500m2 lik alanda kablosuz baglantı..ya çözüm lütfe

frose
28-02-2007, 21:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

500 m2 lik bi evde kullanmak için kablosuz adsl modem ve usb stick ten baska bana neler gerekli...

Benim derdim bu alanda tum odalarda hiç sorunsuz laptopumla (kendinden wireles özeliği yok) internete girmek...bunun için ne yapmam gerekli acaba?

4murat
28-02-2007, 22:37   |  #2  
4murat avatarı
Yıllanmış Üye
197 mesaj

500 metrekare ev offf offff :)
neyse hocam acces point diğer adı repeater işini çok rahat görecektir tabi notebook unada usb wireless adaptörü alman şartıyla....bende war ve sorunsuz çalışıyor ama benim evim 180 metrekare :)

frose
01-03-2007, 09:09   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

hmm peki kardeş hiç sorunsuz bi şekilde olacak değilmi bu bağlantı biraz araştırma yapmıştım evin beton kolonları bile etkiliyi çekim gucunu falan diye..
Ben modemi salona koyarım en zayıf olan yerede bu repeaterı sıkıntı olmaz değilmi o zaman ona göre alacam çunku bu modemi

selimhun
01-03-2007, 14:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Bu konuda ilk kural  kuracağınız sistemdeki tüm birimlerin aynı  marka olması. Farklı  markalar arasında zaman zaman oluşan uyumsuzlukları yaşamamanız için...

Ben size bu konuda usrobotics 'i önereceğim. Özellikle 9108 modeli ...Bu modemin anteni değiştirilebilir tip. Yani  araya  bir repeater da eklemeden  güçlü bir anten ile de  etkin bağlantı sağlayabilirsiniz.

Kuracağınız sistem  modem , anten ( ya da repeater) ve kablosuz kart ( ya da usb adapter) gibi   bileşenlere  ihtiyaç duyuyor.  Bir amatör için , ya da bir başka deyişle bir ev için az yatırım değil. Bu nedenle ...örneğin Usrobotics 'in Türkiye sitesinden ayrıntılı teknik bilgi  ve sistem önerisi alın....''olsa olsa''metodu ile iş yapmaktan kaçının....örneğin  repeater mi yoksa uzun erimli bir anten mi daha uygun olur???( 5-6 km  erimli antenler var !!!)

Bir kere daha  e mail ile  ya da  telefon ile sistem ve  teknik ayrıntılar ile ilgili, bir marka seçerek ; bu markanın  ilgili mühendislerine danışmanızı öneririm.  

Saygılar,