4 Aydır Aynı Hata, Kafayı Yiycem

zomozou
26-07-2011, 18:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
168 mesaj

Herkese Merhaba Arkadaşlar. Kernel power Hatası Alıyorum. eventvwr.exe'nin Gösterdiğine Göre 6 Nisandan Beri Bu Hatayı Alıyorum ( Toplamda 193 Defaydı Galiba ). Hata Bilgileri:

KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

Hata Kodu: 0x0000007

İlgili Dosya: pagefile.sys

Internetten Araştırdım. Bulduğum Öneriler:

BIOS'tan SpeedStep'i Kapatın ( Çalışmadı )

Birden Fazla Ses Driveri Varsa Kapatın ( Ekran Kartını Ses Sürücülerini Kapattım, Ne Alakaysa )

Overclock Yaptıysanız Normal Hale Getirin. ( 2.70GHz den 3.10GHz'e Voltajsız Çıkartmıştım, Düzelttim, Çalışmadı)

Diskiniz SATA ise Yerini/Kabloları Değiştirin. ( İkiside İşe Yaramadı )

Son Zamanlarda Değiştirdiğim Donanım Yok. ( Ekran Kartı Hariç, OnBoard'dan 8400GS'ye Geçtim )
Driverlar Güncel (BIOS Dahil).

Bu Hatayı Nedense Müzik Açıkken Alıyorum ( Windows Media Player Kullanıyorum )

Ayrıca Bu Problem SADECE Windows 7'de Oluyor. XP'de Böyle Bir Sorunum Yok.

Belki Güç Kaynağındandır Dedim, İnternetten Gereken Gücü Hesapladım, Yeterli Çıktı.

Ayrıca Kabloların Yerlerini Değiştirdikten Sonra BOOT Ekranında Şu Hatayı Verdi: (Resmini Şuan Koyamıyorum)

A disk read error occured

Press Ctrl+Alt+Del to restart

Donanım:

İşletim Sistemi:Windows 7 Ultimate (32-bit) İşlemci:Intel Dual-Core E5400 @ 2.70GHz Anakart:BIOSTAR G31-M7 TE ver. 6.7Ekran Kartı:nVidia ZOTAC GeForce 8400 GSSes Kartı:Onboard 5.1 Tümleşik Internet Tarayıcı:Google Chrome Antivirüs Yazılımı:Avast! Professional Edition 

RAM:

A-DATA 2GB DDR2 800MHz ( Modelini Bilmiyorum ) 

Güç Kaynağı:                       Dente 350W PSU (PEAK 400W)  ( Bilgisayarı Pazarlayan Şirketin Malı)

Eğer Tekrar Yakalayabilirsem Bir Resminide Koyacağım.

AyPrensii
26-07-2011, 19:20   |  #2  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Arkadaşım Bu Hata Ram Hatası. Öncelikle Windows 7'de Bulunan Windows Bellek Tanılama Aracını Kullan Ramlerini Test Et. Başlat Arama Butonuna Bellek Yaz Çıkıyo ve Yönergeleri Takip Et. Ve HDD nide test et HD Tune yazılımı ile

Son Düzenleme: AyPrensii ~ 26 Temmuz 2011 19:22
zomozou
26-07-2011, 20:28   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
168 mesaj

RAM'lerde Sorun Bulamadı ( Gelişmiş'Te Tarattım). Bu Soru XP'de Karşıma Çıkmıyor. Acaba Yazılımsal Bi Problemmi?

AyPrensii
26-07-2011, 21:32   |  #4  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Başlat'a sfc /scannow komutunu yaz yazılımsal Sorun Var İse Çıkar.  Windows 7 Orjinal mi ?

zomozou
26-07-2011, 23:46   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
168 mesaj

Hayır, Crackli, Katılımsız Sürüm. Ayrıca SFC'de Sorunu Buluyor Fakat Onaramıyor..

kartal7
27-07-2011, 00:55   |  #6  
kartal7 avatarı
Yıllanmış Üye
380 mesaj

kardeş korsan kullanıyorsan windows7 güncellemelerini kapatmalısın  sen 1. başlat/arama/ hizmetler window update kapat. kapattıktan sonra internete bağlanmadan önce ve bağlandığın an gene kontrol et açıksa kapat.  2. denetim masası windows update ordan kapat.  3. sistemini tekrar kur. gerekirse crakını ve window7  değiştirtir. 4.  kurulum yaptıktan sonra denetim masasından yedekleme geri yüklemeden sistemini yedekle.   .   6 ayda bir otomatik aktivasyon olacak.  yalnız ben vistada bunları denedim, arka planda vistam donup kilitleniyordu. şu  an windows7 kullanıyorum. orjinal bilgisayarın üzerinde oem.  kurtarma bölümü kendi hatam yüzünden bozuldu. hp windows7 dvd istedim. kurtarma dvd,si gönderebileceklerini söylediler. onada 80  lira istediler. iki defa verecek param yok dedim. microsofu aradım. microsoft windows7 gönderemeyeğini hp muhatap gösterdiler. bende internete windows7 64 bit aramaya başladım. 3 tane indirdim bunların 2si orjinal değildi.1 partlardan biri bozuktu eksik part indirdim oda orjinal çıkmadı. 4  indirdim   yaptığım testlerde orjinal çıktı. şu an  kullanıyorum. kendi lisanssımla.

zomozou
27-07-2011, 02:25   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
168 mesaj

Window Update Sistem Kurulumunda Otomatik Olarak Devre Dışı Bırakılmış Zaten. Zaten Olmazsa Tekrar Kurup Deniycem, Bakalım Nolucak? :)

mburak12345
27-07-2011, 10:09   |  #8  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

ilk önce dosyalarını harddiskinin dışına yedekle sonra, harddiskleri yeniden oluşturarak formata başla. sonra chipset de dahil olmak üzere yüklü olsa bile driverları tekrar yükle, güncelle. özellikle ekran kartını. ramlerinde sorun olsa zaten format sırasında ortaya çıkar. herşey tamamlanınca, kaspersky 2011 antivirüs kur 30 günlük deneme sürümünü yap sistemini ardından yedeklerini tarat. ne kadar uzun sürsede yap bunu. orjinal olmayan bir windows sürümü kullanıyorsan, windows 7 loader tarzı bir program yüzünden patara vermiş olabilir.

mburak12345
27-07-2011, 11:54   |  #9  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

hd tune programı ilede harddiskini tarat. bu hataya bad sector lerde neden olmuş olabilir.

AyPrensii
27-07-2011, 12:11   |  #10  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

İlk Başta Bu Linki İncele Sanırım Sorunun Çözümü

Sorunun Yazılımsal Sorun Bu Açık Ortada. Yazılımsal Sorunun Zaten Ya Ram Ya HDD'den Gelir. Ramlerde Sorun Yok DiyoSun. O HaLde HD Tune Programı İLe Hard Diskini Test EtmeLisin. Pratik OLarak Elinde Hiren Boot CD Var İse Test Etmen Daha Kolay Olcak. Çünkü Hiren Hertürlü Donanım Testini İçeriyor. HD Tune İle Test Etmeden Önce Bilgisayarımı Aç Yerel Disk C sağ tıkla Araçlar Sekmesinde ''Dosya Sistemi Hatalarını Otomatik OLarak Düzelt ve Bozuk Bölümleri Tarayıp Düzeltmeye Çalış'' Her ikisinide Tikle Başlat. Ve En SOn OLarak O&O Defrag Pro Prgramından Birleştirme ve İyileştirme Yap !

Son Düzenleme: AyPrensii ~ 27 Temmuz 2011 12:14