5+1 Ses Sistemi Kurulum DESTEK

uguromerkeskin
17-10-2017, 15:01   |  #1  
uguromerkeskin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba,
Satın aldığım harman kardon HKTS16 5+1 set ve bununla beraber ek olarak aldığım harman kardon AVR151S Amp. Rec. var.
Bunları birbirine bağlıyorum radyoda,USB, HDMI Çıkışları, Optik Ses kablosu çıkışından çıkış alarak kullanabiliyorum. Yanlız set 5+1 olarak değilde 2+1 olarak çalışıyor.
Bilgisayarımda 7+1 destekleyen ses kartım mevcut.

Ben Öncelikle PC'den HDMI çıkışı alıp Onu AVR e giriyorum. Sonra Oradan HDMI çıkış alıp monitöre giriş yapıyorum.
Bu şekilde yaptıktan sonra Windows arayüzünden ses aygıtını Harkan Kardon olarak seçiyorum ve yapılandırma yapınca 5+1 stereo seçimi yapıyorum ve sınaya basınca hoparlörler tek tek çalışıyor. Ama ben herhangi bir müzikte video da yada herhangi bir başka yerde arka 2 hoparlörden ses alamıyorum.
Bu işlemden sonuç görmeyince bende Optik ses kablosu aldım. Ses kartından çıkış alıp AVR'e onunla girdim, görüntüyü de direk PC den monitöre aktardım. Ama aldığım sonuç yine aynı.
Bunun çözümü olarak nasıl bir yol izleyebilirim, ben muhtemelen yazılımsal bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama belkide benım göremediğim sizin görebileceğiniz bir detay vardır.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

İyi Forumlar.