4gb lik iso nasıl yazılır

OBA
27-02-2007, 23:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,757 mesaj

biraz garip gibi görünebilir ama elimde nasıl hazırlandığını bilmediğim 4gb büyüklüğünde iso var. sorun şuki isolar 2 gb ı geçemiyor ve bende haliyle onu dvd ye yazamıyorum. winrar ile açmaya çalıştığımda içinde sadece 1 tane txt gözüküyor ve içinde  This disc contains a "UDF" file system and requires an operating system
that supports the ISO-13346 "UDF" file system specification.
yazıyor. şimdi ben bu iso yu nasıl yazıcam?

make-believe
28-02-2007, 12:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
OBA
biraz garip gibi görünebilir ama elimde nasıl hazırlandığını bilmediğim 4gb büyüklüğünde iso var. sorun şuki isolar 2 gb ı geçemiyor ve bende haliyle onu dvd ye yazamıyorum. winrar ile açmaya çalıştığımda içinde sadece 1 tane txt gözüküyor ve içinde  This disc contains a "UDF" file system and requires an operating system
Nero'nun DVD kayıt menüsünde 'UDF' formatında kaydet alt menüsü var. Bu 'UDF' formatıyla kayıt yapacaksınız DVD'ye. Bu normal bir durum, 2GB'dan büyük dosyaları ancak bu formatla dvd'ye kaydedebiliyoruz. Tekrar bizi bilgilendirin...

husoft07
28-02-2007, 12:59   |  #3  
Üye
71 mesaj

Bu dosyanın içeriğini Iso buster ile görebilirsiniz
nero bunu dvd ye kayıt yapar

OBA
02-03-2007, 22:36   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
3,757 mesaj
make-believe
OBA
Nero'nun DVD kayıt menüsünde 'UDF' formatında kaydet alt menüsü var. Bu 'UDF' formatıyla kayıt yapacaksınız DVD'ye. Bu normal bir durum, 2GB'dan büyük dosyaları ancak bu formatla dvd'ye kaydedebiliyoruz. Tekrar bizi bilgilendirin...
sornumu ultraiso ile çözdüm çok güzel bir program. imaj dosyalarını birbiribede çevirebiliyor. isobuster ise hayal kırıklığına uğrattı. yıllardır severek kullanıyordum ama bu sefer onunla çözemedim, bilgilerinize....

make-believe
03-03-2007, 01:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

'UltraISO' programını da 'NERO' gibi çok sık kullanıyorum. Boyut olarak ta o kadar küçük ki, kurulumu hiç sorun olmuyor. Evet doğru programı bulmuşsunuz.