3DM ve RLD sürümlerinde aldığım "Uygulama Hatası"

Ulaş DERELİ
19-08-2015, 09:25   |  #1  
Ulaş DERELİ avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba benim sorum şöyle olacak v

Arkadaşlar ben internetten torrent üzerinden GTA 5 in 3DM , RLD ve Repack versiyonlarını indirdim crack leri de düzgün yapmama rağmen oyunu açtığımda "Uygulama Hatası › Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b" hatasını aldım bu hatayı indirdiğim 3 sürümde de aldım internetten çözümlerine de baktım ama herşeyi denememe rağmen bir türlü bu sorunu çözemedim ve GTA 5 i oynayamadım. Bunun üzerine arkadaşlarım bana para biriktirip orjinalini al onda böyle bir hatayla karşılaşmazsın dediler ve bu hatanın System32 ve SysWOW64 klasörlerinde bulunan dll dosyalarının birbirine karışmasından kaynaklandığını söylediler. Korsan oyunlarda orjinal oyunu kırıp dosyalarını değiştirdikleri için böyle bir sorun oluyormuş ve bende olduğu gibi "Uygulama Hatası" veriyormuş bana aynen böyle dediler. Şimdi benim sorum şöyle v

Acaba orjinal GTA 5 alsam bu hatayla tekrar karşılaşır mıyım ?

Arkadaşlar lütfen cevap verin bende ona göre alıp almayacağıma karar vereyim yani şimdi gider alırım bilgisayara kurarım yine aynı hata çıkarsa diye söylüyorum o zaman GTA 5 i boşuna almış olurum. Arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum inşallah güzel haberler verirsiniz.

Kapalı Hesap (274623)
19-08-2015, 09:54   |  #2  
Kapalı Hesap
5 mesaj

Bu başlıkta sorunu cevaplamıştım. https://www.chip.com.tr/forum/0xc ... yardim_t301766.html netteki çözümleri yapıp çözsen bile bilgisayarım, uygulamalarım sorunsuz çalışsın diyorsan sistemi baştan kurman lazım. Oyunları orjinal alsan da aynı sorunlar olur çünkü sistem dosyaların bozuk. Bende Adobe CS6 programlarında ve GTA V, FIFA 15, Assasins Creed Unity gibi oyunlarda bu sıkıntıyı yaşamıştım. Sistemi kurar kurmaz dediklerimi yaparsan programları, oyunları sorunsuz kullanırsın.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (275050) ~ 25 Ağustos 2015 11:44
Ulaş DERELİ
21-08-2015, 23:30   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj

Yaa abiciğim ben bilgisayara format atamam yani atamam derken zaten yeni format atmıştım onun için bilgisayarın içinde önemli dosyalar, fotoğraflar vb. şeyler var harddiskim de yok yedeklesem onun için format atamam başka bir çözüm yolu yokmu ?

Son Düzenleme: Ulaş DERELİ ~ 21 Ağustos 2015 23:32
Kapalı Hesap (274623)
24-08-2015, 11:51   |  #4  
Kapalı Hesap
5 mesaj

Diğer forumlarda araştırıp bakabilirsin, sorunu çözsende Windows Defender veya antivürüs ayarlarını yapmanı tavsiye ederim. Tekrar aynı sıkıntıyla karşılaşmazsın. O ayarlar kalıcı çözüm.

Ulaş DERELİ
24-08-2015, 15:20   |  #5  
OP Yeni Üye
22 mesaj

Ben internette bu sorun ile ilgili ne kadar çözüm yolu varsa hepsini denedim ama malesef aynı hatayı almaya devam ediyorum öbür bilgisayarıma format attım sonra bütün güncelleştirmeleri yaptım Net framework leri kurdum visual leri filen hep yükledim DirectX ide güncelledim bilgisayardaki tüm donanımları tüm driverleri güncelledim ama yine aynı sorunla karşılaşıyorum.

Kapalı Hesap (274623)
25-08-2015, 11:41   |  #6  
Kapalı Hesap
5 mesaj

Bende aynı şeyleri yaptım son olarak bunu dene, buda olmazsa diyeceğim başka bir çözüm yok yani https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/929833 sorunsuz ve tek çözümü şuan için diğer konuda anlattım. Araştırmaya devam ederim yine de..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (275050) ~ 26 Ağustos 2015 11:43