5800 için portlu C6 V20 CFW atma problemi

amedun_ziya
15-11-2011, 01:49   |  #1  
amedun_ziya avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
442 mesaj

Arkadaşlar CFW yi indirdim,tr dil eklenmiş (NFE ile gördm,eminim),ama fotoğrafaki hatayı veriyor.
Phoenix ile hem düz format,hemde ölü format denedim.

G00GLE
15-11-2011, 12:05   |  #2  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

CRC hatası vermiş görünüyor. Yani bir başka ifade ile bütünlük hatası. Nokia hakkında pek bilgim yok ama tahminimce ya uyumsuz bir firmware dosyası yüklemeye çalışıyorsunuz veya yüklemeye çalıştığınız dosya üzerinde değişiklik yapılmış olduğu için CRC bütünlük hatası veriyor. Veya netten düzgün inmemiş olabilir yeniden indirmeniz işe yarayabilir.

amedun_ziya
15-11-2011, 22:55   |  #3  
amedun_ziya avatarı
OP Yıllanmış Üye
442 mesaj

Bende aynı tahminde bulunduğum için bir kaç tane forumdan indirdim bu modifiyeyi.Ama anlaşılan bu forumların hepsi bu dosyayı aynı nokadan çekmiş.Forumların hepsindeki konuyla ilgili resim ve videolara bakınca işlemin başarılı olduğu anlaşılmasına rağmen bende hata vermesi benim aklıma yüklemede bir hata yapıldığını getiriyor.Forumlardaki cevaplarda çok güzel oldu filan gibi mesajlar var ama bilemiyorum.Gerçekten uygulayan olmuşmu bilemiyorum.

amedun_ziya
21-11-2011, 01:19   |  #4  
amedun_ziya avatarı
OP Yıllanmış Üye
442 mesaj

Orjinal ROM'da rofs dosyası 23-25 mb, ama NFE ile açıp, bir değişiklik yapınca (sözgelimi dil çıkama işlemi yapınca) 107 mb'a fırlıyo.sebebini çözemedim. Diyelim orjinalinde sıkıştırma yapmışlar, NFE'de Nokia programı, o niye sıkıştırma yapamıyo, nasıl sıkıştıracağız. Nette hiç bilgi yok. Arızayıda bu boyut farkından dolayı veriyor.