunuz?

Thrystan
02-06-2009, 16:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
155 mesaj

Quake Live ı gördükten sonra bu tarz oyunlar yanında biraz basit kalıyor. Quake 3 Arenayı Browser'a entegre etmişler.

Yakında Call of Duty gibi oyunlarıda browserlar üzerinden oynayabileceğiz. Fakat ben hala javascript'in iyi bir alternatif olduğunu düşünmüyorum. Yeni bir browser standart'ı gelmeli.

Çünkü C++ da yazılmış bir kod işlemcinin sadece %3 ünü kullanırken javascriptle aynı kod yaklaşık %80 işlemci yiyor

baris57
02-06-2009, 17:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

iğrençti bence

YavuzKa
03-06-2009, 13:41   |  #4  
YavuzKa avatarı
Yeni Üye
39 mesaj

Bu site ilk çıktığı günden beri takip ediyorum Legion Empire ilk oynayanlardanım benim oynamadığım online oyun yok ya.

Quake Live daha yeni çıktı İnstantAction a yeni oyunlar geldikçe çok güzel bir site olacak

Mustafa Akın
03-06-2009, 21:45   |  #5  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

InstantAction uzun süredir var da, ben 1 Mbit ile dayanamadım bekelemeye, bu 8 mbit iyi oldu.