5 port switch Bağlama?

razorr
18-12-2009, 12:37   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj

Merhaba arkadaşlar ben eve 2. bir bilgisayar aldım ve intenet bağlantısı için 5 portlu switch aldım (ıtspeed) ama iki bilgisayar arası modem ve switch bağlantıları nasıl yapılacağını bilmiyorum mesela hangi kablo nereye modem'emi switch'emi o yüzden bana detaylı olarak anlata bilirmisiniz?

Banned
18-12-2009, 12:45   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Modemden bilgisayarınıza giden kkabloyu bilgisayarınızda çıkartıp swixhin herhangi bir portuna( 1. ye takmanızı öneririm), swichin herhangi bir portuna takacağınız  kabloyu bir bilgisayar, başka bir porta ytakacağınız kabloyuda diğer bilgisayara takabilirsiniz. Bu arada küçük bir not olarak şu an modem-pc arasında kullandığınız kablo 8 uçlu olmasına ragmen 6 bağlantılı olabilir, öyleyse ya onu swichle pc arasında kullanın yada modem-swcih arasınada 8 bağlantılı kablo kullanın.

razorr
18-12-2009, 12:52   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj
Alıntı: khramn  
Modemden bilgisayarınıza giden kkabloyu bilgisayarınızda çıkartıp swixhin herhangi bir portuna( 1. ye takmanızı öneririm), swichin herhangi bir portuna takacağınız  kabloyu bir bilgisayar, başka bir porta ytakacağınız kabloyuda diğer bilgisayara takabilirsiniz. Bu arada küçük bir not olarak şu an modem-pc arasında kullandığınız kablo 8 uçlu olmasına ragmen 6 bağlantılı olabilir, öyleyse ya onu swichle pc arasında kullanın yada modem-swcih arasınada 8 bağlantılı kablo kullanın.

Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum ama ben bu konu hakkında bilgim olmadığı için yorumunuzu biraz daha detaylı anlatma imkanınız varsa sevinirim..